Tak dla Zdrowia logo

Przyłącz się do kampanii!

Partnerzy Zdrowej Klasy

Partnerzy Zdrowej Klasy to marki, które odniosły sukces i które owocami tego sukcesu chcą dzielić się z tymi, bez których nie byłby on możliwy. To niekwestionowani liderzy w swojej branży, którzy nieustannie się rozwijają, nie zapominając o swoich Klientach i ich potrzebach.

 

Firma Bartek jest polskim producentem wysokiej jakości obuwia dla dzieci. Wyjątkowe produkty tej marki zostały uhonorowane Laurem Klienta 2009 w kategorii obuwie dziecięce. To wyróżnienie świadczy o pozytywnej opinii klientów, zarówno dzieci jaki i rodziców, którzy doceniają wysoką jakość naturalnych materiałów, wygodę noszenia a także prezencję obuwia. Starania firmy Bartek w zakresie zapewnienia komfortu użytkowania zostały docenione także przez lekarzy ortopedów,  oraz Instytut Matki i Dziecka, czyli osób i placówek dbających o zdrowie dzieci.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy na stronie www.bartek.com.pl


Essilor to firma specjalizująca się w produkcji soczewek korekcyjnych. Essilor jest obecnie światowym liderem w swojej dziedzinie i posiada w Warszawie najbardziej nowoczesne laboratorium optyczne ( Essilor Optical Laboratory Poland ). Tworzy między innymi soczewki progresywne, organiczne czy lekkie i wytrzymałe soczewki z poliwęglanu, które są w stanie spełnić każde wymagania i przywrócić prawidłowe widzenie.

Czy zastanawialiście się kiedyś kto i kiedy wynalazł okulary? Odpowiedz jest dość zaskakująca ponieważ jak dotąd nie ma jednoznacznej, naukowej odpowiedzi kim był ten człowiek, skąd pochodził ani czym się zajmował. Jedno jest pewne: o tym, że przez szkło widzi się lepiej wiedziano już w starożytności. Od tego czasu minęło bardzo wiele lat…..

Dziś znamy już światowego lidera w produkcji soczewek korekcyjnych. Jest nim Essilor. Projektuje i wytwarza soczewki okularowe oraz dostosowuje je do indywidualnych preferencji osób, które będą z nich korzystać.

Firma powstała we Francji w 1972 roku. Prężny rozwój prac badawczych oraz produkcji  na wszystkich kontynentach sprawił, że bardzo szybko Essilor został liderem w swojej branży. Do Polski soczewki tej marki zawitały ponad 20 lat temu. W Warszawie znajduje się najbardziej nowoczesne laboratorium optyczne Essilora, gdzie produkowane są soczewki do okularów.

Essilor wie, że nie ma nic ważniejszego niż zdrowe oczy dziecka – dlatego firma zdecydowała się od początku wspierać działania Fundacji tak dla zdrowia udostępniając aparat badawczy Visiotest Physiological, służący do przeprowadzania przesiewowych badań wzroku. Dzięki współpracy realizowany jest projekt Zdrowa Klasa w polskich szkołach.


Philips to marka znana obecnie na całym świecie. Firma tworzy rozwiązania skoncentrowane wokół ludzkich potrzeb łącząc różne technologie i wzornictwo. Philips  prezentuje gamę rozwiązań w obszarze ochrony zdrowia i relaksu. Jest liderem sektorów: opieka medyczna, produkty konsumenckie oraz oświetlenie. Celem Philips jest poprawa jakości, komfortu życia i dlatego produkty tej marki są tworzone z myślą o użytkowniku i zawsze odpowiadają potrzebom klientów. Myśl przewodnia tej marki to „sense and simplicity”.
Zapraszamy do odwiedzin strony producenta  www.philips.pl

 

Serwis abcZdrowie.pl to najnowsze informacje ze świata zdrowia, medycyny, lifestyle'u, urody, dietetyki i psychologii. Serwis charakteryzuje się wartościową i szczegółową wiedzą przekazaną w przystępny i klarowny sposób za pomocą artykułów tematycznych, poradników, quizów i wideo castów. abcZdrowie.pl to również platforma komunikacyjna pacjenta z lekarzami i specjalistami z różnej dziedziny.

 

Projekt poświęcony profilaktyce wad postawy u dzieci w wieku przedszkolnym.  Jego celem jest rozpowszechnienie wiedzy na temat skali, przyczyn i sposobów leczenia wad postawy oraz nakłonienie dzieci oraz ich opiekunów do zachowań profilaktycznych.

W projekcie spogląda się na problem oczami dzieci i rodziców. Biorąc pod uwagę te dwa punkty widzenia, powstały produkty spełniające oczekiwania obydwu grup. Przesłaniem jest dobra zabawa. Ważne, aby  dzieci się bawiły a rodzice czerpali radość i satysfakcję z tych zabaw.

Projekt składa się z trzech elementów:

  1. Serii książek dla dzieci i opiekunów pod wspólnym tytułem Lili i Plaf na Placu Zabaw. Bohaterowie bajki pokazują dzieciom, że ruch i ćwiczenia to świetna zabawa. Ich celem jest zachęcenie dzieci do zdrowego, aktywnego stylu życia. Rodzice, w książkach znajdą propozycję zabaw ruchowych oraz praktyczne komentarze fizjoterapeuty i psychologa dziecięcego. Książka jest źródłem inspiracji i pomysłów na zabawę z dzieckiem. To instruktarz jak przygotować i przeprowadzić zabawę oraz jak zmotywować malucha do codziennej porcji ruchu.
  2. Portalu www.lili-plaf.pl. Jego celem jest udostępnienie wiedzy, na temat wad postawy u dzieci. Będzie źródłem wiedzy eksperckiej, porad fachowców oraz miejscem, gdzie rodzice mogą dzielić się swoimi doświadczeniami, sukcesami i wyzwaniami. Dzieciom udostępnimy kolorowanki, zabawy pamięciowe i wiele ciekawych informacji z życia bohaterów książek.
  3. Akademii Ruchu Lili i Plafa dostarczy scenariusze zabaw do przedszkoli, będzie organizować konkursy i zabaw dla dzieci połączone z czytaniem bajek, projekcją multimedialną i wspólną zabawą. Celem Akademii jest aktywacja przedszkoli i placówek organizujących czas dzieci.

Wychodząc z założenia, że najważniejszym działaniem profilaktycznym jest ruch, stał się on myślą przewodnią całego projektu. Wspólnie z Fundacją tak dla zdrowia i projektem Zdrowa Klasa zachęcamy Państwa do profilaktyki, ruchu, aktywnego spędzania czasu i dobrej zabawy w gronie najbliższych.

Więcej informacji o projekcie na stronie www.lili-plaf.pl.
ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY!!!

 
Podziel się na Facebooku
Wyszukaj artykuł