Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Aktualności

ViiV Healthcare dane z badania TANGO96

Spółka ViiV Healthcare przedstawiła długoterminowe dane dotyczące zmiany leczenia na preparat Dovato, które wskazują na jego co najmniej równoważną skuteczność u dorosłych z zakażeniem HIV-1 oraz brak przypadków niepowodzenia wirusologicznego w porównaniu z dalszym leczeniem trójlekowym schematem TAF Obejmujące 96 tygodni dane z badania TANGO zaprezentowane na kongresie HIV Glasgow 2020 potwierdzają też dobrze opisany profil bezpieczeństwa i tolerancji produktu Dovato

Więcej…

 

Rak jajnika w Polsce

Każdego roku rak jajnika wykrywany jest u około 300 000 kobiet na świecie, a około 180 000 chorych na ten nowotwór umiera. Szacuje się, że do 2040 roku liczba zachorowań wzrośnie o około 47% i przekroczy 430 000.

Więcej…

 

Rak prostaty – nowotwór, który wciąż jest tematem tabu!

Rak prostaty to obecnie najczęściej rozpoznawany nowotwór złośliwy wśród mężczyzn. Z jego powodu codziennie umiera w Polsce około 15 pacjentów. Dlaczego tak się dzieje skoro wykrycie choroby na wczesnym etapie daje nawet 90% skuteczności wyleczenia? Powodem jest niska świadomość społeczna i niechęć mężczyzn do wykonywania profilaktycznych badań prostaty.

Więcej…

 

NORMOBARIA POMAGA W LECZENIU DEPRESJI

Depresja to jedna ze współczesnych chorób cywilizacyjnych a liczba chorych zmagających się z zaburzeniami depresyjnymi wzrasta zwłaszcza jesienią. Brak światła słonecznego, krótsze dni, perspektywa końca roku – sprzyjają rozwojowi stanów depresyjnych właśnie jesienią. Radzic z depresja można sobie na różne sposoby; farmakologicznie, za pomocą psychoterapii a według wyników ostatnich badań naukowych w leczeniu depresji wydatnie pomaga terapia normobaryczna, polegająca na przebywaniu w specjalnych komorach i oddychaniu w nich powietrzem wydatnie wzbogaconym w tlen.

Więcej…

 

Dzieci z cukrzycą wróciły do szkół. Co je czeka?

W Polsce jest około 20 000 cukrzyków z najcięższym rodzajem choroby - typu T1. Niestety dotyczy to głównie dzieci i młodzieży. Nauczyciele oraz pielęgniarki w szkołach i przedszkolach boją się takich uczniów, gdyż wymagają oni specjalnej opieki. Na szczęście nowe technologie przynoszą częściowe rozwiązanie tego problemu. Najnowocześniejszy aparat do monitoring cukru Dexcom G6 pozwala na żywo badać poziom cukru we krwi, powiadamiać o tym nauczyciela oraz rodzica i w razie czego podjąć interwencje.

 

 

Więcej…

 

Polacy otwierają się na psychoterapię

Psychoterapia to nie wstyd - uważają Polacy. Takie optymistyczne wnioski płyną z badania internetowego przeprowadzonego przez Wellbee, platformę ułatwiającą dostęp do psychoterapii online.

Więcej…

 

Innowacyjna terapia raka jajnika nagrodzona

Niraparib, inhibitor PARP zarejestrowany w leczeniu nawrotowego raka jajnika, otrzymał prestiżową nagrodę „Innowatory Wprost” w kategorii Farmacja. Jest to terapia stosowana do leczenia podtrzymującego, mogącego hamować wzrost nowotworu, niezależnie od statusu mutacji genu BRCA.1-2

Więcej…

 

„Moja e-wizyta” - lista kontrolna dla pacjenta już do pobrania

Eksperci Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego opracowali listę kontrolną dla wszystkich pacjentów korzystających z e-wizyty lekarskiej. Jednostronicowy szablon pomoże zaoszczędzić czas pacjenta i lekarza oraz nie zapomnieć o niczym ważnym. Bezpłatny formularz do wydruku można pobrać ze strony SRS PTK.

Więcej…

 

Jak Polacy dbają o higienę jamy ustnej? Ruszyła ogólnopolska kampania „Wymień szczoteczkę na nową”.

Odpowiednia higiena jamy ustnej ma ogromny wpływ na ogólny stan naszego zdrowia. Jednak, jak wynika z badania przeprowadzonego przez OnePoll na zlecenie firmy Colgate-Palmolive, wielu z nas nie ma wyrobionych właściwych nawyków. Oprócz samego mycia zębów należy je regularnie nitkować, płukać oraz wymieniać szczoteczkę do zębów zgodnie z zaleceniami dentystów. Sytuacja związana z pandemią skłoniła 81% Polaków do podjęcia działań mających na celu poprawę zdrowia. Jednak tylko nieco więcej niż połowa (53,3%) społeczeństwa uważa, że może to uczynić poprzez zmianę nawyków związanych z codzienną higieną jamy ustnej.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Podziel się na Facebooku
Reklama
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
gam_366x100.jpg