Tak dla Zdrowia logo

Lektura na zdrowie

Uśmiechnij się szeroko! To prostsze niż myślisz!


Żałujemy, że czegoś nie zrobiliśmy i myślimy, że gdybyśmy się na to zdobyli świat wyglądałby inaczej. „Co by było gdyby? Czy gdybym dotrzymał noworocznych postanowień życie osiągnąłbym sukces? Czy gdybym bardziej o siebie zadbał nie byłbym obecnie sam? ...”

Tysiące pytań, setki odpowiedzi. A przecież najważniejsza jest wiara w siebie i swoje możliwości oraz wykorzystanie wszystkich możliwych opcji, aby zrealizować plany.

 

Taką szansą jest również możliwość skredytowania pięknego uśmiechu, który wizualizuje udane życie. Równe, śnieżnobiałe zęby motywują nas do uśmiechania się, a to znowu nakręca nas do działania.

 

Współczesna stomatologia oferuje wiele rozwiązań. Jednym z nich jest implantologia, która daje możliwość odbudowy braków zębowych i tym samym poprawienia jakości życia. Zatrzymuje również procesy chorobowe, do których może prowadzić niepełna szczęka, a przede wszystkim eliminuje dyskomfort podczas mówienia czy gryzienia występujący przy ruchomych protezach, czy niepełnym uzębieniu.

Tytanowa śruba umieszczona w kości szczęki pełni funkcję korzenia zęba. Na nim zamontowany jest łącznik oraz korona, która imituje naturalny ząb i obniża poziom zaniku kości. Implant stymuluje tkankę kostną, pomagając zachować zdrowy stan kości oraz owal twarzy. Jest wykonany z metalu traktowanego obojętnie przez organizm ludzki. Czas trwania leczenia implantologicznego może wynosić od 3 do 6 miesięcy i jest bardzo indywidualny. W tym czasie dochodzi do osseointegracji, czyli zrostu żywej tkanki kości z tytanem, co stabilizuje implant w kości szczęki. Cały proces przebiega według planu leczenia, stworzonego na podstawie potrzeb i oczekiwań pacjenta, wyników badań oraz  pomiarów kostnych. W pierwszym etapie polega na wykonaniu w określonych miejscach kości niewielkich otworów, w które wkręcane są implanty. Zabieg trwa od pół godziny do dwóch godzin w zależności od ilości założonych wszczepów. Dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego jest całkowicie bezbolesny. W kolejnym etapie pobierane są wyciski i przygotowywana jest obudowa protetyczna - korona lub most, które kształtem i kolorem odzwierciedlają pozostałe zęby. Proces ten trwa od 1 do 3 tygodni.

Bardzo ważne jest kompleksowe podejście do procesu leczenia. Oprócz kwestii odpowiedzialności i jakości świadczonych usług, istotnym tematem staje się możliwość odrzucenia implantu przez organizm na skutek braku integracji z kością spowodowana powikłaniami na skutek niesterylnych warunków przeprowadzenia zabiegu lub niewystarczającej higieny jamy ustnej (dotyczy to 2-3% przypadków).

W AlfaMedPiła mamy 30 lat doświadczenia w stomatologii estetycznej i zachowawczej. Wszczepienie implantu wiąże się u nas z promocyjną ceną już od 1,5 tys. złotych. Idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z MediRat, umożliwiający rozłożenie kosztów zabiegu na etapy. Cała procedura odbywa się w ekspresowym tempie, a oprocentowanie jest bardziej korzystne niż to, które można otrzymać w ramach pożyczki gotówkowej. Na drugi dzień po decyzji pieniądze są przelewane na konto kliniki. Posiadanie pięknego, śnieżnobiałego uśmiechu stało się dzięki tej usłudze inwestycją w przyszłość. Prostszą niż myślisz.

Zapraszamy! www.alfamedpila.pl

 
Podziel się na Facebooku
Reklama

Wyszukaj artykuł