Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Aktualności

Prośba o pomoc. Uczestnictwo reprezantacji Polski w The World Games stoi pod znakiem zapytania!

Reprezentacja Polski w składzie Cezary Kępa, Wojciech Kotowski, Adam Dubiel i Bartosz Makowski zajęła drugie miejsce podczas The World Games 2017   w  sztafecie 4x50m z przeszkodami w ratownictwie wodnym. Polacy pobili dotychczasowy rekord świata i ustanowili nowy rekord Europy - 1:36.91.

Więcej…

 

Kawa naprawdę może pomóc ci żyć dłużej,

Picie każdej ilości kawy, czy to zwykłej, czy bezkofeinowej, może pomóc ci żyć dłużej, zgodnie z nowym badaniem W powszechnym badaniu wykorzystano dane od pół miliona osób Dodaj to do wielu korzyści zdrowotnych kawy, w tym do zwiększenia wydajności sportowej Do tej pory prawdopodobnie widziałeś wiele badań na temat kawy - tak wiele, że trudno jest wiedzieć, co jest prawdą w przypadku napoju z kofeiną i Twojego zdrowia.

Więcej…

 

Radioterapia oczami pacjenta

Według prognoz WHO liczba zachorowań na raka w 2030 r. wzrośnie z obecnych 14 do ponad 21 milionów rocznie. Już teraz aż 60% chorych na nowotwór złośliwy podejmuje radioterapię. Poza walką z rakiem na co dzień muszą zmagać się też z dolegliwościami towarzyszącymi leczeniu, jak chociażby brak apetytu, zmiany skórne czy chroniczne zmęczenie. Jak sobie z nimi radzić?

Więcej…

 

Pielęgnacja stóp latem

Obecnie chodzimy z odsłoniętymi stopami, dlatego szczególnie warto zadbać o ich świeżość i gładkość. W tym celu można moczyć je w wodzie z rozpuszczonym ałunem potasowym, który hamuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za przykry zapach potu. Zrogowaciałego i martwego naskórka pozbędziemy się dzięki marokańskiemu pumeksowi z glinki czerwonej.

Więcej…

 

Zadbaj o lepsze jutro !

Wszystkim dobrze znane są chwile, kiedy jesteśmy zmęczeni, zabiegani,

a pracy jest tyle, że nie wiadomo od czego zacząć, a co odłożyć na później. Zastanawiając się nad szybkim i nowoczesnym stylem życia, widzisz, że nie masz czasu zatrzymać się na chwilę, by nabrać świeżego powietrza. Czas płynie szybko i często zatracamy się gdzieś z wartościami, które powinny być najważniejsze. Jak stworzyć nowe jutro?

Więcej…

 

„Słoneczna Galeria” wspiera walkę z chorobami nowotworowymi dzieci

Dobiegła końca tegoroczna edycja warsztatów plastycznych “Słoneczna Galeria”, realizowanych na dziecięcych oddziałach onkologicznych i hematologicznych w całej Polsce. W projekcie udział wzięło pół tysiąca pacjentów, których dzieła licytowane będą podczas listopadowej gali charytatywnej organizowanej pod szyldem „Urtica Dzieciom”.

Więcej…

 

Czym jest biodostępność i dlaczego substancje odżywcze z soku pomarańczowego są łatwo przyswajalne przez organizm?

W żywieniu człowieka ważną kwestią jest to, w jakim stopniu składniki odżywcze zawarte w produktach spożywczych mogą być wykorzystane przez organizm, czyli na ile są one dla niego biodostępne. Wysoką biodostępnością składników i substancji fitoodżywczych charakteryzuje się sok pomarańczowy. Wiele najnowszych badań wskazuje, że biodostępność wybranych składników soku pomarańczowego jest nawet wyższa niż dotychczas sądzono. Co ciekawe w przypadku niektórych flawonoidów biodostępność jest wyższa w sokach pasteryzowanych niż świeżo wyciskanych, czy nawet pomarańczach.

Więcej…

 

Dekalog Optymisty, czyli 10 optymistycznych rad, które Cię zaskoczą!

W związku z nadchodzącym Światowym Dniem Optymizmu, Mariusz Pujszo - pomysłodawca i założyciel Fundacji Jestem Optymistą oraz dr Leszek Mellibruda- psycholog społeczny
i biznesu, stworzyli Dekalog Optymisty.

Więcej…

 

Akromegalia: infolinia już działa!

W ramach akcji edukacyjnej „Akromegalia – zwróć uwagę” ruszyła infolinia dla osób chorych na akromegalię oraz ich bliskich. Dzwoniąc pod numer 797 140 190, chętni będą mogli skorzystać z bezpłatnej konsultacji z endokrynologiem, który udzieli informacji na temat objawów, diagnostyki oraz możliwości leczenia akromegalii w Polsce. Infolinia będzie czynna w każdą pierwszą środę miesiąca w godzinach 16:00 – 19:00.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Podziel się na Facebooku
Reklama
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
panoramic_art_366x96.jpg