Tak dla Zdrowia logo

Partnerzy społecznej kampanii Tak Dla Zdrowia

Aktualności Partnerów

KULKI GEJSZY – PRZYJEMNE Z POŻYTECZNYM.

Kulki Gejszy to przedmiot, o  którym rozmowa bywa jeszcze trochę krępująca. Za sprawą bestsellerowej powieści amerykańskiej pisarki zyskały na popularności kilka lat temu, głównie jako zabawka erotyczna. Jednak zostały wymyślone przez Gejsze wiele lat temu, nie po to, by urozmaicić życie seksualne kobiet, ale by wzmocnić mięśnie Kegla – kluczowe zarówno dla przyjemności jak i zdrowia kobiety.

Więcej…

 

67% pacjentów chorych na reumatoidalne zapalenie stawów nie stosuje się do zaleceń lekarzy.

 


Nieprzestrzeganie zaleceń terapeutycznych jest problemem, który dotyczy wszystkich chorób przewlekłych, w tym reumatoidalnego zapalenia stawów (RZS). 67% pacjentów cierpiących na RZS przyjmuje leki w sposób nieodpowiedni lub wcale ich nie stosuje. Aż 23% pacjentów przyznaje się do zmniejszenia dawek leków bez konsultacji z reumatologiem nie zdając sobie sprawy z konsekwencji zdrowotnych. Według ekspertów przyczyny takiego postępowania związane są z brakiem zaufania do lekarza oraz brakiem zrozumienia na linii lekarz-pacjent.

Więcej…

 

Innowacja = Odpowiedzialność = Bezpieczeństwo Pfizer inwestuje w monitorowanie niepożądanych działań leków w Europie

 


Pfizer, czołowa amerykańska firma farmaceutyczna, otwiera w Polsce Drug Safety Unit Platform (DSUP) – platformę wspierającą monitorowanie niepożądanych działań leków. Odpowiednie zasoby wysoko wykwalifikowanej, specjalistycznej kadry, a także sprzyjające otoczenie ekonomiczno-prawno-polityczne sprawiło, że Pfizer  zainwestował w Polsce milion dolarów tylko w tym roku i planuje dalszy rozwój platformy. DSUP to największa tego typu platforma Pfizer na świecie i kolejny bardzo ważny element kontroli bezpieczeństwa i skuteczności istniejących terapii. Dzięki  Platformie zostanie usprawniony proces weryfikacji działań niepożądanych, a przetworzone dane będą przekazywane do odpowiednich urzędów w poszczególnych krajach.

Więcej…

 

ZOSTAŃ MOJĄ JOGINIĄ… CZYLI DLACZEGO GWIAZDY KOCHAJĄ JOGĘ?

Mogę się założyć, że każdy słyszał o jodze. Ale czy każdy odważył się spróbować? Dla mnie, przyznam szczerze, brzmiało to trochę jak „czary – mary”, kolejna egzotyczna moda, która przyszła zza dalekiej granicy. Dopóki nie zaczęłam szukać informacji na jej temat. Okazało się, a i owszem, że tajemniczo brzmiąca nazwa samej jogi oraz jej poszczególnych aspektów (asany, pranajamy, nijamamy… medytację najłatwiej jest wymówić) wywodzi się z filozofii indyjskiej. Jednak tak naprawdę każdy może odnaleźć w niej coś dla siebie: spokój umysłu, równowagę psycho-fizyczną, swobodny przepływ energii, który pomaga pozbyć się stresu, wreszcie elastyczność i smukłą sylwetkę. Czytałam nawet, że oczyszcza z toksyn i hamuje procesy starzenia!

Więcej…

 

Na ratunek skórze po opalaniu

 

Słońce jest jednym z tych elementów, bez których życie nie byłoby możliwe. Promienie słoneczne, w umiarkowanych dawkach, mogą wpływać leczniczo na naszą skórę, jednak w dużych uszkadzają ją. Dlatego po opalaniu, zaleca się stosowanie specjalistycznych kremów, których skład oparty jest na naturalnych bioflawonoidach. Złagodzą one podrażnienia, nawilżą i dostarczą składników odżywczych.

Więcej…

 
Podziel się na Facebooku
Reklama
Reklama
Wyszukaj artykuł
Partnerzy