Tak dla Zdrowia logo

Lektura na zdrowie

Uśmiechnij się! Piękno jest w Tobie

Wszechobecny kult zdrowego i pięknego ciała warunkuje stałą potrzebę udoskonalania własnego wyglądu. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Byle tylko zbliżyć się do ideału obowiązującego kanonu mody. Byle tylko podobać się otoczeniu, bliskim, sobie.

Okazuje się jednak, że to wcale nie wygląd zewnętrzny, ale pozytywna energia, którą każdy ma w sobie warunkuje powodzenie.

Według badań największym atrybutem kobiecości okazuje się uśmiech, a męskości czułość oraz wspólnie - pozytywne nastawienie na drugiego człowieka, które stało się wyjątkową cechą wyróżniającą osobę i sprawiającą, że jest dla innych atrakcyjna i pożądana.

Dostępność operacji plastycznych, zabiegów medycyny estetycznej oraz pełna gama technik regeneracji powoduje, że fizyczność staje się zwierciadłem naszych możliwości i marzeń. Każdy może zadbać o siebie i zbliżyć do ideału, poprawić proporcje, wielkość i kształt nosa, profil, zagęścić włosy, wyrównać i wybielić zęby, wszczepić implanty. Udoskonalony wygląd często jest drogą do samoakceptacji i podniesienia samooceny. W poprawionym wizerunku upatrujemy źródła sukcesu w życiu prywatnym, czy też w pracy. Korygowanie urody traktujemy jako przepustkę do idealnego życia. A gdy już je osiągamy okazuje się, że czegoś nam brakuje i wracamy do punktu wyjścia – konieczności zadbania o równowagę wewnętrzną i pozytywne nastawienie do samego siebie, któremu pomaga regularne uśmiechanie się.

Dowiedziono, iż w czasach, kiedy każdy jest skupiony na sobie, swoich celach, gonitwie za czymś, osoby, które regularnie się śmieją i uśmiechają zachodzą zdecydowanie dalej i mniejszym kosztem wewnętrznym. Uwolnione endorfiny pozwalają się szybciej zorientować na efekt, zregenerować w trudnych chwilach i skupić na rozwiązaniu problemu. Orientacja na emocje radości, szczęścia i przyjaźni pomaga w nawiązywaniu szerokich kontaktów oraz sprawia, że łatwiej udaje się nam załatwić nawet najbardziej skomplikowane sprawy.  Pozytywne myślenie o sobie i innych eliminuje do minimum poczucie strachu i nakręca do działania. Jesteśmy gotowi zmienić życie od zaraz i nie ma sytuacji, z którą nie dalibyśmy sobie rady. Nasza wewnętrzna energia nie pozwala nam się załamać, ani roztrząsać sprawy dłużej niż potrzeba. Chcemy czuć się szczęśliwymi i dawać szczęście innym. A kiedy przychodzi czas analizy, czy weryfikacji codzienności, nauczeni uśmiechania się, szybciej potrafimy poradzić sobie z problemami.

Hipoteza mimicznego sprzężenia zwrotnego głosi, że własny wyraz mimiczny może wpływać na aktualnie doświadczane emocje. Poparciem tego założenia  jest eksperyment Fritz Stracka, w którym badani mieli ocenić rysunki, trzymając w ustach ołówek, posługując się albo zębami (wyrażanie radości) albo wargami (smutna mina). Okazało się, że badani zmuszeni do uśmiechu ocenili rysunki znacznie wyżej niż druga grupa. Ruchy swoich mięśni, spowodowane przez trzymany w zębach ołówek, interpretowali jako objaw tego, że są weseli, z czego wnioskowali, że rysunki ich śmieszą. Osoby z drugiej grupy natomiast odczuwały napięcie swojej twarzy jako objaw tego, że rysunki im się nie podobają.

 

Szczęśliwe i uśmiechnięte osoby, pogodzone ze sobą i nastawione pozytywnie do życia  są postrzegane przez otoczenie jako piękne i wyróżniające się na tle innych. Wewnętrzna energia naturalnie nadaje blask oczom, puszy włosy, prostuje ciało. Wystarczy wówczas tylko drobna ingerencja w poprawienie urody w gabinecie medycyny estetycznej, u kosmetyczki, skorzystanie z usług dietetyka, trenera sportu czy stomatologa, implantologa, by osiągnąć wymarzony efekt.

 

Implanty to specjalność AlfaMedPiła.  Szerokie doświadczenie implantologiczne było kluczem w stworzeniu zespołu specjalistów i opracowaniu strategii przyszłej działalności kliniki. Implantologia to dziedzina stale rozwijająca się. Regularnie pojawiają się nowe materiały i techniki zabiegowe, wymagające drobiazgowych wdrożeń – zanim upowszechnią się na rynku medycznym są wdrażane w AlfaMedPiła. Każdy pacjent po bezpłatnej konsultacji lekarza implantologa otrzymuje indywidualny plan leczenia,  Stosowane implanty są certyfikowane, z materiałów najwyższej jakości i opatrzone gwarancją producenta. Dodatkowo są dostępne w naprawdę konkurencyjnych cenach, także w systemie ratalnym. Polecamy się! www.alfamedpila.pl

 
Podziel się na Facebooku
Reklama

Wyszukaj artykuł