Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Famed Żywiec wyposażył szpital Vratislavia Medica

 

We Wrocławiu rozpoczyna działalność nowa placówka specjalizująca się w pomocy chorym wymagającym rehabilitacji. Leczenie we Vratislavia Medica, Szpitalu im. Św. Jana Pawła II będzie wspomagać ponad 150 zestawów wyposażenia oddziałów szpitalnych dostarczonych przez Famed Żywiec. Uroczystość otwarcia, należącej do Grupy Hasco placówki, odbyła się we wtorek, 7 listopada.

Zakres usług szpitala obejmuje rehabilitację neurologiczną, dziecięcą, kardiologiczną i ogólnoustrojową, a także medycynę sportową oraz szeroki zakres zabiegów chirurgicznych, wykonywanych w dwóch salach operacyjnych. Na oddziałach szpitalnych w nowej siedzibie Vratislavia Medica (dawniej Wrocławskie Centrum Rehabilitacji i Medycyny Sportowej), na czterech kondygnacjach nadziemnych o powierzchni użytkowej ponad 10 tys. m.kw., dostępnych będzie ponad 150 łóżek.

W ramach kontraktu Famed Żywiec dostarczył do Szpitala im. Św. Jana Pawła II 158 łóżek Nano wraz z materacami oraz 158 szafek przyłóżkowych. Ze sprzętu będą korzystać pacjenci wszystkich oddziałów wrocławskiej placówki.

Zaufanie, jakim obdarzyła nas uznana w branży medycznej marka, daje nam dużą satysfakcję. W dzisiejszych czasach sprzęt medyczny odgrywa niemal tak samo istotną rolę w walce o zdrowie pacjentów, jak umiejętności personelu i odpowiednie procedury. Dlatego korzystając z 70-letniego doświadczenia naszej marki dostarczamy dopasowane do potrzeb, funkcjonalne i niezawodne wyroby – mówi Marek Suczyk, wiceprezes Famed Żywiec.

Łóżka dla Vratislavia Medica dostosowano do potrzeb danego oddziału – sal rehabilitacyjnych, pobytowych oraz OIT – wyposażając poszczególne egzemplarze np. w ułatwiające prowadzenie rehabilitacji podwójne ramy wyciągowe czy uchwyty do kroplówek. Nano wykonano w podnoszącej bezpieczeństwo antybakteryjne nanotechnologii srebra.

Łóżko Nano tworzy przyjazne środowisko dla prowadzenia zabiegów i rekonwalescencji pacjenta, co w placówce o profilu rehabilitacyjnym ma niezwykle istotne znaczenie. Pamiętajmy, że to właśnie na łóżku chory spędza najwięcej czasu w trakcie pobytu w szpitalu – dodaje Marek Suczyk.

Sprzęt żywieckiego producenta jest od lat doceniany na całym świecie. Famed Żywiec dystrybuuje swoje wyroby do ponad osiemdziesięciu krajów, w tym np. na niezwykle restrykcyjny rynek Stanów Zjednoczonych.

 

wypracowanie zdrowych nawyków żywieniowych

wzmocnienie motywacji

zmianę niesprzyjających przekonań i zachowań

wzmacnianie poczucia własnej wartości

regulację emocji , dzięki którym możliwa jest eliminacja nadmiernego jedzenia



Mechanizm oszczędnościowego genotypu czyli dlaczego diety są nieskuteczne?

Po utracie upragnionych kilogramów będących skutkiem stosowania diety przynajmniej 90% osób powróci do swojej normalnej wagi, a często nawet ją przekroczy. Dzieje się tak dlatego, że zastosowanie diety wyzwala w naszym organizmie niestrudzone, genetycznie uwarunkowane mechanizmy przystosowania się do głodu, które posiadamy w spadku od ewolucji.

Powrót do poprzedniej wagi po zakończeniu diety nie jest związany z brakiem siły woli jak większość z nas myśli, ale z mechanizmem fizjologicznym jaki ewolucja wbudowała w nasze organizmy , byśmy mogli przetrwać jako gatunek ludzki czasu chłodu i głodu. Nosi on nazwę mechanizm oszczędnościowego genotypu. Obrazowo mówiąc: jeśli mamy do czynienia z dwoma jednojajowymi bliźniakami a jeden z nich przeszedł dietę, to jeśli po jej zakończeniu zje tyle samo co brat bliźniak , który na diecie nie był, to ten pierwszy przytyje a ten drugi nie. Podczas chudnięcia organizm przestawia swój metabolizm tak, aby uzyskać z określonej ilości pokarmu więcej kalorii i w miarę możliwości zaczyna gromadzić zapasy. To trochę tak jakby zaczął myśleć: ,,skoro teraz brakuje jedzenia, to trzeba się przygotować na taką ewentualność w przyszłości i zgromadzić rezerwy…”

Każda osoba, która stosowała diety odchudzające, polegające na radykalnej zmianie składników żywieniowych a także ich racji, po powrocie do ,,normalnego odżywiania’ ’poczuje, że jego łaknienie jest większe a ta sama ilość pokarmu wywołuje większy wzrost otyłości. Te mechanizmy metaboliczne są tym wyraźniejsze, im częściej ktoś dietę stosował.

Co zatem zamiast diety odchudzającej?

Dobre, zdrowe nawyki żywieniowe pozwalają utrzymać nasz organizm w dobrej formie zarówno psychicznej jak i fizycznej. Raz wypracowany nawyk, ukształtowany w naszej psychice jako pożądany, pozostaje z nami do końca życia. Zatem kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych to długi proces ale niewątpliwie wpływa na lepszą kondycje całego organizmu-tak fizyczną jak i psychiczną.

Anna Proch psycholog, psychodietetyk


 
Podziel się na Facebooku
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
panoramic_art_366x96.jpg