Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Z matą MagneSilver chce się ćwiczyć

Istnieje wiele dowodów potwierdzających pozytywny wpływ ćwiczeń fizycznych na zdrowie. Badania naukowe zdecydowanie potwierdzają, że sprawność fizyczna przyczynia się do podniesienia jakości życia bardziej niż jakiekolwiek inne działania. Wysiłek fizyczny redukuje stres oraz ryzyko wysokiego ciśnienia tętniczego, chorób serca, raka odbytnicy, otyłości, osteoporozy i depresji. Niewiele schorzeń uniemożliwia ruch, a co jeszcze ważniejsze - żaden lek nie zastąpi ruchu.

Dlaczego więc zaczynamy Nowy Rok, kolejny miesiąc, czy następny poniedziałek mocnym postanowieniem, że będziemy ćwiczyć, a później nic z tego nie wychodzi? Zamiast ruchu poprawiającego ogólną sprawność wybieramy ulubiony fotel oraz seriale? Tymczasem jak mówią dosadnie naukowcy:

„Gdzie kończy się ruch, tam zaczyna się śmierć”.

Odpowiedzi na pytanie dotyczące naszej niekonsekwencji jest wiele. Między innymi mankamentem jest psychika, która sprawia, że trudno być wytrwałym, nie widząc szybkich efektów. Ludzie potrzebują pozytywnego wzmocnienia. Jedną z wykorzystywanych świetnych metod leczenia jest magnetoterapia.

W macie MagneSilver wykorzystane są najlepszej jakości magnesy neodymowe. Mata emituje stałe pole magnetyczne o indukcji magnetycznej na powierzchni magnesu wynoszącej 2 200 gaus, dlatego terapię należy rozpoczynać stopniowo. W początkowej fazie, przez okres pierwszych dziesięciu dni, nie należy stosować maty rehabilitacyjnej dłużej niż 3 godziny na dobę. Następnie, obserwując reakcję swojego organizmu, stopniowo zwiększać czas przebywania na macie rehabilitacyjnej.

Mata rehabilitacyjna MagneSilver to produkt do użytku codziennego. Magnetoterapia wykazuje pozytywny wpływ na szereg dolegliwości. Wykorzystywana jest w ortopedii, reumatologii czy chorobach wewnętrznych. Terapia stałym polem magnetycznym daje dobre wyniki w leczeniu schorzeń układu kostnego, mięśniowego oraz krążenia, a nawet depresji. Pole magnetyczne przenika przez ciało, uruchamiając procesy fizjologiczne zwłaszcza w obrębie błon biologicznych.

Dodatkowo, ćwiczenia na macie pozytywnie wpływają na zwiększenie ruchliwości stawów oraz ulepszają krążenie krwi i rozgrzewają kończyny. W celu przyspieszenia leczenia i poprawy samopoczucia zaleca się wykonywanie serii ćwiczeń na macie rehabilitacyjnej MagneSilver. I tutaj dochodzimy do kolejnej sygnalizowanej kwestii. Jeżeli ćwiczymy systematycznie, efekty następują szybciej niż w przypadku ćwiczeń np. na zwykłym kocyku. Ćwiczenia można wykonywać we własnym domu.

Pacjent szybko uzyskuje efekty, jakimi są np. usuwanie bólu w dolnej części lędźwi, poprawa ruchomości stawów oraz zwiększenie ruchomości zginania stawów. Kolejne oczekiwane efekty to uczucie rozciągania. W przypadku dolegliwości bólowych zmniejsza się intensywność bólu. A nic tak nie mobilizuje do działania, jak dostrzeganie z dnia na dzień pozytywnych zmian w naszym organizmie.

 
Podziel się na Facebooku
Reklama
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
optyk21_240_160.jpg