Tak dla Zdrowia logo

Przyłącz się do kampanii!

Zdrowa Klasa

Co zrobić, by Twoje dziecko było bezpieczne na drodze?

28 października zmieniamy czas na zimowy. Oznacza to, że za oknem zrobi się ciemno już wczesnym popołudniem, a dodatkowo jesienna aura nie sprzyja dobrej widoczności. O tej porze roku często też nosimy ciemne ubrania powodujące, że stajemy się mniej widoczni dla kierowców. Szczególną ostrożność powinni wykazać nie tylko kierujący, ale też piesi. Rodzice i opiekunowie muszą też zadbać o bezpieczeństwo dzieci, które nie zawsze są świadome zagrożenia.

 

Więcej…

 

Zdrowa Klasa

Zdrowa klasa

Zdrowa Klasa to program realizowany na początku działalności Fundacji tak dla zdrowia®. Mimo iż inspiracją do powstania Fundacji były niepokojące sygnały o pogarszającej się kondycji zdrowotnej całego społeczeństwa, w pierwszej kolejności postanowiono zadbać o formę najmłodszych.

 

Działalność Fundacji to projekty obejmujące:

  • promocję zdrowego stylu życia wśród maluchów i walkę z nadwagą,
  • organizację czasu wolnego dzieci poprzez umożliwienie im uczestnictwa w zajęciach ruchowych, korekcyjnych, grach zespołowych,
  • organizację zawodów promujących współpracę zespołową klas, grup i stowarzyszeń uczniowskich,
  • zakup sprzętu sportowego i wyposażenie sal gimnastycznych w szkołach i przedszkolach,
  • wyposażenie szkół w apteczki pierwszej pomocy,
  • renowację, przebudowę i rozbudowę oraz adaptację pomieszczeń przeznaczonych do ćwiczeń,
  • przygotowanie i produkcję materiałów informacyjnych i szkoleniowych,
  • przygotowanie i prowadzenie wykładów i szkoleń oraz wynajem sal wykładowych dla potrzeb realizacji programu edukacyjnego dla pielęgniarek szkolnych (m.in. w zakresie pierwszej pomocy) i lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej (m.in. w zakresie wczesnej diagnostyki nadwagi )

Od września 2009 r. Fundacja realizował program Zdrowa Klasa – program profilaktycznych badań przesiewowych wzroku i postawy wśród drugoklasistów szkół podstawowych.


Aby świat miał uśmiechniętą buzię dziecka!

 
Podziel się na Facebooku
Wyszukaj artykuł
Partnerzy
logo_baron_366x100.jpg