Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Już w niedzielę w Konstancinie-Jeziornie wystartuje Puchar Polski Nordic Walking

Już w najbliższą niedzielę, 15 maja, w Konstancinie-Jeziornie miłośnicy kijków i sportowego spacerowania wystartują w pierwszych zawodach z cyklu Puchar Polski Nordic Walking 2016, największej imprezy tego typu w Europie. Organizatorem zawodów jest Polska Federacja Nordic Walking, a pierwszy start na dystansie półmaratońskim został zaplanowany na godzinę 10:00 na polanie Parku Zdrojowego przy tężni oraz EVA Park Life & SPA, należącego do Uzdrowiska Konstancin-Zdrój – partnera wydarzenia. Kolejne starty zaplanowano na godzinę 11:00 i 13:00.

Zawody w Konstancinie-Jeziornie odbędą się w urokliwym sąsiedztwie Uzdrowiska Konstancin-Zdrój oraz Konstancińskiego Centrum Hydroterapii  EVA Park Life & SPA. „Nordic Walking jest niezwykle atrakcyjną i bezpieczną formą aktywności ruchowej, stanowiącą połączenie marszu fitness z techniką odpychania się od podłoża za pomocą specjalnych kijków. Maszerowanie z kijkami ma działanie prozdrowotne i jest odpowiednie praktycznie dla każdego. Dlatego EVA Park Life & SPA oraz Uzdrowisko Konstancin-Zdrój, których działalność skupiona jest wokół zdrowotnych aspektów funkcjonowania człowieka, chętnie przyłączyło się do propagowania tak ważnej społecznie idei, jaką jest pogłębianie świadomości Polaków odnośnie wpływu aktywności fizycznej na jakość życia.” – przyznaje Monika Wolny, Dyrektor Eva Parek Life & SPA.

Puchar Polski w Nordic Walking to cykl zawodów, którego celem jest popularyzacja aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia, a także propagowanie idei Nordic Walking wśród mieszkańców Polski. Organizacja cyklu ma także przyczynić się do wzrostu świadomości oraz wyrobienia nawyku systematycznej aktywności fizycznej wśród Polaków. Uczestnicy zawodów w Konstancinie-Jeziornie będą mogli zmierzyć się na odcinkach: 5 i 10 km, a także na dystansie półmaratonu. Dodatkowo organizatorzy zapewnili możliwość startu w rekreacyjnym, 5-kilometrowym rajdzie bez rywalizacji. W konstancińskim Parku Zdrojowym, zarówno na uczestników imprezy, jak i osoby towarzyszące, czekać będzie szereg atrakcji w strefie zabaw i zdrowia, m.in. bezpłatna szkółka Nordic walking, zawody dla dzieci na dystansie 300 m.

Wszyscy chętni do udziału w zawodach mogą rejestrować się elektronicznie za pośrednictwem strony www.pucharpolskinw.pl

Kolejne imprezy z cyklu Pucharu Polski w Nordic Walking odbędą się według harmonogramu:

  • 11 czerwca – Kolbuszowa

  • 2 lipca – Polanica Zdrój

  • 6 sierpnia – Osielsko (Mistrzostwa Polski)

  • 27 sierpnia – Elbląg (Puchar Europy)

  • 10 września – Hajnówka

 

 Czy tego chcemy czy nie, słodki smak kocha prawie każdy. Uwielbienie do niego wynika z naszych genów i czystej fizjologii. Słodycz oznacza dla mózgu szybko dostępną energię, dlatego nie powinno się z niej całkowicie rezygnować. Niektórzy próbują zastąpić tradycyjny cukier innymi słodkościami jak np. stewią, syropem daktylowym, cukrem kokosowym. Ile jest prawdy a ile mitu o ich właściwościach i czy rzeczywiście egzotyczne „słodziwa” pomogą nam pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów?

 
Podziel się na Facebooku
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
panoramic_art_366x96.jpg