Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Wakacyjne zabawy z wnukiem online

Nowoczesny senior czyli jakie zabawy można wdrożyć z wnuczkiem online (cz.3)

Najważniejsze to starać się wykorzystać możliwości jakie daje Internet o każdej porze dnia i nocy. I talenty, które mamy, w tym często aktorskie. Ważne, by pamiętać, że przy tak dużych odległościach najważniejsze jest poczucie humoru babci, czy dziadka, żeby dziecko po drugiej stronie się nie denerwowało i taki dobór zajęć, by były dostosowane do wieku wnuka i jego umiejętności np. wycinania.

 

Teatrzyk. Możesz przygotować przedstawienie dla wnuczka wymyśleć własną historię przygotować scenę i scenariusz. Możesz nagrać przedstawienie jako filmik aby dziecko obejrzało go kiedy chce bądź na żywo na kamerce online. Spróbujcie nagrać coś razem, bądź przeczytać dany teatr z podziałem na role – dzięki temu poćwiczycie w ciekawy sposób czytanie i dykcję. Logopedia to temat, który spędza sen z powiek wielu rodziców. Jest wiele ćwiczeń, które można praktykować online z wnukiem. Wystarczy ściągnąć trudne teksty i wysłać je wnukowi. Razem pomalutku je czytać.

Dyskoteka. Włącz muzykę i zachęć wnuka do tańca razem z tobą. Niech zaproponuje swój ulubiony utwór i ułoży do niego układ taneczny, w którym Ty również będziesz aktywnie uczestniczyć. Pewnie nawet go nie znasz, ale tym lepiej może Ci pójść taneczna improwizacja lub puść piosenkę w którym jest już układ taneczny np. „ Spoko Loko - Tańce Połamańce ”. Warto przy okazji takich zajęć przedstawić wnukowi muzykę, która była hitem w czasach kiedy byliśmy młodzi. Opowiedzieć anegdotki o znanych zespołach, pokazać zdjęcia z koncertów. Nasze zdjęcia w wydaniu np. hippie

 
Podziel się na Facebooku
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
panoramic_art_366x96.jpg