Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Aktualności

Jak pomóc seniorowi sprawniej poruszać się w internecie? Dowiedz się więcej na temat kampanii #smartinternet

Jeszcze do niedawna uważano, że internet to domena ludzi młodych, tymczasem, jak pokazują statystyki, z roku na rok, coraz więcej osób powyżej 55. roku życia korzysta z dostępu do sieci.

Więcej…

 

25 maja 2018 r. Światowy Dzień Tarczycy

Zmęczenie, problemy ze snem i masą ciała, czy rozdrażnienie mogą świadczyć o problemach z tarczycą. Choroby tarczycy dotykają około 22 proc. Polaków. W Światowy Dzień Tarczycy (25 maja 2018 r.) eksperci zachęcają do badań profilaktycznych i zwracają uwagę na raka tarczycy, który każdego roku diagnozowany jest u ponad 3 tysięcy osób. W Polsce ponad 90 proc. przypadków tej choroby jest leczonych z powodzeniem. Na dostęp do skutecznej terapii czekają jednak pacjenci z najbardziej agresywnymi typami nowotworu.

Więcej…

 

Polski rodzic odpowiedzialny, ale czy zapobiegliwy?

Aż 77 proc. Polaków przynajmniej kilka razy w miesiącu rozmawia ze swoimi dziećmi o bezpieczeństwie. Jest to spowodowane przede wszystkim troską o ich zdrowie. Jak wynika z badania przeprowadzonego wśród rodziców przez Kantar Millward Brown na zlecenie Nationale-Nederlanden, blisko jedna trzecia z nich co najmniej raz w tygodniu myśli o tym, że ich dziecku może przydarzyć się wypadek. Jednak strach ma w tym przypadku działanie mobilizujące. Ośmiu na dziesięciu rodziców chciałoby wziąć udział w kursie pierwszej pomocy, natomiast co piąty zabezpiecza swoje dziecko prywatną polisą ubezpieczeniową od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków.

Więcej…

 

Ślepi, głusi, zadowoleni z siebie

Raport NIK o mapach potrzeb zdrowotnych mówi więcej niż może się wydawać

15.05.2018 Najwyższa Izba Kontroli opublikowała wyniki kontroli w zakresie map potrzeb zdrowotnych. Wnioski są absolutnie druzgocące. Niska jakość danych, brak zaplecza eksperckiego, całkowite pomijanie liczb jako narzędzia w podejmowaniu strukturalnych decyzji dla systemu ochrony zdrowia. Pomimo wad, wszystkie środowiska, w szczególności pacjenci i obywatele, powinni walczyć o kontynuację tego projektu.

Więcej…

 

Brak zębów postarza i jest źródłem chorób. Jak temu zapobiec?

Braki w uzębieniu to poważny problem estetyczny. Mogą zmieniać kontury twarzy i przyspieszać powstawanie zmarszczek. Niekorzystnie wpływają także na zdrowie, powodując choroby m.in. układu krążenia i pokarmowego. Niezbędna jest profilaktyka i leczenie próchnicy. Implanty to najbardziej naturalny i skuteczny sposób uzupełnienia brakujących zębów.

Więcej…

 

Wakacyjna apteczka - jak się przygotować do wyjazdu ?

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, czyli czas krótszych i dłuższych wyjazdów. Bez względu na to czy planujemy wyjazd za granicę czy tylko kilkadziesiąt kilometrów od domu, warto dobrze się do niego przygotować. Wyjazd z dzieckiem może się wiązać z różnego rodzaju zdrowotnymi niespodziankami. Podpowiadamy co koniecznie powinno się  znaleźć w majówkowej apteczce rodziców.

Więcej…

 

POChP stanie się trzecią przyczyną zgonów na świecie?

Wypowiedź: dr hab. n. med. Piotr Boros, Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc. POChP staje się coraz poważniejszym problemem zdrowotnym na świecie. Światowa Organizacja Zdrowia przewiduje, że ta choroba stanie się trzecią przyczyną zgonów przed 2030 rokiem. Jest to postępująca choroba, która ogranicza przepływ powietrza do i z płuc, utrudniając chorym oddychanie i ograniczając ich codzienną aktywność już od początku trwania.Długoterminowe prognozy dla pacjentów po hospitalizacji w wyniku zaostrzenia przebiegu POChP są złe — 50% pacjentów umiera w ciągu pięciu lat.

Więcej…

 

KONSEKWENCJE ASTMY CIĘŻKIEJ DLA PACJENTÓW I SYSTEMU OPIEKI ZDROWOTNEJ

Duszność, świszczący oddech, uczucie ucisku w klatce piersiowej oraz kaszel o zmiennej częstości i nasileniu – to typowe objawy astmy, na którą cierpi aż 235 milionów ludzi na całym świecie[1]. Choroba może przybierać także postać ciężką i niekontrolowaną, co w znacznym stopniu wpływa na jakość życia pacjenta i jego produktywność. Mówimy wówczas o astmie ciężkiej, o której wciąż wiemy za mało.


Więcej…

 

Astma – nowe wyzwania, nowe nadzieje

Astma oskrzelowa to jedna z najczęściej występujących, niezakaźnych chorób, stwarzających poważne obciążenie nie tylko dla pacjentów, ale też ich bliskich, a z uwagi na ogromne koszty – także dla społeczeństwa.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Podziel się na Facebooku
Reklama
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
gam_366x100.jpg