Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Korzyści zdrowotne oleju z łososia

Kwasy tłuszczowe omega-3 występujące w oleju łososiowym, są uważane za kluczowe dla zachowania zdrowia. Potencjalne korzyści zdrowotne kwasów tłuszczowych omega-3 obejmują:

 

 

Utrzymanie zdrowia układu sercowo-naczyniowego

Olej z łososia utrzymuje zdrowie układu krążenia na wiele sposobów. Jak pokazują badania, kwasy omega-3 pomagają spowolnić narastanie płytki nazębnej w tętnicach, wspierają zwalczanie stanów zapalnych w organizmie i pomagają utrzymać zdrowe naczynia krwionośne. Wszystkie te czynniki pomagają zmniejszyć ryzyko zawału serca, choroby serca i udaru.

Obniżenie ciśnienia krwi

Rozkład triglicerydów może pomóc obniżyć ciśnienie krwi w organizmie, co z kolei może zmniejszyć ryzyko miażdżycy, zawału serca i udaru.

Poprawa zdrowia mózgu

Od dawna uważano, że kwasy tłuszczowe omega-3 odgrywają ważną rolę w utrzymaniu optymalnego zdrowia mózgu, poprzez utrzymywanie poziomu DHA w mózgu. Badania wciąż trwają, ale uważa się, że poziom DHA może wpływać na nasze zdolności komunikacyjne i nastrój. Olej z łososia może być zatem przydatnym dodatkiem do leków w walce z depresją, a także jako suplement wzmacniający mózg dla osób, które się starzeją i są bardziej podatne na choroby takie jak choroba Alzheimera i otępienie.

Ważne!

Nie przekraczaj dziennej zalecanej ilości 3 gramów oleju rybnego. Nadmierny poziom kwasów tłuszczowych omega-3 w organizmie, może zwiększać ryzyko krwawienia i wpływać na poziom cukru we krwi. Nie przyjmuj tego suplementu, jeśli masz alergię na ryby i skonsultuj się z lekarzem przed wzięciem oleju z łososia, jeśli zażywasz inne leki. Warto również zastanowić się nad poziomem rtęci i innych toksyn środowiskowych, które często występują w rybach, takich jak łosoś, dlatego zawsze należy nabywać suplementy oleju z łososia z renomowanego źródła.

 
Podziel się na Facebooku
Reklama
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
sln_366x100.jpg