Tak dla Zdrowia logo

Lektura na zdrowie

Lektura na zdrowie

Czytaj i zmieniaj świat na lepsze

Czytaj i zmieniaj świat na lepsze.

Dzieciaki to faktyczne bystrzaki i warto pokazywać im świat, który na pierwszy rzut oka może wydawać się trudny i niezrozumiały dla nich. Zdecydowanie szybciej jak my kiedyś :), łapią co znaczy numer alarmowy, problem i pierwsza pomoc.

Więcej…

 

Pozycje książkowe polecane dla seniorów, zwłaszcza tych zmagających się z depresją

Jak sobie radzić z depresją u seniora?Jakie książki polecane są na depresję u seniorów ?♥

Sposobów na spędzanie czasu wolnego seniora z depresją aby poprawić samopoczucie jest sporo. Oprócz takich czynności jak pielęgnacja seniora, pomoc w dbaniu o dom, wspólne spacery jest też czytanie książek. Pamiętajmy, że umilanie czasu seniorowi nie tylko polega na samym relaksie, chodzi też o ćwiczenia umysłu i oderwanie go od codzienności i myślenia o chorobie oraz ograniczeniach z nią związanych.

Więcej…

 

Bliżej siebie - czyli jak być szczęśliwą kobietą

Era szczęśliwych kobiet trwa ♥

Są takie książki, na które wpada się przypadkiem, ale które zapadają w pamięci, takie pozycje na dobre i na złe chwile. To pozycja "Bliżej siebie. Imiona kobiecości", autorstwa Marty Żmudy-Trzebiatowskiej, która urzeka swoją prawdą, otwartością, szczerością, bez grama kamuflażu. Prawdziwy obraz wachlarza kobiecości i krętej drogi, jaką trzeba czasami przejść, by stać się szczęśliwą i spełnioną kobietą. Drodze zawiłej, pełnej potknięć, błędów i upadków.

Więcej…

 

Bajkoterapia

Profilaktyka bajką

Rzeczywistość jest coraz trudniejsza dla dorosłych, a co dopiero dla dzieci. Trudno jest myśleć pozytywnie, programować się na przyszłość, cieszyć z tego, co jest i nie bać tego co będzie. Żyjemy w czasach szybkiej transformacji, dużego przyspieszenia, przeobrażenia technologicznego, zwyczajowego, społecznego i rodzinnego. Zaadoptowanie do zmian może iść nam ciężko, dynamika życia może nas przerosnąć, konieczność radzenia sobie z płatnościami, praca na trzy etaty, odległość od dziadków, pociąga za sobą konsekwencje rodzinnego odosobnienia i jakże często samotności dziecka. Tym bardziej polecamy Waszej uwadze terapię bajkami zwaną bajkoterapią.

Więcej…

 

Sposoby na depresję i kłopoty z bezsennością

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak poważna jest ta choroba. Komuś, kto nigdy nie przeżył jej w otoczeniu, w rodzinie, u siebie, trudno jest zrozumieć cierpiące na nią osoby. Można ją opisać jako wszechogarniające przygnębienie i smutek, które nie pozwalają funkcjonować w życiu społecznym i rodzinnym. Jest uleczalna, ale bardzo ważne jest jak najszybsze zdiagnozowanie. W jej  leczeniu stosuje się przede wszystkim farmakoterapię, należy jednak pamiętać, że leki przeciwdepresyjne zaczynają działać dopiero po jakimś czasie, przeważnie po 1-2 tygodniach.

 

Więcej…

 
Podziel się na Facebooku
Reklama

Wyszukaj artykuł