Tak dla Zdrowia logo

Przyłącz się do kampanii!

Zdrowy Uczeń

Dlaczego nasze dziecko nie chce jeść? Oto kilka możliwych powodów!


Często zastanawiamy się, dlaczego nasz maluch nie chce jeść. Nie wiemy czy wynika to jedynie z chwilowego braku apetytu, czy już mamy do czynienia z poważniejszą sytuacją.

Więcej…

 

Jak przygotować dziecko do dbania o zęby podczas wakacyjnych wyjazdów bez rodziców?

Kolonie, obozy sportowe i inne formy wyjazdów bez rodziców sprzyjają dziecięcej niezależności. Dotyczy to też wielu codziennych czynności, w tym samodzielnego dbania o higienę jamy ustnej. Aż 73% pytanych mam deklaruje, że wie w jaki sposób ich pociecha dba o zęby poza domem. Jednak nie zawsze można mieć pewność, że dziecko robi to prawidłowo. Dlatego warto zapewnić mu możliwie najlepsze wsparcie w tym zakresie – nie tylko na czas wakacyjnych eskapad.

Więcej…

 

Dieta i składniki istotne dlarozwoju malucha

 

Młody organizm, a w nim w szczególności układ pokarmowy,wyjątkowo intensywnie rozwija się w okresie 1000 pierwszych dni życia (nawet bardziej niż w okresie nastoletnim).Przy tak dynamicznych zmianach dziecku potrzebne są odpowiednie składniki odżywcze, które zapewnić może prawidłowo zbilansowana dieta. Czego w tym kluczowym okresie powinien dostarczać jadłospis ina co należy zwrócić uwagę przy jego komponowaniu?

Więcej…

 

Bobot, czyli robot opiekun i przyjaciel małych pacjentów

 


Bobot, czyli robot, który może zostać opiekunem i przyjacielem małych pacjentów w szpitalach - to wynalazek studentów Politechniki Białostockiej. Ich zdaniem robot może wspomóc pracę pielęgniarek i lekarzy, a dzieciom zapewnić zabawę w szpitalu.

Więcej…

 

dzieci i młodzież coraz mniej sprawne fizycznie

 

Sprawność fizyczna współczesnych dzieci i młodzieży w ostatnich dekadach pogarsza się w każdym aspekcie - alarmuje dr Janusz Dobosz z Narodowego Centrum Badania Kondycji Fizycznej AWF w Warszawie, autor najnowszych badań kondycji fizycznej w tej grupie wiekowej w Polsce.

Więcej…

 
Podziel się na Facebooku
Wyszukaj artykuł
Partnerzy
sp_klanad.jpg