Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

6 powodów, dla których warto jeść codziennie jabłko

Jabłka nie tylko wspaniale smakują, ale też są wzbogacone o niezbędne witaminy i minerały oraz są doskonałym źródłem błonnika. Bez względu na to, czy jest to jabłko czerwone, zielone czy żółte, owoc ten, zjadany codziennie, pomoże Ci zachować zdrowie i dobre samopoczucie.

Jabłka to owoce, które bardzo łatwo możesz włączyć do swojej codziennej diety. Nie musisz zjadać ich na surowo – doskonałą alternatywą będą chipsy jabłkowe, koktajle, sok jabłkowy, jabłka upieczone w piekarniku a nawet szarlotka.

Oto kilka powodów, dla których warto jeść codziennie jabłko.

1. Jabłka zawierają silne przeciwutleniacze

Chociaż większość owoców i warzyw zawiera przeciwutleniacze, jabłka są bogate w jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy - kwercetynę, która pomaga zwalczać wolne rodniki, wzmacniać układ odpornościowy i zapobiegać różnego rodzaju chorobom.

2. Jabłka pomogą Ci utrzymać zdrowe oczy

Ze względu na wysoką zawartość przeciwutleniaczy, jabłka pomagają utrzymać zdrowe oczy. Owoce te zapewniają fantastyczne korzyści dla zdrowia oczu i mogą pomóc w zapobieganiu zaćmie. Liczne badania wskazują, że ludzie, którzy spożywają owoce bogate w przeciwutleniacze, takie jak jabłka, rzadziej mają zaćmę.

3. Jabłka są bogate w błonnik

Jabłka są doskonałym źródłem błonnika, który pomaga regulować układ trawienny i ogólnie, utrzymuje w zdrowiu nasz układ jelitowy. Błonnik może również pomóc kontrolować głód i dłużej utrzymywać uczucie sytości. Jedno jabłko to świetna i zdrowa przekąska pomiędzy posiłkami. Ponadto, błonnik zawarty w jabłkach może pomóc obniżyć poziom cholesterolu i zapobiegać biegunce i zaparciom.

4. Jabłka utrzymują zdrowe serce

Jedną z najlepszych korzyści wynikających z jedzenia jabłek każdego dnia jest to, że pomagają one utrzymać zdrowe serce. Błonnik zawarty w jabłkach pomaga obniżyć poziom cholesterolu, co zmniejsza ryzyko chorób serca. Co więcej, jabłka mogą pomóc w zapobieganiu gromadzenia się płytki nazębnej w tętnicach, co zmniejsza ryzyko zawału serca. Czy wiesz, że choroba serca jest największym zabójcą kobiet? Włącz jabłka do swojego planu żywieniowego, aby żyć dłużej i zdrowiej!

5. Jabłka podnoszą wytrzymałość

Jeśli chcesz zwiększyć swoją wytrzymałość, spróbuj zjeść jabłko przed ćwiczeniami. Rezultat może Cię zaskoczyć!

6. Jabłka pomagają schudnąć

Czy kiedykolwiek słyszałeś, że dietetycy powinni jeść mini-posiłki przez cały dzień? Jabłko jest jednym z tych mini posiłków, które powinieneś jeść, szczególnie wcześnie rano, jeśli próbujesz schudnąć. Jabłka mają niską kaloryczność i mogą pomóc Ci w stłumieniu apetytu. Kiedy następnym razem poczujesz głód, zamiast sięgać po batonik lub chipsy, zjedz jabłko!

Jabłka są dobre nie tylko dla dietetyków - są dobre dla każdego z nas! A jakie są Twoje ulubione jabłka?

 

 
Podziel się na Facebooku
Reklama
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
sp_klanad.jpg