Tak dla Zdrowia logo

Lektura na zdrowie

Lektura na zdrowie

Szczęścia można się nauczyć

O ile nad uczuciami zapanować się nie da, o tyle nad myślami już tak.

Książka Ewy Woydyłło „Szczęścia można się nauczyć” to refleksyjna i inspirująca pozycja z pogranicza psychologii i poradnictwa życiowego.

Autorka, znana psychoterapeutka i publicystka, w przystępny sposób opowiada o tym, że szczęście nie jest przypadkiem ani darem losu, lecz stanem, który można świadomie kształtować i rozwijać.

 

Więcej…

 

Czytaj i zmieniaj świat na lepsze

Czytaj i zmieniaj świat na lepsze.

Dzieciaki to faktyczne bystrzaki i warto pokazywać im świat, który na pierwszy rzut oka może wydawać się trudny i niezrozumiały dla nich. Zdecydowanie szybciej jak my kiedyś :), łapią co znaczy numer alarmowy, problem i pierwsza pomoc.

Więcej…

 

Pozycje książkowe polecane dla seniorów, zwłaszcza tych zmagających się z depresją

Jak sobie radzić z depresją u seniora?Jakie książki polecane są na depresję u seniorów ?♥

Sposobów na spędzanie czasu wolnego seniora z depresją aby poprawić samopoczucie jest sporo. Oprócz takich czynności jak pielęgnacja seniora, pomoc w dbaniu o dom, wspólne spacery jest też czytanie książek. Pamiętajmy, że umilanie czasu seniorowi nie tylko polega na samym relaksie, chodzi też o ćwiczenia umysłu i oderwanie go od codzienności i myślenia o chorobie oraz ograniczeniach z nią związanych.

Więcej…

 

Bliżej siebie - czyli jak być szczęśliwą kobietą

Era szczęśliwych kobiet trwa ♥

Są takie książki, na które wpada się przypadkiem, ale które zapadają w pamięci, takie pozycje na dobre i na złe chwile. To pozycja "Bliżej siebie. Imiona kobiecości", autorstwa Marty Żmudy-Trzebiatowskiej, która urzeka swoją prawdą, otwartością, szczerością, bez grama kamuflażu. Prawdziwy obraz wachlarza kobiecości i krętej drogi, jaką trzeba czasami przejść, by stać się szczęśliwą i spełnioną kobietą. Drodze zawiłej, pełnej potknięć, błędów i upadków.

Więcej…

 

Bajkoterapia

Profilaktyka bajką

Rzeczywistość jest coraz trudniejsza dla dorosłych, a co dopiero dla dzieci. Trudno jest myśleć pozytywnie, programować się na przyszłość, cieszyć z tego, co jest i nie bać tego co będzie. Żyjemy w czasach szybkiej transformacji, dużego przyspieszenia, przeobrażenia technologicznego, zwyczajowego, społecznego i rodzinnego. Zaadoptowanie do zmian może iść nam ciężko, dynamika życia może nas przerosnąć, konieczność radzenia sobie z płatnościami, praca na trzy etaty, odległość od dziadków, pociąga za sobą konsekwencje rodzinnego odosobnienia i jakże często samotności dziecka. Tym bardziej polecamy Waszej uwadze terapię bajkami zwaną bajkoterapią.

Więcej…

 
Podziel się na Facebooku

Wyszukaj artykuł