Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Nagroda specjalna dla"Gwiazdy Kopernika"

"Gwiazda Kopernika" otrzymała specjalne wyróżnienie na zakończonym niedawno 26. Międzynarodowym Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży w Moskwie!

Obraz Zdzisława Kudły i Andrzeja Orzechowskiego nagrodzono „za pełen talentów i nowatorskich walorów edukacyjnych film animowany”.

W przeglądzie wzięły udział prace z USA, Rosji, Izraela, Niemiec, Japonii i Hiszpanii. Główną nagrodę otrzymała izraelska fabuła „Eli and Ben”. Film „Gwiazda Kopernika" jest jedynym wyróżnionym z grona filmów animowanych.

Moskiewski festiwal powstał w 1967 roku z inicjatywy aktora i reżysera Rolana Bykova, wielkiego entuzjasty i promotora konkursów filmów dla dzieci i młodzieży. Prezentowane są na nim filmy dla dzieci i młodzieży wyprodukowane w ciągu minionego roku na całym świecie.

To nie koniec szans na filmowe nagrody. W grudniu współprodukowana przez miasto Toruń „Gwiazda Kopernika”, a także realizowane w Bydgoszczy „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki wezmą udział w Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dziecięcych Olympia w Atenach.

Trzymamy kciuki i gratulujemy!!!

 
Podziel się na Facebooku
Reklama
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
apteki_tdz.jpg