Tak dla Zdrowia logo

„Niejedna z jedną” Wystawa fotografii najmłodszych w Polsce Amazonek dedykowana Monice Podwysockiej w ramach akcji „Mój biust – Nasza sprawa” Fundacji Tak dla Zdrowia

W imieniu Amazonek Young chciałybyśmy zadedykować wystawę "Niejedna z jedną" naszej koleżance Monice Podwysockiej, która w dniu 13 września przegrała walkę z chorobą. W ten sposób chciałybyśmy Jej podziękować za zaangażowanie i ogromny wkład w działania profilaktyczne. Monika przez ponad rok podróżowała wraz z wystawą po najdalszych zakątkach naszego kraju, reprezentując młode kobiety, które zwyciężyły walkę z rakiem. Dawała świadectwo i nadzieję tym, które zmagały się z chorobą, na szanse wyjścia z tej trudnej sytuacji.

Zbadaj się. Jesteś dla kogoś ważna.


Dorota Kiałka
Założycielka stowarzyszenia Amazonki Young.
Inicjatorka ruchu społecznego Niejedna z jedną


Gdy masz 20, 30 lat, nie myślisz, że cię dopadnie. Dorota Kiałka z Wrocławia też nie wierzyła. Dziś ma 33 lata, z jedną piersią żyje od dwóch. Wraz z przyjaciółką Agnieszką Kłos założyły stowarzyszenie dla młodych kobiet po mastektomii – Amazonki Young. Bo takich jak ona, jest więcej.


Wystawa „Niejedna z jedną” prezentuje portrety młodych Amazonek (24-34 lata), które stanęły przed obiektywem równie młodych artystek m. in. Magdaleny Gawędy, Agnieszki Kłos, Dany Puciłowskiej, Darii Filipowicz, Ewy Szymczyk, Ilony Weiss, Matyldy Pachowicz, Izabeli Lachowicz.


Pokazując piękne i niepowtarzalne kobiece akty, oddające urodę i radość życia niezwykłych modelek, ma na celu przywrócenie „kobiecości” kobietom, które przeszły mastektomię, w oczach zdrowych kobiet.


Fotografie młodych Amazonek powstały również po to, aby uświadomić młodym kobietom, że one także mogą zachorować na raka piersi i nakłonić je do odpowiedniej profilaktyki.

Chroń kobiecość przed rakiem. Zbadaj się. Namów do badania kobietę, która jest dla Ciebie ważna. Lista ośrodków realizujących badania profilaktyczne w kierunku raka piersi już wkrótce na www.takdlazdrowia.pl

 
Podziel się na Facebooku
Wyszukaj artykuł

Amazonki_ruch społeczny_logo

Mammografia_logo