Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Ruszyła II Edycja Ogólnopolskiego Plebiscytu ,,stomaPERSONA”

W ramach kampanii społecznej „STOMAlife. Odkryj stomię” ruszyła II Edycja Ogólnopolskiego Plebiscytu ,,stomaPERSONA”. Celem konkursu jest docenienie osób, które na co dzień pracują na rzecz pomocy stomikom. Konkurs obejmuje trzy kategorie: lekarz, pielęgniarka stomijna oraz punkty porad stomijnych. Zgłoszenia do plebiscytu można nadsyłać do 15 września 2016 r.

Kampania społeczna ,,STOMAlife. Odkryj stomię”, walczy z wykluczeniem społecznym dotykającym stomików. W Polsce mieszka ich już ponad 40 000 a liczba wyłanianych stomii w ciągu roku nieustannie wzrasta. Przyczyną tego jest zwiększenie się liczby zachorowań na choroby układu pokarmowego. Właśnie dlatego rola personelu medycznego zajmującego się tematyką stomii ma tak szczególne znaczenie.

Organizowany już drugi rok z rzędu, plebiscyt „stomaPERSONA” jest szansą na wyróżnienie pracowników oraz placówek medycznych, odgrywających ogromną rolą w powrocie do zdrowia oraz udzielaniu stomikom niezbędnego wsparcia i informacji.

Nową kategorią w tegorocznej edycji jest wybór najlepszych punktów porad stomijnych, w których stomicy mogą otrzymać fachową pomoc odnośnie pielęgnacji stomii oraz doboru sprzętu. Stomicy, którzy mogą liczyć na tego rodzaju wsparcie, łatwiej godzą się ze swoją sytuacją i podchodzą pozytywnie do życia ze stomią.

Zgłoszeń kandydatów do tytułu „stomaPERSONA” może dokonać każdy: pacjenci, ich bliscy, jak również sami lekarze i pielęgniarki. Zgłoszenia można nadsyłać do dnia 15 września 2015 r. drogą mailową na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , sms’owo na numer 608 525 952 bądź listownie na adres: STOMApersona, ul. Karola Dickensa 27 lok 27, 02-382 Warszawa. Gala finałowa, w czasie której ogłoszeni zostaną laureaci odbędzie się na początku października 2016 r. w Warszawie.

  

Czy tego chcemy czy nie, słodki smak kocha prawie każdy. Uwielbienie do niego wynika z naszych genów i czystej fizjologii. Słodycz oznacza dla mózgu szybko dostępną energię, dlatego nie powinno się z niej całkowicie rezygnować. Niektórzy próbują zastąpić tradycyjny cukier innymi słodkościami jak np. stewią, syropem daktylowym, cukrem kokosowym. Ile jest prawdy a ile mitu o ich właściwościach i czy rzeczywiście egzotyczne „słodziwa” pomogą nam pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów?

 
Podziel się na Facebooku
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
optyk21_240_160.jpg