Tak dla Zdrowia logo

Partnerzy społecznej kampanii Tak Dla Zdrowia

Aktualności Partnerów

ZOSTAŃ MOJĄ JOGINIĄ… CZYLI DLACZEGO GWIAZDY KOCHAJĄ JOGĘ?

Mogę się założyć, że każdy słyszał o jodze. Ale czy każdy odważył się spróbować? Dla mnie, przyznam szczerze, brzmiało to trochę jak „czary – mary”, kolejna egzotyczna moda, która przyszła zza dalekiej granicy. Dopóki nie zaczęłam szukać informacji na jej temat. Okazało się, a i owszem, że tajemniczo brzmiąca nazwa samej jogi oraz jej poszczególnych aspektów (asany, pranajamy, nijamamy… medytację najłatwiej jest wymówić) wywodzi się z filozofii indyjskiej. Jednak tak naprawdę każdy może odnaleźć w niej coś dla siebie: spokój umysłu, równowagę psycho-fizyczną, swobodny przepływ energii, który pomaga pozbyć się stresu, wreszcie elastyczność i smukłą sylwetkę. Czytałam nawet, że oczyszcza z toksyn i hamuje procesy starzenia!

Więcej…

 

Na ratunek skórze po opalaniu

 

Słońce jest jednym z tych elementów, bez których życie nie byłoby możliwe. Promienie słoneczne, w umiarkowanych dawkach, mogą wpływać leczniczo na naszą skórę, jednak w dużych uszkadzają ją. Dlatego po opalaniu, zaleca się stosowanie specjalistycznych kremów, których skład oparty jest na naturalnych bioflawonoidach. Złagodzą one podrażnienia, nawilżą i dostarczą składników odżywczych.

Więcej…

 

Niezbędnik wakacyjnej apteczki – nawilżające krople do oczu

 

Wakacje to czas, na który czekamy cały rok! Co zrobić, aby swobodnie cieszyć się wypoczynkiem? Pakując walizkę, nie można zapomnieć o wakacyjnej apteczce. W środku - oprócz kremów z filtrami chroniących skórę, bandażu, plastrów i stosownych leków - powinien znaleźć się preparat, który zadba o odpowiednie nawilżenie naszych oczu, które latem są szczególnie narażone na wysuszenie.

Więcej…

 

Sportowcy pobiegną z dziećmi dla promocji aktywności fizycznej

 

Kubuś Waterrr Run, cykl imprezy biegowych dla dzieci z klas IV-VI szkół podstawowych, odwiedzi w czerwcu i we wrześniu sześć polskich miast. Do uczniów dołączą gwiazdy sportu, w tym m.in. Monika Pyrek-Rokita, Marek Kolbowicz czy Artur Partyka.

Więcej…

 

Ile ruchu potrzebuje Twoje dziecko każdego dnia?

Krokus o pięknych, fioletowych kwiatach ma zastosowanie nie tylko jako roślina ozdobna i przyprawa, ale również ze względu na zwiększanie poziomu „hormonów szczęścia” tj. serotoniny i dopaminy, pomaga utrzymać pozytywny nastrój, szczególnie podczas stresowych okresów. Wspomaga leczenie stanów depresyjnych.

Więcej…

 
Podziel się na Facebooku
Reklama
Reklama
Wyszukaj artykuł
Partnerzy