Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Aktualności

Eden - czyli jak trafić do raju

SMART ja czyli jak technologia uczy nas szacunku do przeszłości :)

Polecamy ciekawą aplikację, która przekonuje, że nie tylko grzyby w lesie nadają się do jedzenia ♥

Nazywa się ładnie, zapamiętywalnie - EDEN. I jak sam termin wskazuje przenosi nas do początku, kiedy wszystkiego było pod dostatkiem i ze wszystkiego mogliśmy korzystać. Współtworzą ją ludzie, dla których współodpowiedzialność za naturę jest ważna. Nowoczesna Baza wiedzy dla miłośników przetworów i nie tylko :) Sprawdź najlepsze kąski w swojej okolicy :)

 

Więcej…

 

Ku pamięci Profesora Religi

Ku pamięci

„Nie jesteś już tam, gdzie byłeś, ale jesteś wszędzie tam, gdzie my jesteśmy" - tak otwarta głowa profesora Religi ukształtowała bohaterów polskiej kardiochirurgii, promując Polskę niezmiennie od tylu lat w tym zakresie na arenie międzynarodowej.

Gratulacje dla prof. Andrzeja Bochenka! Wybitny profesor Andrzej Bochenek, legenda polskiej kardiochirurgii, konsultant ds. kardiochirurgii American Heart of Poland, został uhonorowany tytułem Promotor Polski. Nagrodę przyznał zarząd Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego “Teraz Polska” w uznaniu dla jego wybitnej działalności na rzecz rozwoju polskiej kardiochirurgii.

Więcej…

 

Najlepszym prezentem na Dzień Mamy jest zadbanie o nią

O święty spokój i ciśnienie powinien dbać każdy.

Często wcale o nim nie myślimy, zapominając, że fizycznie jest to siła ogromnego wsparcia dla właściwego funkcjonowania organizmu i że to właśnie ono jest na początku pracy serca. Wielkimi krokami zbliża się Dzień Mamy - zastanówmy się czy nie warto przeszkolić ją z mierzenia ciśnienia właśnie, poświęcić czas i zadbać o zdrowie, którego codziennie im życzymy. Presja nie sprzyja nikomu.

Maj miesiącem mierzenia ciśnienia tętniczego krwi.

Jak prawidłowo to robić, jakie są najczęstsze błędy i jak ich unikać?

 

Więcej…

 

Nowy początek życia z SM

SM – i co z tego? Diagnoza stwardnienia rozsianego może być nowym początkiem

Kolejne wydarzenie, na które warto zwrócić uwagę to Ogólnopolska Konferencja dla osób ze stwardnieniem rozsianym i ich bliskich „SM – i co z tego?”

Wydarzenie to odbędzie się w weekend 18-19 maja w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, a jego pomysłodawczynią jest Monika Łada, założycielka i prezeska Fundacji StwardnienieRozsiane.info, która opowiada o swojej chorobie, działalności w fundacji oraz o zbliżającej się 5 już edycji konferencji.

 

Więcej…

 

Czym skorupka za młodu

Znaczenie karmienia piersiąO tym jak ważna jest bliskość z dzieckiem mówią już wszyscy.

Niewiele osób zdaje sobie jednak wciąż sprawę, że w czasach, tak zmiennych, jak obecnie karmienie piersią i przytulanie nabiera jeszcze dodatkowych cech terapeutycznych. Szczerze polecamy wydarzenie organizowane już po raz 9ty podkreślające znaczenie nie tylko dziecka, bo oczywiście jest warte wszystkiego, co najlepsze, ale również mamy, której spokój daje mleku płynąć :)

28 maja od godz. 10:00 w Warszawie odbędą się bezpłatne warsztaty „Dziecko jest tego warte” (Aula Szpitala im. Ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie).

Więcej…

 

21 marca - siła różnorodności

21 marca siła różnorodności

Światowy Dzień Zespołu Downa przypada w Pierwszy Dzień Wiosny i solidaryzuje wszystkich z osobami chorymi na Zespół Downa, nawiązując datą do obecności trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów.

Nazywany jest również dniem kolorowych skarpetek, czasami nie do pary, które symbolizują niedopasowanie społeczne i genotypowe, z kolei ich kolory tolerancję. Symboliczny ubiór pokazuje wielobarwność i solidarność i przekonuje, że ludzie choć różni, mozaikowi, złożeni, mają takie same prawo do radości, miłości i bliskości.

Pięknego dnia ♥

 

Mądre sposoby na pobranie krwi u dziecka

Mądre sposoby na pobranie krwi u dzieci

Praca z pacjentem to ciągły rozwój kompetencji, zwłaszcza z malutkim pacjentem. Warto stale wzbogacać swoją wiedzę i umiejętności, a efektywność mierzyć nie tylko brakiem łez, bądź ich ograniczeniem, ale również uśmiechem i wdzięcznością maluchów.

 

Więcej…

 

Cała prawda o cynamonie

Cała prawda o cynamonie, czyli jak sobie poradzić z zimową wiosną :)

Cynamon jest jedną z najpopularniejszych przypraw, dodawaną do ciast, kawy czy gorącej czekolady. Jednak za tym, aby korzystać z niej częściej świadczy nie tylko jej wyjątkowy smak. Cynamon, w odpowiednich ilościach, wpływa doskonale na zdrowie uzupełniając poziom wapna, błonnika, żelaza oraz manganu. Oto inne powody, dla których warto dodawać go do deserów i przekąsek.

Więcej…

 

Wolniej, proszę

Wolniej, proszę.

Pośpiech nas gubi. Nie mamy czasu dla siebie. Nie mamy czasu dla bliskich. Mieliśmy zwolnić po pandemii. Skupić na rozwiązaniach, a nie generowaniu kolejnych problemów, a jest inaczej, jeszcze szybciej.

 

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Podziel się na Facebooku
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
gam_366x100.jpg