Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Aktualności

Strasznie zdrowe ciasto dyniowe – przepis

 

Sezon na dynię w pełni. Kochana przez kucharzy za swoje nieograniczone zastosowanie, jest także ulubienicą dietetyków dzięki bogactwu swoich składników odżywczych. Przez skojarzenia z przebierańcami i lampionami zyskała także sympatię najbardziej wymagających smakoszy: dzieci. Jeśli jednak jeszcze nie są do końca przekonani, proponujemy przepis, dzięki któremu każdy stanie się fanem mniej lub bardziej zamaskowanej dyni.


Więcej…

 

Dynia, królowa jesiennej kuchni

 

Dynia jest bezkonkurencyjna jeśli chodzi o potrawy na tę porę roku. Podbija serca swoim smakiem i wyglądem. Do tego ma dużą zawartość składników odżywczych przy wyjątkowo niskiej kaloryczności. Jest zdrowa od pestki po miąższ. Na czym polega jej sekret?


Więcej…

 

Laparoskopia ginekologiczna- komfort i precyzja

Laparoskopia to technika, która znacznie zwiększyła skuteczność wielu zabiegów oraz podniosła znacząco komfort pacjentów. Jest wykorzystywana w wielu dziedzinach. Jakie możliwości niesie ze sobą zastosowanie aparatury laparoskopowej w przypadku diagnostyki, profilaktyki i leczenia chorób żeńskich narządów płciowych?


Więcej…

 

Udar mózgu w centrum uwagi

 

25 października o godz. 11-tej na Dworcu Centralnym w Warszawie odbędzie się pokaz edukacyjny na temat rozpoznawania i właściwego reagowania na objawy udaru mózgu

Więcej…

 

W Gdańsku wszczepiono pierwszy na Pomorzu podskórny kardiowerter-defibrylator (S-ICD) u dziecka

 

Chłopiec z wadą serca i komorowymi zaburzeniami rytmu był pierwszym pacjentem, u którego zespół lekarzy z Kliniki Kardiologii i Elektroterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego pomyślnie przeprowadził zabieg implantacji całkowicie podskórnego kardiowertera-defibrylatora (S-ICD).

Więcej…

 

Czy grupa krwi ma związek z typem osobowości i dietą?


Krew to klucz do właściwego działania układu immunologicznego. Czy jednak wiemy, co dokładnie oznaczają grupy krwi, w jaki sposób faktycznie wpływają na organizm i czy mogą definiować nasze potrzeby dietetyczne?

Więcej…

 

Nie rób tego swoim włosom czyli 10 najczęstszych błędów w ich pielęgnacji

 

Piękne i zdrowe włosy to marzenie wielu osób, zwłaszcza kobiet. Jednak często przez brak wiedzy, złe przyzwyczajenia czy pośpiech sami narażamy je na uszkodzenia. Oto lista podstawowych błędów w pielęgnacji włosów oraz praktyczne wskazówki, by im zapobiec.


Więcej…

 

Jakich witamin potrzebuje skóra?

 

Witaminy B5, B6 i E mają ogromny wpływ na kondycję naszej skóry. Działają nawilżająco, przeciwzapalnie, usuwają wolne rodniki. Zapewniają właściwą pielęgnację na codzień, są też niezbędne, gdy trzeba naprawić skutki choroby, nadwrażliwości, czy po prostu upływu czasu. Warto szukać ich w składzie preparatów stosowanych w przypadku podrażnień, trądziku czy starzenia się skóry.


Więcej…

 

Robot da Vinci wykorzystywany przy operacjach urologicznych w Warszawie

W Polsce istnieją zaledwie 3 ośrodki, które posiadają możliwość przeprowadzania operacji urologicznych z udziałem robota chirurgicznego da Vinci. Unikalne rozwiązania robotyczne pozwalają chirurgom na wykonywanie zabiegów z wyjątkową precyzją. Doświadczenia ośrodków amerykańskich i europejskich wyraźnie wskazują, że dzięki wykorzystaniu da Vinci np. w przypadku prostatektomii (usunięcia gruczołu krokowego)  można uniknąć szeregu powikłań, takich jak nietrzymanie moczu czy infekcje związane z kilkudniowym cewnikowaniem, a co również istotne – jeśli stan onkologiczny pacjenta na to pozwala, można tak przeprowadzić operację, by zachować funkcje seksualne, co ma kolosalne znaczenie dla poczucia wartości i komfortu życia pacjenta.


Więcej…

 
Więcej artykułów…
Podziel się na Facebooku
Reklama
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy