Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Aktualności

Rodzicielstwo a stwardnienie rozsiane – obalamy mity

O macierzyństwie marzyła już od najmłodszych lat. Dlatego, gdy usłyszała diagnozę stwardnienia rozsianego (SM) pomyślała, że jej szansa na bycie matką została przekreślona. Dziś jest szczęśliwą mamą Witusia. Poznaj historię Katarzyny, bohaterki kolejnego poruszającego filmu kampanii „Mój sposób na SM”. Historię, która obala kolejne mity na temat macierzyństwa u chorych na stwardnienie rozsiane.

Więcej…

 

Zdrowszy następca kawy - świeżo wyciskany sok


Poranna kawa doczekała się silnej konkurencji. Coraz większą popularnością cieszą się zdrowe koktajle owocowo-warzywne i świeżo wyciskane soki. Jak szacują specjaliści, bary z sokami mogą doścignąć kawiarnie i zyskać równie dużo klientów.

Więcej…

 

Dlaczego warto jeść orzechy?

Biorąc pod uwagę wysoką zawartość tłuszczu i kalorii, wiele osób wciąż obawia się jedzenia orzechów. Niepotrzebnie! To najzdrowsza przekąska, która wspomaga odchudzanie, a także chroni organizm przed wieloma chorobami.

 

Więcej…

 

Jak walczyć z depresją?

Naukowcy zidentyfikowali nową grupę środków, która pozwala pokonać objawy depresji w ciągu 24 godzin, nie wywołując przy tym efektów ubocznych – podaje czasopismo „Neuropsychopharmacology”.

Więcej…

 

Naukowcy rozpoznali trzy główne czynniki ryzyka otyłości u dzieci

Otyłość dzieciNiedostateczna ilość snu, nadwaga lub otyłość rodziców oraz narzucane przez nich ograniczenia żywieniowe to trzy najważniejsze czynniki ryzyka nadwagi i otyłości u przedszkolaków – uważają naukowcy z USA. Wyniki swojej analizy opublikowali w piśmie „Childhood obesity”.

Więcej…

 

Zmęczone oczy - jak możemy im pomóc?


Wielogodzinna praca przy komputerze, sztuczne światło, zanieczyszczone powietrze i dym papierosowy sprawiają, że nasze oczy stają się opuchnięte, zaczerwienione, szczypią i swędzą.

Więcej…

 

Skutki biernego palenia


Nikogo nie trzeba zapewniać, że palenie jest szkodliwe dla naszego zdrowia. Jak się jednak okazuje, niezwykle niebezpieczne jest również palenie bierne.

Więcej…

 

Na czym polega lemon-detox?


W Hollywood wiele gwiazd chce oczyścić organizm i pozbyć się zbędnych kilogramów. Aby uzyskać pożądany efekt celebryci stosują tzw. lemon detox diet. Może warto pójść w ich ślady?

Więcej…

 

Rabarbar - na zdrowie!


Naukowcy zapowiadają, że już niedługo ekstrakt z rabarbaru będzie skutecznym lekiem na raka. Zanim to nastąpi, warto włączyć go do swojej diety profilaktycznie.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Podziel się na Facebooku
Reklama
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
sp_klanad.jpg