Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Najczęstsze obawy kobiet w ciąży

Jak wynika z badań TNS OBOP "Polka w ciąży" przeprowadzonych na grupie 750 kobiet w wieku 20-55 lat, które były w ciąży, są w ciąży, lub nie wykluczają ciąży w przyszłości, spośród różnych czynników, które mogą mieć ujemny wpływ na rozwijający się płód, najczęściej wskazywane są używki.

Jako czynniki niezwykle istotne dla płodu, kobiety wskazywały na regularne wizyty u lekarza i wykonywanie kontrolnych badań, zachowanie higieny osobistej, sposób odżywiania się, przyjmowanie leków tylko po konsultacji z lekarzem, unikanie stresu, utrzymanie dobrego samopoczucia oraz odpowiednią aktywność fizyczną.

W odniesieniu do stylu życia kobiet w ciąży, wskazywano głównie na potrzebę unikania sytuacji stresowych, odpoczynek, prawidłowe odżywianie i spacerowanie. Jak wskazują specjaliści, mimo iż kobiety w ciąży wiedzą, jak należy zmienić swój dotychczasowy styl życia, to niewiele z nich realizuje te zamierzenia. Często chcą się zmienić, ale nie wiedzą jak to zrobić.

Z przeprowadzonego badania wynika, że w opinii kobiet negatywne emocje w czasie ciąży wynikają najczęściej z obawy, czy dziecko będzie zdrowe, czy kobieta wytrzyma ból w czasie porodu oraz mają związek ze zmianami hormonalnymi. Jako sposoby radzenia sobie ze złym samopoczuciem kobiety najczęściej podawały rozmowę z partnerem, przyjaciółką oraz spacer lub umiarkowany wysiłek fizyczny.

 
Podziel się na Facebooku
Reklama
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
apteki_tdz.jpg