Tak dla Zdrowia logo

Partnerzy społecznej kampanii Tak Dla Zdrowia

SYNPAPSA: Specjalna oferta dla posiadaczy kart tak dla zdrowia

 

Dla posiadaczy karty Tak Dla Zdrowia specjalna oferta cenowa.
Pakiet 60 zabiegów z 55% rabatem:
Cena pakietu wg cennika: 620,00 PLN
Cena pakietu w promocji z kartą Tak Dla Zdrowia: 280,00 PLN
Oszczędność dla pacjenta: 340,00 PLN !!

Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Oferta ważna do końca września 2009 r.

Informacje dodatkowe dla Pacjentów:

Do zabiegów pacjent powinien mieć ze sobą 10 gaz niejałowych 1x1 m, maść lub żel o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym.

Pakiet obejmuje serię 10 zabiegów:

1. TENS - zabieg prądowy mający na celu zmniejszenie dolegliwości bólowych chorych stawów
2. Pole magnetyczne - zabieg mający na celu zmniejszenie obrzęku stawu, likwidację stanu zapalnego, zwiększenie ukrwienia i tym samym poprawę odżywienia chorych stawów, przyspieszenie procesów regeneracyjnych chrząstki stawowej
3. Jonoforeza - zabieg mający na celu wprowadzenie za pomocą prądu leku bezpośrednio w okolicę chorych tkanek

 

ZDROWE I LEKKIE WAKACJE Z SYNAPSĄ I TAK DLA ZDROWIA

Dokąd zaniosą Cię Twoje nogi?”

 

Jest gorąco, a zatem z problem puchnięcia nóg boryka się wiele osób

Jak sobie z nimi radzić?

Puchną ci nogi? Nie czekaj aż zaczną boleć. Zgłoś się do specjalisty.

- Obrzęki nie są chorobą samą w sobie - wywołują je różne dolegliwości. Podobnie jak ból, są sygnałem ze strony organizmu, ostrzeżeniem, że dzieje się coś złego.

Zamiast lekceważyć ten sygnał należy szybko dowiedzieć się co jest jego przyczyną - mówi Magdalena Kurzawska ze Specjalistycznego Centrum Diagnostyczno- Rehabilitacyjnego "Synapsa" w Toruniu.

 

Stany zapalne

Amerykanie wiedzą co robią, trzymając nogi na stole. To dobry sposób na pozbycie się opuchlizny. Jeżeli jednak obrzęk nie ustępuje, należy bezzwłocznie zgłosić się do specjalisty.

- Nieleczone niepożądane objawy narastają i mogą doprowadzić do ograniczenia ruchomości stawów, stwardnienia i zwłóknienia tkanek podskórnych, uszkodzenia splotów nerwowych. Pojawiają się nawracające stany zapalne, zmiany zwyrodnieniowe, a przede wszystkim ból - wyjaśnia Magdalena Kurzawska.

 

Obrzęki leczone są chirurgicznie, farmakoterapią i - metodą uważaną za najbardziej skuteczną - fizjoterapią.

 

W leczeniu chirurgicznym obrzęków chłonnych, najczęściej stosuje się dwa typy operacji chirurgicznych: zmniejszające objętość i poprawiające kształt kończyny oraz zabiegi rekonstrukcyjne, które mają wytworzyć nowe drogi dla drenażu chłonki.

Zabiegi tego typu wymagają drogiego sprzętu, wysoko kwalifikowanego zespołu mikrochirurgów i w związku z tym mogą być wykonywane tylko w nielicznych, wyspecjalizowanych ośrodkach.

Lekarze zalecają też podawanie preparatów zwiększających kurczliwość naczyń i przeciw utleniaczy (antyoksydantów). Pacjenci często nadużywają leków moczopędnych, a ich skuteczność, paradoksalnie, może świadczyć o istnieniu u chorego również innego typu obrzęku.

 

Bez ingerencji chirurga

- Zabiegi fizjoterapeutyczne w leczeniu obrzęków chłonnych polegają na wykorzystaniu fizjologicznych mechanizmów odpływu chłonki oraz uwzględnieniu patologicznych zmian zachodzących w układzie limfatycznym - wyjaśnia Magdalena Kurzawska.

Międzynarodowe Towarzystwo Limfologiczne (International Society of Lymfhology ISL) rekomenduje terapię obrzęku limfatycznego, która składa się z dwóch faz.

Podczas pierwszej codziennie wykonuje się manualny drenaż limfatyczny (MDL) i bandażowanie obrzękniętej kończyny. Uzupełnieniem są specjalnie dobrane ćwiczenia wspomagające przepływ chłonki. Należy pamiętać również o higienie i pielęgnacji skóry. Czas trwania tego etapu uzależniony jest od rozległości oraz stadium obrzęku, najczęściej to od trzech do sześciu tygodni.

Podczas drugiej fazy wykonuje się manualny drenaż limfatyczny 2-3 razy w tygodniu i terapię ruchową. W dzień zaleca się noszenie odpowiednich rękawów uciskowych, a w nocy bandaży.

 

Skuteczna metoda

Jednak nie wszystkie obrzęki poddają się opisanemu leczeniu.

Dlatego też w marcu 2008 roku przy Specjalistycznym Centrum Diagnostyczno-Rehabilitacyjnym"Synapsa" w Toruniu został otwarty ośrodek leczenia obrzęków Synapsa LIMPHOLOGY, w którym wykorzystywane są najnowsze osiągnięcia w terapii obrzęków. Oprócz manualnego drenażu limfatycznego i bandażowania opaskami elastycznymi, stosuje się tu m.in. zabiegi ultradźwiękowe i prądowe oraz mobilizacje obrzękniętych tkanek.

- Ta ostania metoda, opracowana we Francji przez firmę Thuasne, wykorzystuje specjalne nakładki zmiękczające Mobiderm®, które powodują zwiększenie ruchliwości tkanek podskórnych. Założenie specjalnego opatrunku z wykorzystaniem tych materiałów przynosi bardzo dobre efekty terapeutyczne w krótkim czasie - tłumaczy Magdalena Kurzawska.

 

Opracowana w "Synapsie" autorska metoda leczenia obrzęków polega na wykorzystaniu wszystkich opisanych metod terapii, a jej skuteczność potwierdzana jest w opracowaniach naukowych.

 

OBRZĘKI DZIELIMY NA:

 

obrzęk I stopnia - pojawia się okresowo, głównie w godzinach wieczornych, ulega spontanicznej regresji w ciągu nocy

obrzęk II stopnia - jest bardziej trwały; aby go zlikwidować należy unieść kończynę

obrzęk III stopnia - stały obrzęk nie ustępujący po uniesieniu kończyny

obrzęk IV stopnia - jest trwały i twardy, a zmiany wsteczne skóry są silnie zaznaczone

obrzęk V stopnia - charakteryzuje się dalekim upośledzeniem funkcji kończyny w wyniku zaników mięśniowych i ograniczenia ruchomości w stawach.

 
Podziel się na Facebooku
Reklama
Wyszukaj artykuł
Partnerzy
sp_klanad.jpg