Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Bal przebieraka - przebranego przedszkolaka

Dopiero co zaczął się sezon gwiazdkowy, ledwo dzieciaki zdążyły wysłać listy do Świętego Mikołaja, a już czas pomyśleć o przebraniach na bal karnawałowy. Właśnie karnawał jest najlepszym powodem do przebierania, ale nie jedynym. Halloween, zabawa andrzejkowa, wszelkiego rodzaju przedstawienia szkolne i przedszkolne, a nawet urodziny – okazji do kostiumowego szaleństwa jest coraz więcej!

 

 

Kostiumy dziecięce można podzielić na kilka kategorii. Dla chłopców popularnymi wzorami są nieśmiertelni piraci, rycerze, muszkieterowie i kowboje. Oprócz tego można też trafić na strażaków, policjantów, mumie i bokserów. Dziewczynki wciąż chętnie przebierają się za księżniczki, wróżki, pszczółki i biedronki. Ale jest też coś dla bardziej zadziornych panienek – piratki, indianki z łukami i kowbojki. Jest również duża grupa kostiumow unisex, zarówno dla dziewcząt, jak i chłopców – zwierzaki typu miś, króliczek albo żaba, czy bohaterowie kreskówek, jak np. Spongebob Squarepants.

Asortyment kostiumów jest bardzo szeroki, ale by dokonać właściwego wyboru, rodzice powinni przestrzegać kilku zasad:

Po pierwsze - słuchajcie swojego dziecka. Zabierzcie je do sklepu z kostiumami lub pokażcie je na stronie internetowej i pozwólcie dziecku samodzielnie wybrać. Dzięki temu maluch będzie mógł wcielić się w ulubionego bohatera z kreskówki, zostać ninją, supermanem czy arabską księżniczką, wprawdzie tylko na jeden dzień, ale uczucie szczęścia i doskonałe wspomnienia pozostaną na bardzo długo!

Po drugie - dobierzcie odpowiedni strój do imprezy. Już na pierwszy rzut oka widać, czy strój będzie wygodny czy niekoniecznie. Jeśli impreza zapowiada się na całe popołudnie, lepiej zrezygnować z masek zakrywających twarz, czy skomplikowanych nakryć głowy. Kosmate przebrania za zwierzątka nie nadają się na upalne lato, a odkryte ramionka księżniczki na trzaskające mrozy.

Po trzecie - czasami warto wydać trochę więcej pieniędzy na kostium lepszej jakości, który spokojnie wytrzyma wiele balów czy urodzin. Ponieważ dzieci niechętnie przebierają się kilka razy za tę samą postać, możemy przekazać kostium młodszej kuzynce lub córeczce koleżanki. W ten sposób kilkoro dzieci będzie się mogło nim nacieszyć!

Niezależnie od ceny, koloru i kształtu kostiumu, najważniejsze jest, by dziecko czuło się w nim dobrze. Natomiast dla rodziców jest to świetna okazja, by dowiedzieć się o nim czegoś nowego.


Anna Lubomska
Partybox

Mikołajki Tak dla Zdrowia 2008:

 

 
Podziel się na Facebooku
Reklama
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
panoramic_art_366x96.jpg