Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Ćwiczenia

Nieuchronnie zbliża się wiosna, warto więc pomyśleć o zrzuceniu kilku zbędnych centymetrów w pasie. Na początek w naszym kąciku domowych ćwiczeń - aeorbiczna szóstka Weidera, czyli zestaw ćwiczeń dla każdego, kto chce mieć płaski brzuch. Na czym to polega?

Opracowany przez Joe Weidera - byłego trenera Arnolda Schwarzeneggera, zestaw sześciu ćwiczeń, pomaga w zrzuceniu brzucha i wytrenowaniu jego mięśni. Cały cykl rozkłada się na 42 dni, zaś dzienny trening nie powinien być dłuższy niż 25 minut.

Istota ćwiczeń jest bardzo prosta, polega na zatrzymaniu ruchu ciała, na 3 sekundy, w trakcie największego napięcia mięśni. Jedną serię tworzy sześć różnego rodzaju ćwiczeń. Ćwiczenia w trakcie serii wykonujemy jedno po drugim, a przerwę między seriami wykorzystujemy na rozciąganie mięśni brzucha (koci grzbiet, kołyska). Wraz ze wzrostem zaawansowania, zwiększa się też ilość sesji w każdym treningu oraz ilość powtórzeń każdego z ćwiczeń. Warto również pamiętać o dokładnym wykonywaniu każdego elementu, żeby nie obciążać nadmiernie kręgosłupa.

Szóstka Weidera należy do jednej z najskuteczniejszych metod budowy mięśni brzucha, wymaga jednak dużo samozaparcia i konsekwencji. Mimo wszystko, końcowy efekt wszelkie niedogodności wynagradza.

Źródło: gazeta.pl

Oto rozkład poszczególnych ćwiczeń dzień po dniu:

 

 
Podziel się na Facebooku
Reklama
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
apteki_tdz.jpg