Tak dla Zdrowia logo

Przyłącz się do kampanii!

Zdrowy Uczeń

Jogurt − składnik diety do „zadań specjalnych” podczas wiosennego przesilenia

Przedwiośnie to czas budzenia się z zimowego letargu. Dużo łatwiej jednak zrzucić ciepłe kurtki i grube szaliki niż pozbyć się uczucia znużenia i zmęczenia, które jest niechcianym, za to częstym objawem po kilku miesiącach chłodów oraz niedostatku słońca. Warto pamiętać, że w walce z wiosennym przesileniem może nas wesprzeć nabiałowy produkt do „zadań specjalnych”, czyli…  jogurt! Jego niezwykłe właściwości pomogą przywitać wiosnę w dobrej formie.

Więcej…

 

Gdy dziecko nie mówi "r"

Głoska „r” pojawia się w mowie dziecka zwykle ok. 4-5 roku życia. Nieprawidłową artykulację głoski „r” lub jej brak nazywamy rotacyzmem. Istnieją 3 rodzaje rotacyzmu:

Więcej…

 

Jak przygotować dziecko do wizyty u lekarza alergologa?

Wczesne wykrycie alergii u dziecka oznacza większe szanse na to, że uniknie się poważniejszych dolegliwości w późniejszym wieku. Jednak diagnostyka małych alergików jest niezmiernie trudna. Odpowiednie przygotowanie się do wizyty u lekarza to podstawa.

Więcej…

 

Zdrowie młodego sportowca – jak unikać kontuzji?

Sport to zdrowie. Jest w tym powiedzeniu wiele prawdy. Aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na rozwój i kondycję, ale poprawia również samopoczucie i kształtuje postawy prozdrowotne. Trzeba jednak pamiętać, że sportowcy są bardziej narażeni na kontuzje niż osoby nieaktywne.

O tym, jak zminimalizować ryzyko urazów sportowych mówi dr Maciej Tabiszewski ze Szpitala Centrum ENEL-MED, oficjalny lekarz Reprezentacji Polski w piłce nożnej U21 oraz klubu Legia Warszawa.

Na zdrowie młodego sportowca składa się wiele czynników. Nie tylko odpowiednia rozgrzewka, ale również dieta czy przygotowanie psychiczne. Równie ważne jest ograniczenie do minimum ryzyka zachorowań i doznania urazu. Dbając o te wszystkie elementy, zapewniamy dziecku prawidłowy rozwój i chronimy je przed poważnymi w skutkach kontuzjami.

Więcej…

 

Dzieci z cukrzycą nie muszą rezygnować ze sportu - przekonują eksperci

Dzieci chore na cukrzycę typu 1 nie muszą rezygnować z marzeń o sporcie, nawet wyczynowym – oceniają eksperci. Umożliwia im to postęp medycyny, w tym np. pompy insulinowe z systemem ciągłego monitorowania glikemii, tj. stężenia glukozy we krwi. Specjaliści zwracają uwagę, że warunkiem uprawiania sportu przez dziecko z cukrzycą jest duża wiedza na temat choroby oraz jej kontrola przez rodziców i samych zawodników.

Więcej…

 
Podziel się na Facebooku
Wyszukaj artykuł
Partnerzy
panoramic_art_366x96.jpg