Impreza zorganizowana przez Burmistrza Tucholi oraz Komitet Organizacyjny, odbywała się już po raz 51 pierwszy. Objęta była honorowym patronatem Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego – Piotra Całbeckiego. Jak co rok, trwa dwa tygodnie, zapewniając mieszkańcom oraz turystom szereg regionalnych atrakcji.
„Przyjeżdżajcie! Las Was powita, a ludzie ugoszczą” - takim hasłem tucholanie witali wszystkich przybywających w Bory gości. Nie zraził nas nawet doskwierający upał – zabawa trwała do wieczora.
Podczas festynu Fundacja Tak dla Zdrowia przeprowadziła bezpłatne przesiewowe badania wzroku oraz akcję informacyjną na temat tego, jak dbać o zdrowie swoje i najbliższych. Podczas gdy rodzicie badali wzrok, najmłodsi bawili się na całego w Kąciku Malucha, w ramach którego korzystali z takich atrakcji, jak: malowanie twarzy kolorowymi farbkami, kącik rysunkowo-zabawowy, balony oraz wiele innych, dzięki którym na każdej małej buzi zagościł niezapomniany uśmiech. Siły do zabawy dodawały najmłodszym zdrowe płatki śniadaniowe Nestle w formie batonika, które ufundowała firma Pacyfik - Toruń.
Ponadto można było posilić się lokalnymi przysmakami, posłuchać folkloru borowiackiego, a także oddać krew oraz zmierzyć ciśnienie w specjalnym autobusie do poboru krwi z Centrum Krwiodawstwa w Bydgoszczy.
Serdeczne podziękowania Fundacja tak dla zdrowia składa Władzom Urzędu Miasta Tuchola za możliwość uczestniczenia w imprezie.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Zespół Tak dla Zdrowia
{AdmirorGallery}imprezy/tuchola{/AdmirorGallery}