Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

XXIX Konferencja Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Nowości w diagnostyce i terapii arytmii, sesje dydaktyczne z udziałem wybitnych specjalistów w dziedzinie elektrofizjologii i elektroterapii z Polski i zagranicy, najciekawsze przypadki kliniczne, dyskusje, kursy 
oraz warsztaty dla pielęgniarek i techników medycznych złożą się na program XXIX Konferencji Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego POLSTIM 2018, która odbędzie się w dniach 17-19 maja we Wrocławiu.

 

POLSTIM 2018


 

Podczas XXIX edycji dorocznej Konferencji Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego POLSTIM 2018 zaprezentujemy Uczestnikom omówienia zaleceń, najnowsze doniesienia naukowe, trendy, innowacje i technologie z obszaru elektrofizjologii i elektroterapii, najciekawsze prowadzone aktualnie badania kliniczne i wybrane przypadki kliniczne – mówi prof. Maciej Sterliński, Przewodniczący Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Jak co roku, Konferencji POLSTIM 2018 będą towarzyszyły praktyczne warsztaty dla pielęgniarek i techników medycznych oraz specjalne sesje i kursy dedykowane młodym lekarzom. Na ich udział liczymy najbardziej – mówi prof. Andrzej Przybylski, Przewodniczący Komitetu Naukowego Konferencji, przewodniczący-elekt Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. – W programie naukowym naszego dorocznego spotkania nie zabraknie inspirujących doniesień oryginalnych oraz wymiany poglądów Nestorów i Nauczycieli naszego Środowiska z młodszymi Koleżankami i Kolegami. Co roku dbamy o wymianę doświadczeń pomiędzy różnymi pokoleniami Lekarzy. Jak wiemy od uczestników konferencji POLSTIM, taka praktyka okazuje się niezwykle wartościowa – dodaje prof. Andrzej Przybylski.

Podczas spotkania we Wrocławiu będziemy kontynuować tradycję sesji i kursów zaprzyjaźnionych Sekcji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego: Niewydolności Serca, Sekcji Elektrokardiologii Nieinwazyjnej
i Telemedycyny
, Pielęgniarek i Techników Medycznych oraz Klubu 30
– mówi dr Dariusz Jagielski, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Konferencji. – POLSTIM 2018 odbędzie się w tym roku we Wrocławiu – wyjątkowym, pełnym pozytywnej energii mieście uniwersyteckim, a dodatkowo ważnym Ośrodku ze wspaniałymi tradycjami i osiągnięciami w zakresie terapii zaburzeń rytmu serca. Do zobaczenia w stolicy Dolnego Śląska! – dodaje dr Dariusz Jagielski.

Obecność na Konferencji POLSTIM 2018 potwierdził Minister Zdrowia Prof. Łukasz Szumowski.

Strona Konferencji POLSTIM 2018:

http://polstim2018.ptkardio.pl/

Więcej informacji:

 

Marta Sułkowska, Clue PR, tel. +48 504 142 206, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


wypracowanie zdrowych nawyków żywieniowych

wzmocnienie motywacji

zmianę niesprzyjających przekonań i zachowań

wzmacnianie poczucia własnej wartości

regulację emocji , dzięki którym możliwa jest eliminacja nadmiernego jedzenia



Mechanizm oszczędnościowego genotypu czyli dlaczego diety są nieskuteczne?

Po utracie upragnionych kilogramów będących skutkiem stosowania diety przynajmniej 90% osób powróci do swojej normalnej wagi, a często nawet ją przekroczy. Dzieje się tak dlatego, że zastosowanie diety wyzwala w naszym organizmie niestrudzone, genetycznie uwarunkowane mechanizmy przystosowania się do głodu, które posiadamy w spadku od ewolucji.

Powrót do poprzedniej wagi po zakończeniu diety nie jest związany z brakiem siły woli jak większość z nas myśli, ale z mechanizmem fizjologicznym jaki ewolucja wbudowała w nasze organizmy , byśmy mogli przetrwać jako gatunek ludzki czasu chłodu i głodu. Nosi on nazwę mechanizm oszczędnościowego genotypu. Obrazowo mówiąc: jeśli mamy do czynienia z dwoma jednojajowymi bliźniakami a jeden z nich przeszedł dietę, to jeśli po jej zakończeniu zje tyle samo co brat bliźniak , który na diecie nie był, to ten pierwszy przytyje a ten drugi nie. Podczas chudnięcia organizm przestawia swój metabolizm tak, aby uzyskać z określonej ilości pokarmu więcej kalorii i w miarę możliwości zaczyna gromadzić zapasy. To trochę tak jakby zaczął myśleć: ,,skoro teraz brakuje jedzenia, to trzeba się przygotować na taką ewentualność w przyszłości i zgromadzić rezerwy…”

Każda osoba, która stosowała diety odchudzające, polegające na radykalnej zmianie składników żywieniowych a także ich racji, po powrocie do ,,normalnego odżywiania’ ’poczuje, że jego łaknienie jest większe a ta sama ilość pokarmu wywołuje większy wzrost otyłości. Te mechanizmy metaboliczne są tym wyraźniejsze, im częściej ktoś dietę stosował.

Co zatem zamiast diety odchudzającej?

Dobre, zdrowe nawyki żywieniowe pozwalają utrzymać nasz organizm w dobrej formie zarówno psychicznej jak i fizycznej. Raz wypracowany nawyk, ukształtowany w naszej psychice jako pożądany, pozostaje z nami do końca życia. Zatem kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych to długi proces ale niewątpliwie wpływa na lepszą kondycje całego organizmu-tak fizyczną jak i psychiczną.

Anna Proch psycholog, psychodietetyk


 
Podziel się na Facebooku
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
logo_baron_366x100.jpg