Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Aktualności

Honorowy smartfon

Kołysanka zamiast smartfona ♥

55% Polaków korzysta ze smartfona na 30 minut przed zaśnięciem, a w grupie wiekowej 25-34 lat odsetek ten wynosi blisko 77%, wynika z „Badania HONOR 90. Co Polacy wiedzą o ochronie oczu podczas korzystania ze smartfona?", zrealizowanego przez producenta nowych telefonów. To jak z paleniem papierosów – musisz palić, pal, ale z głową. We wszystkim trzeba zachować umiar i zdrowy rozsądek.

Więcej…

 

Łączymy pokolenia - wysłuchać głosu seniora

Łączymy pokolenia ♥ Komunikacja z osobami starszymi – słuchanie jest najważniejsze.

Podczas rozmowy z seniorami zdarza nam się napotykać bariery w komunikacji przez co taka konwersacja nie zawsze idzie po naszej myśli i nasza wypowiedź zostaje błędnie zinterpretowana lub też sami źle odbieramy to co nasz senior usiłował nam przekazać. Dlatego też warto przez chwilę zastanowić się co tak naprawdę jest najważniejsze dla seniorów i pomyśleć nad tym jakie błędy popełniamy podczas rozmowy.

Więcej…

 

Aktywny Umysł

Aktywuj umysł ♥

Z początkiem lipca w bydgoskiej dzielnicy Fordon otworzyliśmy nowe, innowacyjne miejsce na skalę ogólnopolską! „Aktywuj Umysł” powstał, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na problem jakim są choroby otępienne mózgu, by uświadomić seniorom jak ważne jest utrzymywanie umysłu w dobrej kondycji, przy jednoczesnym otwarciu na innowacyjne technologie czyli na urządzenia wykorzystujące wirtualną rzeczywistość.

Więcej…

 

ADHD u dorosłych

Dorośli z ADHD czy to częste zjawisko i czym się objawia? ♥

Mówiąc o ADHD czyli zespole nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem koncentracji uwagi, w głowie często maluje nam się obraz dosyć problematycznego dziecka. Nie zapominajmy jednak, że to dziecko kiedyś dorośnie, a ADHD pozostanie.

Więcej…

 

Profilaktyka 45 plus

badania dla 40 plus / jak żyć w harmoniiJakie badania należy wykonywać po 45 roku życia?♥

Jak niesamowite to zjawisko czasu jest. Wczoraj miałam 20 lat a dzisiaj mam 45+ i nie wiem co się ze mną dzieje, może powinnam powinienem pójść do lekarza albo zrobić sobie badania, tylko jakie…

Więcej…

 

Jakie szkoły powinien skończyć dobry psycholog?

Studia psychologiiJakie szkoły powinien skończyć dobry psycholog?

Coraz częściej wybierany zawód – psycholog. Popularny wśród młodych ludzi, pożądany w placówkach edukacyjnych, rodzinach, zakładach pracy. Z każdym rokiem rośnie zapotrzebowanie na pomoc psychoterapeutów, zwłaszcza tych dobrych, odpowiedzialnych, którzy trafiają w sedno i mogą rozpocząć prawdziwy i głęboki proces zamiany sposobu myślenia u pacjenta.

Więcej…

 

Po czym poznać dobrego psychologa?

Po czym poznać dobrego psychologa?

Zawód psychologa to jeden z kilku najważniejszych obecnie zawodów na rynku polskim. Coraz istotniejsze staje się odróżnienie co oznacza dobry gabinet, pomocna terapia, odpowiedzialny specjalista. Problem może zostać źle zdiagnozowany na początku, a to ma wpływ na dalsze postępowanie i tryb leczenia.

Więcej…

 

Rak prostaty - leczyć wcześnie i skutecznie

Przegląd konieczny od zaraz ♥

Jak to jest, że o przegląd samochodu dbamy regularnie i bez sprzeciwu, a o badania profilaktyczne nie?! Zwłaszcza panowie, a przecież wśród chorób nowotworowych w Polsce, rak prostaty jest jedynym, który wyróżnia się znaczącą dynamiką wzrostu zachorowalności przy jednoczesnym wzroście śmiertelności.

Więcej…

 

Profilaktyka jako benefit

Pomalutku następuje czas podsumowań, także w aspekcie zdrowia ♥

W 2022 r.: zwróciliśmy większą uwagę na profilaktykę, przede wszystkim na profilaktykę okulistyczną i onkologiczną. W porównaniu z 2021 rokiem liczba zrealizowanych w 2022 r. świadczeń ambulatoryjnych wzrosła o 40%, w tym zwiększył się głównie dostęp do dodatkowej profilaktyki okulistycznej (+465%) i onkologicznej (+87%) i to w dużej mierze dzięki prywatnej opiece medycznej, gwarantowanej przez coraz większą liczbę pracodawców, których podejście w znaczącym stopniu zmienił COVID-19. Szybko okazało się, że dodatek pozapłacowy w postaci dostępu do lekarzy jest na czele listy najbardziej pożądanych benefitów i korzyści związanych z zatrudnieniem.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Podziel się na Facebooku
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
panoramic_art_366x96.jpg