Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Aktualności

PRACA, MOC, ENERGIA W POLSKICH FIRMACH. PIERWSZY POLSKI RAPORT O CZYNNIKACH KSZTAŁTUJĄCYCH EFEKTYWNOŚĆ W PRACY.

Nie po raz pierwszy na polskim rynku ukazał się materiał o efektywności pracowników. Natomiast jest to pierwszy raz, gdy eksperci badali rzeczywistość rodzimych firm oraz czynniki wpływające na pracę polskiego pracownika oraz skuteczność całych organizacji. Do tej pory specjaliści opierali się na danych z zagranicznych źródeł, które  nie zawsze w stu procentach oddawały krajowe realia. Tym razem, firma HUMAN POWER oddaje w nasze ręce wynik pracy ekspertów bazujących na specyfice funkcjonowania polskich przedsiębiorstw.

Więcej…

 

Mamy wystawiły ocenę polskim tatusiom. Jak myślisz, będzie czerwony pasek?

Czy w XXI wieku jesteśmy już na etapie, że mama i tata dzielą się po równo obowiązkami przy dziecku, czy jeszcze to mama zajmuje się maluchem, a tata tylko czasem pomaga? Przy okazji akcji #tatanawarcie zapytaliśmy polskie mamy, jak wygląda w praktyce zaangażowanie ojców. Ponad 1000 mam udzieliło anonimowych odpowiedzi, które powodują, że… rozpiera nas duma. Polscy Tatusiowe dają radę, nie tylko na warcie, ale 24 godziny na dobę. Okazuje się, że prawie 50% ojców zdaje każdego dnia egzamin wprost celująco, a co to dokładnie znaczy?

Więcej…

 

PRZEŁOM W BADANIACH NAD FIBROMIALGIĄ

Fibromialgia to bardzo trudna do zdiagnozowania choroba łącząca w sobie fizyczny ból i dyskomfort psychiczny. Występuje indywidualnie lub w połączeniu z innymi schorzeniami. Nierzadko chory musi odwiedzić większa liczbę specjalistów zanim leczenie okaże się właściwe.

Więcej…

 

Wydatki na badania laboratoryjne poprawią efektywność polskiej służby zdrowia

Choroby układu krążenia to główna przyczyna zgonów w Polsce, a cukrzyca – uznawana za chorobę cywilizacyjną – dotyka coraz większej liczby Polaków. Im bardziej zaawansowane stadium choroby, tym wyższe są koszty leczenia. Jak wynika z raportu „Medycyna laboratoryjna w Polsce – efektywność kosztowa”, przygotowanego przez firmę doradczą Deloitte we współpracy z Izbą Producentów i Dystrybutorów Diagnostyki Laboratoryjnej (IPDDL), w przypadku osób w stanie przedcukrzycowym roczny koszt leczenia oszacowano na 5 zł w porównaniu do 9 269 zł w stadium cukrzycy z powikłaniami. To oznacza, że dla efektywności systemu służby zdrowia, a także lepszego samopoczucia pacjentów bardziej opłacalne jest wykrywanie i leczenie chorób we wczesnym stadium ich rozwoju. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu w większym stopniu niż dotychczas laboratoryjnych badań diagnostycznych. Takie podejście oznacza również znaczne oszczędności dla budżetu NFZ.

Więcej…

 

25 czerwca 2017 – Międzynarodowy Dzień Jogi JOGA NA STRES

Co łączy Times Square w Nowym Jorku i Pola Mokotowskie w Warszawie?Każde z nich jest miejscem obchodów Międzynarodowego Dnia Jogi! Również w tym roku, pod hasłem „Joga na stres” to święto będzie celebrowane w dwustu krajach na całym świecie. W Polsce przyłącza się do nich dwadzieścia miast, w tym Warszawa, gdzie na Polach Mokotowskich będzie zorganizowany rodzinny piknik pod patronatem Ajay Bisaria, Ambasadora Republiki Indii. Gościem specjalnym będzie Sh. Shripad Yesso Naik, Minister Jogi i Ajurwedy w Indiach.

Więcej…

 

Bóle stawów nie są zarezerwowane dla osób starszych. Czy tobie też grożą?

Dobrej kondycji stawów nie sprzyja nie tylko upływający czas, ale też styl życia wielu z nas. Spędzamy długie godziny siedząc za biurkiem, często borykamy się z nadmiarem kilogramów, mało się ruszamy albo wręcz przeciwnie – ćwiczymy zbyt intensywnie. Efekt? Dziś na bóle stawów skarży się już jedna piąta Polaków i nie są to tylko seniorzy. Co zrobić, by uniknąć tych nieprzyjemnych dolegliwości, a także nie dopuścić do groźnych powikłań?

Więcej…

 

I Międzynarodowy Dzień Raka Nerki: „Pytania i Odpowiedzi”

Jakie czynniki zwiększają ryzyko zachorowania na raka nerki? Ile osób dowiaduje się o diagnozie każdego dnia? Na jakie objawy warto zwrócić uwagę? Poznaj najważniejsze fakty o raku nerki i upewnij się, że choroba nie dotyczy Ciebie. „Pytania i Odpowiedzi” – pod takim hasłem 22 czerwca 2017 r. odbędzie się I Międzynarodowy Dzień Raka Nerki.

Więcej…

 

„SAMODZIELNI. Aktywnie NIECODZIENNA REHABILITACJA DLA CHORYCH NA STWARDNIENIE ROZSIANE

Stwardnienie rozsiane jest nieuleczalną i nieprzewidywalną chorobą. Atakując ośrodkowy układ nerwowy dotyka głównie młodych ludzi, w Polsce mamy ich już ponad 40 tysięcy.  Objawy są bardzo indywidualne, od zaburzeń widzenia, trudności w mówieniu po zaburzenia emocjonalne. Często zdarzają się problemy ruchowe oraz sztywność mięśni. Ze względu na swoją specyfikę,  SM wymaga dwojakiej formy leczenia – w sposób farmakologiczny oraz rehabilitacji.

Więcej…

 

MODA NA COACHING. MODA NA ZDROWIE.

Często myśląc o zdrowiu kojarzymy je jedynie z naszym ciałem, koncentrujemy się na pojedynczych dolegliwościach. Bywa, że weźmiemy pod lupę i naszą psychikę. Jednak nadal dość rzadko łączymy jedno i drugie, pomijając całkowicie otaczającą nas codzienność. Tymczasem najnowsze podejście do człowieka, zwane holistycznym, pokazuje, że każdy z nas jest systemem zależnych od siebie narządów, które w dodatku funkcjonują w bardzo konkretnych warunkach. Nasz styl życia, praca, ludzie, którymi się otaczamy, wszystko to ma wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale i zdrowie fizyczne. Wzajemna zależność sprawia, że idealny byłby stan równowagi ducha i ciała, lecz skąd możemy mieć pewność, że boląca głowa to na pewno nie migrena, a efekt złamanego serca? Jest ktoś, kto pomoże nam rozjaśnić trochę zawiłe połączenia naszego organizmu, to coach zdrowia.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Podziel się na Facebooku
Reklama
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy