Tak dla Zdrowia logo

Partnerzy społecznej kampanii Tak Dla Zdrowia

Tu przyjeżdżam po zdrowie

Trzykrotny rajdowy mistrz Polski, mistrz i wicemistrz Europy i trzeci zawodnik legendarnego Rajdu Dakar przygotowuje się do kolejnych startów. W planach ma między innymi starty w rallycrossie…

Jak przygotowuje się do kolejnego, trudnego sezonu tak doświadczony zawodnik? Krzysztof Hołowczyc zaufał znanej klinice rehabilitacji Columna Medica. Zdradzamy, dlaczego został ambasadorem tej marki, skąd bierze energię na kolejne wyzwania oraz dlaczego zdrowy kręgosłup jest dla niego tak ważny?

Nasz popularny rajdowiec wielokrotnie ulegał bardziej i mniej groźnym wypadkom. Po latach intensywnych startów w najważniejszych imprezach rajdowych świata, w tym dziesięciokrotnym udziale w arcytrudnym Dakarze, wie, jak ważny jest odpoczynek i odpowiednia rekonwalescencja. Krzysztof Hołowczyc ze szczególną troską dba o swój kręgosłup. Dzięki odpowiedniej opiece i rehabilitacji uniknął poważnych operacji. Docenia zwłaszcza skuteczność terapii manualnej.

– Zdrowie nie jest punktem, do którego można przybyć, ale sposobem podróżowania, zorientowanym na przyszłość. Warto o nie zadbać i zatrzymać się we właściwym momencie, żeby skupić się na sobie i swoim problemie. Moim jest kręgosłup. Po wielu latach jazdy po bezdrożach zdecydowałem się oddać w ręce specjalistów. I już widzę efekty. Dwukrotnie miałem złamany kręgosłup, wiem jak wiele wysiłku trzeba, aby wrócić do pełnej formy. Powierzyłem swoje zdrowie profesjonalistom, znakomitym fizjoterapeuom, którzy optymalnie dobierają potrzebne ćwiczenia i zabiegi – mówi Krzysztof Hołowczyc, kierowca rajdowy, ambasador Columna Medica.

Klinika to ekspert w nieoperacyjnym leczeniu kręgosłupa. Od czterech lat specjalizuje się w diagnostyce, leczeniu, rehabilitacji i profilaktyce zdrowotnej chorób układu ruchu, a także wybranych schorzeń ortopedycznych, neurologicznych i reumatologicznych. Współpracuje ze światowej sławy specjalistami, stosuje terapię manualną oraz rehabilitację 1:1 z fizjoterapeutą. Do leczenia i potrzeb pacjenta podchodzi holistycznie. Nad procesem rehabilitacji czuwa Josef Hesslinger, niemiecki specjalista w zakresie terapii manualnej oraz ortopedycznej terapii manulanej, egzaminator MT oraz OMT. Klinika współpracuje także z jednym z najlepszych neurochirurgów w kraju, prof. dr hab. n.med. Markiem Haratem oraz Bobem Sydenhamem, światowej sławy autorytetem w dziedzinie terapii manualnej. Columna Medica pomaga w szybkim przywróceniu sprawności, redukcji bólu towarzyszącego schorzeniom i urazom, a przede wszystkim uniknięciu operacji w wybranych przypadkach. Obok najwyższej jakości usług rehabilitacyjnych oraz nowoczesnego sprzętu zapewnia komfort pobytu, kameralność i wsparcie w zakresie odnowy biologicznej i zdrowego odżywiania. To miejsce zorientowane na pacjenta, jego potrzeby. Liczy się profesjonalizm, ale również odpowiedni klimat miejsca i ludzie, którzy je tworzą.

- Czasem trzeba odpocząć, zwolnić na chwilę, by dogonić życie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jaki ogrom pracy trzeba włożyć w karierę kierowcy rajdowego, jak trudne bywają warunki dla jego organizmu. Przychodzi zatem taki moment, kiedy chcesz się zatrzymać i skupić na tym, co najważniejsze – swoim zdrowiu. Columna Medica to właśnie takie miejsce, gdzie nie ma budzików, zobowiązań, kolejnych kilometrów, wyzwań, tam liczysz się tylko Ty i Twoje potrzeby. Niewiele jest takich miejsc w Polsce – dodaje sportowiec.

Klinika ma doświadczenie w pracy z pacjentami ze świata sportu. Należy do elitarnego grona partnerów medycznych Polskiego Komitetu Olimpijskiego. To nowa jakość na polskim rynku klinik rehabilitacyjnych. Marka hołduje zasadzie holizmu w każdym aspekcie: od opieki medycznej, poprzez spełnianie oczekiwań swoich klientów, aż po detale architektoniczne, najlepszą kuchnię i najnowocześniejszy sprzęt medyczny, kameralność i klimat. To wszystko sprawia, że Columna Medica jest wymarzonym miejscem dla pacjentów z całej Polski i z zagranicy. Miejscem, do którego chce się wracać.

 

 

Źródło: Columna Medica

 
Podziel się na Facebooku
Reklama
Wyszukaj artykuł
Partnerzy
logo_baron_366x100.jpg