Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Aktualności

21 marca - siła różnorodności

21 marca siła różnorodności

Światowy Dzień Zespołu Downa przypada w Pierwszy Dzień Wiosny i solidaryzuje wszystkich z osobami chorymi na Zespół Downa, nawiązując datą do obecności trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów.

Nazywany jest również dniem kolorowych skarpetek, czasami nie do pary, które symbolizują niedopasowanie społeczne i genotypowe, z kolei ich kolory tolerancję. Symboliczny ubiór pokazuje wielobarwność i solidarność i przekonuje, że ludzie choć różni, mozaikowi, złożeni, mają takie same prawo do radości, miłości i bliskości.

Pięknego dnia ♥

 

Mądre sposoby na pobranie krwi u dziecka

Mądre sposoby na pobranie krwi u dzieci

Praca z pacjentem to ciągły rozwój kompetencji, zwłaszcza z malutkim pacjentem. Warto stale wzbogacać swoją wiedzę i umiejętności, a efektywność mierzyć nie tylko brakiem łez, bądź ich ograniczeniem, ale również uśmiechem i wdzięcznością maluchów.

 

Więcej…

 

Cała prawda o cynamonie

Cała prawda o cynamonie, czyli jak sobie poradzić z zimową wiosną :)

Cynamon jest jedną z najpopularniejszych przypraw, dodawaną do ciast, kawy czy gorącej czekolady. Jednak za tym, aby korzystać z niej częściej świadczy nie tylko jej wyjątkowy smak. Cynamon, w odpowiednich ilościach, wpływa doskonale na zdrowie uzupełniając poziom wapna, błonnika, żelaza oraz manganu. Oto inne powody, dla których warto dodawać go do deserów i przekąsek.

Więcej…

 

Wolniej, proszę

Wolniej, proszę.

Pośpiech nas gubi. Nie mamy czasu dla siebie. Nie mamy czasu dla bliskich. Mieliśmy zwolnić po pandemii. Skupić na rozwiązaniach, a nie generowaniu kolejnych problemów, a jest inaczej, jeszcze szybciej.

 

Więcej…

 

Honorowy smartfon

Kołysanka zamiast smartfona ♥

55% Polaków korzysta ze smartfona na 30 minut przed zaśnięciem, a w grupie wiekowej 25-34 lat odsetek ten wynosi blisko 77%, wynika z „Badania HONOR 90. Co Polacy wiedzą o ochronie oczu podczas korzystania ze smartfona?", zrealizowanego przez producenta nowych telefonów. To jak z paleniem papierosów – musisz palić, pal, ale z głową. We wszystkim trzeba zachować umiar i zdrowy rozsądek.

Więcej…

 

Łączymy pokolenia - wysłuchać głosu seniora

Łączymy pokolenia ♥ Komunikacja z osobami starszymi – słuchanie jest najważniejsze.

Podczas rozmowy z seniorami zdarza nam się napotykać bariery w komunikacji przez co taka konwersacja nie zawsze idzie po naszej myśli i nasza wypowiedź zostaje błędnie zinterpretowana lub też sami źle odbieramy to co nasz senior usiłował nam przekazać. Dlatego też warto przez chwilę zastanowić się co tak naprawdę jest najważniejsze dla seniorów i pomyśleć nad tym jakie błędy popełniamy podczas rozmowy.

Więcej…

 

Aktywny Umysł

Aktywuj umysł ♥

Z początkiem lipca w bydgoskiej dzielnicy Fordon otworzyliśmy nowe, innowacyjne miejsce na skalę ogólnopolską! „Aktywuj Umysł” powstał, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na problem jakim są choroby otępienne mózgu, by uświadomić seniorom jak ważne jest utrzymywanie umysłu w dobrej kondycji, przy jednoczesnym otwarciu na innowacyjne technologie czyli na urządzenia wykorzystujące wirtualną rzeczywistość.

Więcej…

 

ADHD u dorosłych

Dorośli z ADHD czy to częste zjawisko i czym się objawia? ♥

Mówiąc o ADHD czyli zespole nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem koncentracji uwagi, w głowie często maluje nam się obraz dosyć problematycznego dziecka. Nie zapominajmy jednak, że to dziecko kiedyś dorośnie, a ADHD pozostanie.

Więcej…

 

Profilaktyka 45 plus

badania dla 40 plus / jak żyć w harmoniiJakie badania należy wykonywać po 45 roku życia?♥

Jak niesamowite to zjawisko czasu jest. Wczoraj miałam 20 lat a dzisiaj mam 45+ i nie wiem co się ze mną dzieje, może powinnam powinienem pójść do lekarza albo zrobić sobie badania, tylko jakie…

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Podziel się na Facebooku
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
sp_klanad.jpg