Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Tak dla zdrowia partnerem programu „PEŁNA MOBILIZACJA”

„Pełna mobilizacja” to program zajęć którego celem jest przywrócenie funkcjonalności układu motorycznego i kompensację zdrowia psychicznego dla osób z ograniczonymi możliwościami ruchowymi powypadkowo lub w przypadku przeciążenia układu motorycznego w pracy lub też przy zaburzeniach układu nerwowego i idących za tym zaburzeń o charakterze psychicznym. Głównym nurtem programu PEŁNA MOBILIZACJA jest zastosowanie Kinezyterapii w powiązaniu z ajurwedą i medycyną chińską.

Kinezyterapia to w ułatwionym ujęciu leczenie ruchem. Ruch w pojęciu kinezyterapii to zestaw ćwiczeń fizycznych wraz z dodatkowymi terapiami stosowanymi w przyjemnie dla klienta ułożonej sekwencji przemyślanych ćwiczeń i dobrze zdrowotnie zorientowanej atmosferze.

Kinezyterapia to najważniejszy element fizjoterapii i psychoterapii przywracający mobilność, zdrowie psychiczne, samodzielność i wymarzoną jakość życia na jaką zasługujemy bez względu na wiek, stan zdrowia czy też etap życia w jakim się obecnie znajdujemy.

Kinezyterapia to usprawnianie układu motorycznego człowieka. Ruch stanowi tu rolę bodźca utrzymującego organizm w stanie prawidłowego funkcjonowania zarówno w sferze psychicznej jak i fizycznej. Wykorzystuje starannie przygotowane zestawy ćwiczeń fizycznych oraz terapii wspomagających przygotowanych przez fizjoterapeutę i kontynuowanych prze kwalifikowanych trenerów kinezyterapii. Trening kinezyterapeutyczny to proces usprawniania organizmu w kontekście zdrowia fizycznego i psychicznego. Często wykorzystywane i dodatkowo stosowane w zestawie ćwiczeń terapie stosują pryncypalne techniki ajurwedy i medycyny chińskiej opartej na teorii meridianów.

Kinezyterapia w kombinacji z psychoterapią wprowadzane są w taki sposób aby jak najszerzej i najskuteczniej pomoc utrzymać lub przywrócić pełną mobilność i niezależność ruchową a tym samym zadowolenie z życia oraz wewnętrzną radość istnienia w rodzinie i społeczeństwie.

Kinezyterapia stosowana jest w schorzeniach i dysfunkcjach narządu ruchu, w zespołach bólowych kręgosłupa, po zabiegach operacyjnych, po udarach mózgu, po zawale serca oraz innych rzadziej spotykanych przypadłościach.

W programie Pełna Mobilizacja odrębny zestaw zajęć o charakterze grupowym adresowany jest profilaktyce stopniowej utraty mobilności dla osób w dojrzałym wieku.

Program Pełna Mobilizacja oferowany będzie w formie zajęć grupowych lub też indywidualnych z możliwością wizyt domowych w nowoczesnych placówkach rehabilitacyjnych na obszarze Torunia a z czasem na terenie całej Polski.

O postępach w rozwijaniu programu Pełna Mobilizacja będziemy informować Państwa na bieżąco.

 

Czy tego chcemy czy nie, słodki smak kocha prawie każdy. Uwielbienie do niego wynika z naszych genów i czystej fizjologii. Słodycz oznacza dla mózgu szybko dostępną energię, dlatego nie powinno się z niej całkowicie rezygnować. Niektórzy próbują zastąpić tradycyjny cukier innymi słodkościami jak np. stewią, syropem daktylowym, cukrem kokosowym. Ile jest prawdy a ile mitu o ich właściwościach i czy rzeczywiście egzotyczne „słodziwa” pomogą nam pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów?

 
Podziel się na Facebooku
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
sp_klanad.jpg