Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Jakie są zalety kąpieli mlecznej?

Kąpiel mleczna to starożytna praktyka polegająca na kąpieli z dodatkiem mleka. Kleopatra, władczyni starożytnego Egiptu, jest uważana za pierwszą kobietę, która zastosowała tę technikę w celu poprawy swojej cery. Ale to nie jedyna zaleta kąpieli z dodatkiem mleka.

 

 

Kwas mlekowy obecny w mleku okazuje się być delikatnym środkiem złuszczającym, rozluźniającym martwą skórę, podczas gdy tłuszcz mleczny zapewnia wilgotność, której skóra tak bardzo potrzebuje, aby wyglądać i czuć się zdrowo.

Korzyści zdrowotne wynikające z kąpieli mlecznej

Większość korzyści płynących z kąpieli mlecznych jest związanych ze skórą, ale mogą one również pomóc w poprawie zdrowia psychicznego.

Złuszczanie

Jest to proces usuwania starych lub martwych komórek skóry. Podczas gdy złuszczanie zazwyczaj oznacza używanie peelingu, kwas mlekowy w mleku delikatnie rozrywa wiązania między komórkami skóry i pozwala na naturalne złuszczenie skóry. Jest to szczególnie korzystne dla osób o wrażliwej skórze.

Ukojenie dla podrażnionej skóry

Osoby z wypryskiem, łuszczycą, wysypkami lub innymi podrażnieniami skóry, często odczuwają ulgę po zastosowaniu kąpieli mlecznej. Mleko może zmniejszać zarówno podrażnienia, jak i stany zapalne, które są często powodowane przez te dolegliwości.

Nawilżenie skóry

Mleczny tłuszcz działa jak naturalny środek nawilżający skórę. Zwłaszcza w suchym lub zimnym klimacie, regularne kąpiele mleczne mogą pomóc w utrzymaniu zdrowej, odpowiednio nawilżonej skóry, co obniża ryzyko chorób skóry lub innych dolegliwości.

Lepszy wygląd

Złuszczanie martwych komórek naskórka, może stymulować powstawanie nowych komórek, co może skutkować bardziej młodzieńczą skórą. Dodatkowo, po mlecznej kąpieli, skóra będzie również miększa.

Relaksacja i redukcja stresu

Ciepłe kąpiele mleczne mogą rozluźnić mięśnie ciała a czas spędzony w kąpieli pozwala na relaks psychiczny i odprężenie.

 

 
Podziel się na Facebooku
Reklama
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
gam_366x100.jpg