Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Wydarzenia

Ulga w cierpieniu – dzieci pomagają rówieśnikom z hospicjum

Nieuleczalna choroba, hospitalizacje przynoszące coraz więcej cierpienia, brak możliwości dalszego leczenia to tylko przykłady problemów, z którymi borykają się rodzice ciężko chorych dzieci. Często właśnie wtedy ulgę i wytchnienie przynosi hospicjum dziecięce. Los chorych dzieci nie jest obojętny ich rówieśnikom, którzy w ramach akcji Mini Lista Przebojów zbierają pieniądze na rzecz toruńskiego Hospicjum dla dzieci „Nadzieja”.

Więcej…

 

Weekend zdrowia w Galerii Bronowice: Bezpłatne USG 4D oraz konsultacje specjalistów

Najbliższy weekend w Galerii Bronowice upłynie pod znakiem zdrowia. W sobotę, 25 października, można będzie skorzystać z badań i porad specjalistów z zakresu m.in. dermatologii, laryngologii, kosmetologii i psychologii. Niedziela należeć będzie do kobiet w ciąży i świeżo upieczonych rodziców.

„Październik miesiącem profilaktyki” – to wspólna akcja Urzędu Miasta Krakowa i Krakowskiego Towarzystwa „Amazonki”, w trakcie której na sobotę 25 października w godz. 11 – 17.00 zaplanowano bezpłatne badania i porady w Galerii Bronowice.

 

Więcej…

 

X Forum Rynku Zdrowia

W dniach 23-24 października br. (czwartek-piątek), w hotelu Sheraton przy ul. Bolesława Prusa 2 w Warszawie odbędzie się X Forum Rynku Zdrowia, jedna z najbardziej prestiżowych i reprezentatywnych debat publicznych dedykowanych aktualnej sytuacji na rynku zdrowia oraz przyszłości systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Jubileuszowa, dziesiąta edycja Forum Rynku Zdrowia ma szczególny charakter. Przypada na rok ważnych dla Polski rocznic: 25 lat od rozpoczęcia transformacji ustrojowej, 15 lat po wprowadzeniu zasad ubezpieczeniowego systemu w polskiej opiece zdrowotnej i 10 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Więcej…

 

24 września – Dzień Świadomości Hipercholesterolemii Rodzinnej

Hipercholesterolemia rodzinna to jedna z najczęstszych chorób dziedzicznych spowodowanych przez mutacje pojedynczych genów. Dotyka całe rodziny i jest przekazywana z pokolenia na pokolenie. Szacuje się, że w Polsce choruje 1:200 do 1:500 osób, czyli od około 80 do ponad 160 tysięcy osób.

Na świecie choroba dotyka 14 do 34 milionów ludzi[1]. Nieleczona hipercholesterolemia rodzinna prowadzi do przedwczesnej miażdżycy i może skrócić życie o 20-30 lat. Problemem w Polsce jest niska świadomość społeczna tej choroby i jej poważnych konsekwencji, dlatego Krajowe Centrum Diagnostyki i Leczenia Hipercholesterolemii Rodzinnej zainicjowało Dzień Świadomości Hipercholesterolemii Rodzinnej.

Więcej…

 

Jak wspierać dziecko żyjące z HIV

Kiedy i w jaki sposób rozmawiać z dzieckiem o HIV? Co robić, jeśli nastolatek nie chce przyjmować leków? Na te i inne pytania odpowiedzą specjaliści podczas bezpłatnych warsztatów edukacyjnych dla rodziców oraz opiekunów dzieci i młodzieży żyjących z HIV/AIDS.

Już 3-5 października w podwarszawskich Otrębusach odbędą się bezpłatne dwudniowe warsztaty edukacyjne dla rodziców i opiekunów dzieci oraz młodzieży żyjących z HIV/AIDS.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Podziel się na Facebooku
Reklama