Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Aktualności

Z matą MagneSilver chce się ćwiczyć

Istnieje wiele dowodów potwierdzających pozytywny wpływ ćwiczeń fizycznych na zdrowie. Badania naukowe zdecydowanie potwierdzają, że sprawność fizyczna przyczynia się do podniesienia jakości życia bardziej niż jakiekolwiek inne działania. Wysiłek fizyczny redukuje stres oraz ryzyko wysokiego ciśnienia tętniczego, chorób serca, raka odbytnicy, otyłości, osteoporozy i depresji. Niewiele schorzeń uniemożliwia ruch, a co jeszcze ważniejsze - żaden lek nie zastąpi ruchu.

Więcej…

 

Wiosenne pyłki

Wiosna to niezbyt przyjemny czas dla alergików. Pyłki roślin potrafią przemieszczać się nawet na odległość 50-100 km. W powietrzu przesyconym dymami i spalinami utrzymują się znacznie dłużej i opadają wolniej niż w czystym. Wdychamy je wraz z powietrzem. Przypominamy okresy pylenia poszczególnych drzew.

Więcej…

 

Uśmiechem ochroń serce

Z badań amerykańskich naukowców, opublikowanych na łamach "Psychological Bulletin", wynika, że pogoda ducha, uśmiech i pozytywne nastawienie do życia mają związek ze zmniejszeniem ryzyka zawału serca i chorób układu krążenia.

 

Więcej…

 

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Aby Święta Wielkiej Nocy

były wzorem duchowego wzbogacenia i umocnienia

dającego radość, pokój i nadzieję.

Wszelkiej pomyślności

z serca życzy redakcja portalu www.takdlazdrowia.pl

 

Pracoholizm gorszy od nikotyny

Jak wynika z najnowszych badań fińskiego Instytutu Medycyny Pracy, pracoholizm może oddziaływać na nasz organizm porównywalnie, a czasami gorzej niż palenie papierosów.

Więcej…

 

Alergia na koty groźniejsza niż na psy

Jak można przeczytać na portalu MyHealthyNewsDaily, alergie na koty występują 2 razy niż na psy. Dzieje się tak ze względu na mały rozmiar alergenów: cząsteczki naskórka kota są bardzo małe i dlatego łatwo unoszą się w powietrzu.

Więcej…

 

Na Wielkanocnym stole nie może zabraknąć chrzanu!

Na co dzień chrzan zwykle przegrywa z takimi dodatkami jak keczup, sos czosnkowy czy majonez. Jednak na Wielkanoc musi być.

Więcej…

 

Jajka dobre nie tylko na Wielkanoc

Jeszcze do niedawna panowała zasada, iż nie należy jeść więcej niż 2 jajka tygodniowo, ze względu na duża ilość cholesterolu i ryzyko występowania zawału serca.

Więcej…

 

Ubiegnij cukrzycę - jedz orzechy!

Jak wynika z badań prawie 140 tysięcy osób, orzechy włoskie są bardzo zdrowe, a ich obecność w codziennej diecie pomaga ustrzec się przed cukrzycą.

 

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Podziel się na Facebooku
Reklama
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
panoramic_art_366x96.jpg