Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Kultura dla zdrowia

Stosowanie otilimabu u pacjentów z COVID-19. Jakie były wyniki tego eksperymentalnego badania?

komputer

 

Spółka GlaxoSmithKline plc (LSE/NYSE: GSK) ogłosiła wyniki badania fazy II OSCAR, czyli stosowanie otilimabu u pacjentów z COVID-19 o ciężkim nasileniu. Badania te miały za zadanie ocenić słuszność koncepcji stosowania otilimabu – eksperymentalnego przeciwciała monoklonalnego skierowanego przeciwko czynnikowi stymulującemu tworzenie kolonii granulocytów i makrofagów (GM-CSF).

Więcej…

 

Niejedna z jedną. Sztuka w walce z rakiem

 

Piękne i niepowtarzalne kobiece akty ukazujące urodę niezwykłych modelek, które do 15.11.2009 r. prezentowane będą w ramach wystawy „Niejedna z jedną” w Starym Browarze w Poznaniu.

Organizator: Fundacja „ŚWIATŁO” Odział w Poznaniu
Pod Patronatem No Women No Art

Wystawa obejmuje cykl zdjęć kobiet po operacji mastektomii - najmłodszych Amazonek w Polsce w wieku od 25 do 34 lat. Portrety kobiet zostały wykonane przez ich zdrowe rówieśniczki - fotografki, m. in. Magdalenę Gawędę, Agnieszkę Kłos, Danę Puciłowską, Darię Filipowicz, Ewę Szymczyk, Ilonę Weiss, Matyldę Pachowicz, czy Izabelę Lachowicz. Artystki ukazują w swoich pracach czym jest dla nich kobiecość i w jaki sposób odkrywają ją u koleżanek teoretycznie pozbawionych jej atrybutów.

 

Więcej…

 
Reklama