Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Bal Aktywnego Malucha

Wszyscy rodzice pragną, aby ich pociecha była zdrowa, wesoła i rozwijała się prawidłowo. Kochający rodzic stara się spędzać ze swoim dzieckiem jak najwięcej czasu, bawiąc się z nim, zabierając w ciekawe miejsca. Należy jednak pamiętać, że dzieci potrzebują również kontaktu z rówieśnikami, aby nabywać i rozwijać niezbędne społeczne umiejętności i bez problemów odnajdywać się w większej grupie. Okazją do tego jest bez wątpienia dziecięce party.

 

Dobra zabawa, to super sprawa!

Dzieci szybciej się uczą i lepiej bawią mając częsty kontakt z małymi osóbkami o podobnych do nich problemach. Obserwują siebie nawzajem, nawiązują więzi. Dzięki takim kontaktom stają się bardziej samodzielne i uniezależniają stopniowo od ciągłego towarzystwa rodziców. Powinniśmy zadbać zatem o to, by miały ku temu jak najwięcej okazji.

Urodziny, bal przebierańców, andrzejki, halloween, mikołajki,... Każde rodzinne spotkanie może być pretekstem do niezapomnianej zabawy! Oto kilka wskazówek w jaki sposób zorganizować dziecięcy bal, aby nasze dziecko i jego mali zaproszeni goście poczuli się jak w bajce!

Zróbmy bal !!!

 

Party w domu czy w restauracji?

Jeśli zdecydujemy się na organizację dziecięcego party w domu, z pomocą przychodzą nam sklepy internetowe, w których znajdziemy bogatą ofertę niesamowitych wyrobów na takie właśnie szczególne okazje - poczynając od fantastycznych dekoracji, kubeczków, talerzyków, po kartki z życzeniami i banerki zrobione specjalnie dla Twojego dziecka!

Bardzo fajnym pomysłem, szczególnie w karnawale, jest organizowanie balów przebierańców. Stroje możesz stworzyć sam, razem z dzieckiem: narysujcie wspólnie projekty, wybierzcie się do pasmanterii, skompletujcie dodatki. Jeśli nie masz takich umiejętności lub czasu, możesz kupić strój w odpowiednich sklepach, w centrach animacji kultury lub w sieci. Wybór jest naprawdę szeroki! Zdecydowanie przodują tutaj sklepy internetowe, dzięki którym spełnisz każde życzenie dziecka, bez względu na to, czy zechce być księżniczką czy strażakiem!

Jeśli nie mamy odpowiednich warunków do zorganizowania balu w domu, możemy wykorzystać specjalnie przygotowane dla dzieci lokale, w których znajdują się trampoliny, zabawki, zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami. Dodatkowo pracują tam ludzie, którzy organizowaniem imprez dla dzieci zajmują się profesjonalnie i spełnią niemal każdą imprezową zachciankę.

Party po sąsiedzku

Bardzo dobrym i ekonomicznym pomysłem jest porozumienie się z rodzicami z grupy dziecka i zorganizowanie składki. Możemy także zrobić imprezę wspólnie z sąsiadami. Przykładem inicjatywy sąsiedzkiej w zakresie imprez integracyjno - edukacyjnych są organizowane w Stanach Zjednoczonych tzw. Block Party. Na dzień, w którym odbywa się impreza zamykana jest ulica, na której się odbywa i mieszkający przy niej sąsiedzi bawią się wspólnie przy grillach, częstując domowymi przysmakami i biorąc udział w konkursach i loteriach. Dzieci bawią się w tym czasie na zjeżdżalniach w towarzystwie Muppetów, zajadają lodami i grają w gry edukacyjne i rozrywkowe. Block Party jest doskonałą okazją do bliższego poznania sąsiadów, integracji i dobrej zabawy. Polecam takie inicjatywy, szczególnie latem. Na polskim rynku istnieje bardzo wiele firm oferujących trampoliny, dmuchane zamki i zjeżdżalnie, maszyny produkujące popcorn i watę cukrową. Dodatkowo można wynająć specjalizujące się w animacji kultury grupy teatralne, mimów czy klaunów.

 

Party w plenerze. Patataj, patataj!

 

Jeśli pragniemy zorganizować imprezę w plenerze, pamiętajmy, że bardzo dużo radości przynosi dzieciom kontakt ze zwierzętami. Możemy tutaj skorzystać z oferty różnych ośrodków jeździeckich lub agroturystycznych organizujących kuligi, przejażdżki na kucykach, jazdę bryczką. Dzięki tego typu atrakcjom, dzieci nie tylko wyśmienicie się bawią, ale także poznają nowe otoczenie, rozwijają wrażliwość i zainteresowania. Jeśli wynajmiemy jeszcze do tego najprawdziwszych Indian, którzy na potrzeby malców stworzą najprawdziwszą indiańską wioskę lub rycerzy, którzy zawalczą o serce księżniczki i pozwolą dzieciom przymierzyć zdobione hełmy i zbroje, możemy być pewni, że będzie to dla nich najlepsze party w świecie!

Chodzi lisek koło drogi…

Podczas dziecięcego party dzieci nie powinny być pozostawione same sobie. Zadbajmy o wodzireja, który poprowadzi imprezę i poprowadzi dla nich różne zabawy. Zabaw, które możemy zaproponować dzieciom, jest bez liku: walka o balon, kto to powiedział?, mam chusteczkę haftowaną, ciuciubabka, taniec czarownic… Mogą wymagać więcej ruchu, np. stary niedźwiedź mocno śpi, kółko graniaste, łaskotnic i mieć charakter edukacyjny: dla maluchów - zabawa grzechotkami, dla starszych – poznawanie części ciała, szukanie rymów. W czasie zabawy dzieci mogą także rozwijać swoje zdolności manualne - wylepiając obrazki z plasteliny, malując, lepiąc ciastolinę i masę solną. Pamiętajmy, aby dopasować rozrywki do wieku dzieci tak, by rozumiały co mają robić.

Bardzo popularne i sprawiające dużo radości jest także malowanie twarzy maluchom - służą do tego specjalne farbki. Na balu możemy zaproponować dzieciom występ artystyczny teatru, mima, klauna, postaci z bajek lub zaproponować wspólne czytanie - ważny jest przy tym dobór literatury - najlepiej, kiedy jest dynamiczna, wzbogacona o dźwięki, na które dzieci będą z pewnością żywo reagować!

 

Zdrowo i kolorowo - dziecięce MENU imprezowe

Na dziecięcym party niezwykle ważne jest odpowiednie, dopasowane do dziecięcych gustów i oczekiwań menu. Nie może w nim zabraknąć oczywiście takich smakołyków jak tort, ciasto czy babeczki, słodycze nie powinny być jednak głównym elementem. Zadbajmy o to, aby imprezowy dziecięcy poczęstunek był zdrowy i kolorowy! Proponuję serwowanie owoców zamiast chipsów, koktajli owocowych zamiast gazowanych napojów oraz chociaż jednego solidnego posiłku - może to być zapiekanka ziemniaczana, pizza, pieczone beztłuszczowo mięsko, kluski serowe z owocami, pierogi – wszystko podane w atrakcyjnej, „uśmiechniętej” formie!

 

Jesteś w ukrytej kamerze!

Na koniec - nie zapomnijmy zrobić zdjęć naszym maluchom w niecodziennych bajkowych strojach! Zapewniam, że będziemy po nie sięgać z ogromną przyjemnością podczas zimowych wieczorów, aby wspominać te niezwykle ważne w życiu dziecka chwile wspólnie z nim.


Anna Stachniuk
Tak dla Zdrowia
 
Podziel się na Facebooku
Reklama
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
apteki_tdz.jpg