Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

 Na czym polega medycyna niekonwencjonalna? Czy jest bezpieczna dla osób starszych? 

zioła
Medycyna naturalna – zwana również medycyną niekonwencjonalną, a czasami także medycyną alternatywną,  charakteryzuje się kompleksowym syntetycznym postrzeganiem człowieka uwzględniając jego ciało jak i strefę  duchową i psychiczną. Wśród rodzajów medycyny alternatywnej, wskazać możemy m.in. takie, jak : Akupresura, Apiterapia, Aromaterapia, Aurikuloterapia, Bioenergioterapia, Fitoterapia, Germańska ( nowa medycyna), Hipnoterapia, Klawiterapia, Chiropraktyka, Radiestezja, Refleksoterapia, Urynoterapia, Ziołolecznictwo.
Czy medycyna niekonwencjonalna  jest bezpieczna?
Wiele zależy od specjalisty, do którego zgłosimy się ze swoim problemem. Warto bowiem sprawdzić zarówno warunki, w jakich przyjmuje pacjentów, ale także jego doświadczenie.

Każdy, kto czuje taką potrzebę i chce zasięgnąć porady z zakresu medycyny naturalnej, może to zrobić. Nie ma przeciwskazań wobec konsultacji podobnie, jak można dowolnie zasięgać konsultacji lekarzy medycyny tradycyjnej. Z całą pewnością jednak, odpowiedzialny praktyk medycyny naturalnej, podejmie właściwą decyzję i formę kuracji nawet, jeżeli konieczne będzie połączenie metod medycyny alternatywnej z metodami stosowanymi w medycynie tradycyjnej.  Ze względu na nacisk na leczenie całego ciała, osoby zajmujące się medycyną naturalną często oferują pacjentom wiele uwagi. Tradycyjni lekarze nie mają tego komfortu. Lekarze medycyny naturalnej ze względu na różne filozofie i system opłat, przeważnie kładą większy nacisk na indywidualne podejście do pacjenta.

 

Wiktoria Zarębska

 
Podziel się na Facebooku
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
optyk21_240_160.jpg