Tak dla Zdrowia logo

Przyłącz się do kampanii!

Zdrowa Klasa

Łączymy pokolenia czyli smartSENIOR

Dawne przysłowia w nowym rozumieniu ♥

Jak znaleźć igłę w stogu siana? Co nagle to po diable? Cudza praca nie wzbogaca? czyli o tym, jak stare przysłowia nabierają nowego znaczenia i jak być smart oraz pokonywać trudności w Internecie będąc seniorem.

 

Więcej…

 

Senior online - polecane aplikacje dla zdrowia

Bezpłatne aplikacje przydatne dla seniora ♥

Zdrowe zakupy - aplikacja do sprawdzania produktów

 

Więcej…

 

Łączymy pokolenia - scenariusz na lekcję wychowawczą, czyli jak połączyć historię z teraźniejszością

Jak warto by wyglądały zajęcia z przygotowania do życia w rodzinie pod kątem szacunku do starszych osób? cz.1

Przedmiot „Wychowanie do życia w rodzinie” realizowany jest w szkole podstawowej w klasach IV-VIII. Na zajęciach WDŻ podejmowane są tematy związane z wartością rodziny jej zadaniami, przyjaźnią, koleżeństwem, samowychowaniem, pielęgnowaniem własnych zainteresowań, rozwojem i wzrostem, oczywiście nie tylko tym fizycznym. Mówimy o dzisiejszych zagrożeniach, płynących z różnych źródeł.

Więcej…

 

Łączymy pokolenia - scenariusz na lekcję wychowawczą

Łączymy pokolenia, czyli jak przygotować lekcję wychowawczą, żeby nauczyć dzieci, że babcia i dziadek są ważni. Cz.2

Pamięć dziadka i babci sięga dalej, niż rodziców. Mogą wnukom przekazać rodzinne historie sprzed kilkudziesięciu lat, a te znane z opowieści nawet sprzed wieków. Przekazują tradycje i zwyczaje, trzymają na półkach stare albumy, a w kredensach zabytkowe drobiazgi. Póki dzieci są małe, te opowieści przypominają trochę baśnie, a trochę naukową fikcję z czasów, gdy żyły dinozaury. Ale człowiek, który takimi historiami nasiąka od małego, wie, skąd pochodzi, jakie ma dziedzictwo. Kiedyś może odkryć, że to dla niego ważne.

Więcej…

 

Łączymy pokolenia - jak pomóc wnukowi osiągnąć sukces

Łączymy pokolenia. Talent czy ciężka praca – czyli co tak naprawdę przekłada się na sukces naszego wnuka w szkole, a potem w całym życiu ♥

W szkole często słyszeliśmy, że Kasia ma na przykład talent do języków obcych, a Maciej na pewno ma talent do przedmiotów ścisłych, ponieważ przy małym wysiłku wszystko im łatwo wychodzi. Nazywamy ich małymi geniuszami, mistrzami, złotymi dziećmi, szczęściarzami skazanymi na sukces. Jednak nawet najlepszy talent odpowiednio nie pielęgnowany i prowadzony potrafi się spalić. I tu ogromna rola dziadków, bo łatwiej jest z dystansu wieku i doświadczenia ocenić predyspozycje dziecka.

 

Więcej…

 

Łączymy pokolenia, czyli jak podtrzymać relacje z wnukami mieszkającymi za granicą

Jak podtrzymać relacje z wnukami, które mieszkają za granicą? (cz.2)

Najważniejsze to nie spisywać takich wnuków na straty

Więcej…

 

Aktywny senior online - zgłoszenie zgubienia dowodu osobistego online

Jak zgłosić zaginięcie dowodu osobistego online?

Jeśli chcesz zgłosić utratę albo uszkodzenie swojego dowodu osobistego przez Internet potrzebujesz profilu zaufanego, certyfikatu kwalifikowanego albo e-dowodu. Pozwalają one potwierdzić twoją tożsamość. Chodzi o to, żeby nikt nie mógł się pod ciebie podszyć. Co musisz zrobić:

Więcej…

 

Co zrobić, by Twoje dziecko było bezpieczne na drodze?

28 października zmieniamy czas na zimowy. Oznacza to, że za oknem zrobi się ciemno już wczesnym popołudniem, a dodatkowo jesienna aura nie sprzyja dobrej widoczności. O tej porze roku często też nosimy ciemne ubrania powodujące, że stajemy się mniej widoczni dla kierowców. Szczególną ostrożność powinni wykazać nie tylko kierujący, ale też piesi. Rodzice i opiekunowie muszą też zadbać o bezpieczeństwo dzieci, które nie zawsze są świadome zagrożenia.

 

Więcej…

 

Zdrowa Klasa

Zdrowa klasa

Zdrowa Klasa to program realizowany na początku działalności Fundacji tak dla zdrowia®. Mimo iż inspiracją do powstania Fundacji były niepokojące sygnały o pogarszającej się kondycji zdrowotnej całego społeczeństwa, w pierwszej kolejności postanowiono zadbać o formę najmłodszych.

 

Działalność Fundacji to projekty obejmujące:

  • promocję zdrowego stylu życia wśród maluchów i walkę z nadwagą,
  • organizację czasu wolnego dzieci poprzez umożliwienie im uczestnictwa w zajęciach ruchowych, korekcyjnych, grach zespołowych,
  • organizację zawodów promujących współpracę zespołową klas, grup i stowarzyszeń uczniowskich,
  • zakup sprzętu sportowego i wyposażenie sal gimnastycznych w szkołach i przedszkolach,
  • wyposażenie szkół w apteczki pierwszej pomocy,
  • renowację, przebudowę i rozbudowę oraz adaptację pomieszczeń przeznaczonych do ćwiczeń,
  • przygotowanie i produkcję materiałów informacyjnych i szkoleniowych,
  • przygotowanie i prowadzenie wykładów i szkoleń oraz wynajem sal wykładowych dla potrzeb realizacji programu edukacyjnego dla pielęgniarek szkolnych (m.in. w zakresie pierwszej pomocy) i lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej (m.in. w zakresie wczesnej diagnostyki nadwagi )

Od września 2009 r. Fundacja realizował program Zdrowa Klasa – program profilaktycznych badań przesiewowych wzroku i postawy wśród drugoklasistów szkół podstawowych.


Aby świat miał uśmiechniętą buzię dziecka!

 
Podziel się na Facebooku
Wyszukaj artykuł
Partnerzy
sln_366x100.jpg