Tak dla Zdrowia logo

Lektura na zdrowie

Tłuszcz może zdziałać cuda?

Każda kobieta marzy o pozbyciu się zbędnego tłuszczu, a tkanka tłuszczowa  nikomu nie kojarzy się dobrze. Teraz może się to zmienić.

Tłuszcz jest  bowiem Twoim sprzymierzeńcem w walce ze zmarszczkami!

Najdroższe kremy nie dają efektu o jakim marzymy. Skalpel też nie dla każdej kobiety jest alternatywą. Naprzeciw oczekiwaniom o ładnej i zawsze młodej buzi wychodzi medycyna estetyczna i zabiegi z wykorzystaniem własnej tkanki tłuszczowej.

Microlipofiling to przeszczep własnego tłuszczu, który daje natychmiastowy efekt odmłodzenie twarzy zarówno u kobiet, jak i  mężczyzn. W różne okolice twarzy przeszczepić można dowolną ilość tłuszczu, uzyskując wypełnienie policzków, uwypuklenie czoła, zaokrąglenie szczęki czy powiększenie ust.

„Zabieg sprowadza się do uzupełnienia tkanki tłuszczowej tam, gdzie doszło do jej zaniku, w wyniku czego powierzchnia skóry się zapadła.”  - mówi chirurg plastyczny, dr Monika Grzesiak z Centrum Chirurgii Plastycznej w Warszawie

Tkankę tłuszczową pobiera się  z miejsc, gdzie występuje ona w nadmiarze, tj. z fałdów brzusznych  bądź przyśrodkowych powierzchni ud, a następnie wstrzykuje w wyznaczone miejsca.  Zabieg trwa od 30 do 60 minut, a po około dwóch godzinach Pacjent może wrócić do domu.

Zabieg z wykorzystaniem własnej tkanki tłuszczowej daje dużo możliwości, poprzez wygładzanie bruzd i zmarszczek, powiększanie ust, uzupełnianie ubytków spowodowanych urazami bądź wadami wrodzonymi po powiększanie biustu czy pośladków. Dzięki tej małoinwazyjnej metodzie, można modelować całą sylwetkę, poprawiając niemalże każdą część ciała.

Microlipofiling jest zabiegiem rekomendowanym nie tylko osobom 40+, ale również młodszym. Bardzo dobrze sprawdza się, m.in. w usuwaniu cieni pod oczami, które często są problemem osób powyżej dwudziestego roku życia. Zabieg wypełniania tkanką tłuszczową uznaje się obecnie za jedną z lepszych metod liftingu twarzy – przede wszystkim dlatego, że jest mało inwazyjny i minimalizuje wystąpienie komplikacji – mówi dr Monika Grzesiak.

Aby cieszyć się nieskazitelnie gładką i jędrną skórą, obok takich zabiegów jak peelingi medyczne, fotoodmładzanie i mezoterapia, microlipofiling uważany jest za najefektywniejszą metodę liftingu twarzy bez użycia skalpela.

UWAGA! Zabiegi z wykorzystaniem tłuszczu warto wykonywać zimą, gdyż w tym okresie przybywa nam tkanki tłuszczowej. Dodatkowo niska temperatura powietrza  sprzyja szybkiej redukcji wszelkich obrzęków, które mogą czasowo wystąpić po zabiegu.

Więcej na : www.drgrzesiak.pl

 
Podziel się na Facebooku
Reklama

Wyszukaj artykuł