Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Aktualności

Naukowcy odkryli substancje, które hamują powstawanie przerzutów

Naukowcy z Uniwersytetu w Bazylei (Szwajcaria) odkryli substancje, które hamują powstawanie przerzutów - wtórnych ognisk nowotworów złośliwych, które występują w nieuleczalnym stadium raka.

Więcej…

 

Zbyt mała ilość snu zwiększa ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych

Ludzie, którzy przesypiają mniej niż sześć godzin dziennie, są narażeni na zwiększone ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych, w przeciwieństwie do tych, którzy śpią 7-8 godzin. Wniosek ten płynie z badań przeprowadzonych przez naukowców ze Stanów Zjednoczonych i Hiszpanii.

Więcej…

 

Siedzący tryb życia sprzyja cukrzycy u kobiet

Najnowsze badania brytyjskich naukowców z University of Leicester pokazują, że kobiety, które codziennie przez wiele godzin pozostawały w pozycji siedzącej, częściej chorowały na cukrzycę typu II.

Więcej…

 

Koniec katuszy na siłowni. Zapisz się na basen!

Każdy z nas marzy o dobrej kondycji, jednak nie każdemu zdrowie (lub częściej : lenistwo) pozwala na regularny jogging, zajęcia fitness czy wizyty na siłowni. Ciekawą alternatywą jest pływanie.

Więcej…

 

Tłuszcze trans zwiększają ryzyko zawału serca i udaru mózgu

Jak wykazali naukowcy z Uniwersytetu Yale, ograniczenie spożycia pokarmów zawierających tłuszcze trans, wiąże się ze zmniejszonym ryzykiem zawału serca i udaru mózgu. Artykuł z wynikami badań opublikowano w czasopiśmie "JAMA Cardiology".

Więcej…

 

Czy warto pić kawę?

Czy wyobrażacie sobie rozpoczęcie dnia bez aromatycznej filiżanki kawy? Dzięki właściwościom pobudzającym jest uznawana jako „napój bogów” i daje nam energię na przetrwanie kolejnego dnia w pracy lub na uczelni. A czy znacie właściwości rodzaje i właściwości kawy? Jakie są najpopularniejsze mity, dotyczące tego popularnego napoju?

Więcej…

 

Co należy, a czego trzeba wyrzekać się przed snem?

Po wielogodzinnym śnie nadal da się odczuć zmęczenie. To typowa przypadłość dzisiejszych, obfitujących w duże tempo – czasów. Mimo komfortu wypoczynku odczuwalnym jest znużenie i brak energii. Niekoniecznie jest to oznaką problemów zdrowotnych. Może wystarczy zmienić pewne nawyki, które są wykonywane automatycznie przed snem? Co należy, a czego trzeba wyrzekać się przed podróżą do krainy Morfeusza?

Więcej…

 

Czy osoba z cukrzycą może być aktywna fizycznie?

Cukrzyca to choroba przewlekła, z którą w Polsce zmaga się już prawie 3 miliony osób. Wiele osób uważa, że choroba przewlekła stanowi istotną przeszkodę w prowadzeniu aktywnego życia, dlatego zdarza się, że osoby z cukrzycą rezygnują ze sportu i z aktywności fizycznej. Często dzieje się tak z powodu obaw przed pojawieniem się hipoglikemii.

Więcej…

 

Wesprzyj WOŚP z aplikacją PayU i odbierz podziękowanie od Jurka Owsiaka!

PayU już od 17 lat jest partnerem finansowym WOŚP w internecie. Operator płatności, doskonale znany wszystkim kupującym online, zapewnia bezpieczne i łatwe w użyciu rozwiązanie, dzięki któremu każdy może wesprzeć Orkiestrę nie wychodząc z domu.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Podziel się na Facebooku
Reklama
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
gam_366x100.jpg