Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Rehabilitacja w domu - Neuroforma udostępnia bezpłatne demo programu

Ciągłość i regularność ćwiczeń w rehabilitacji to jeden z głównych czynników determinujących sukces leczenia. Szczególnie w przypadku rehabilitacji neurologicznej czas jest kluczowy.

W terapii niemniej ważna od pracy w ośrodku z fizjoterapeutą jest samodzielna praca w domu. Pacjentom pomagają w tym programy komputerowe do domowej rehabilitacji. Jednym z nich jest Neuroforma, która udostępniła właśnie bezpłatnie demonstracyjną wersję próbną programu. Neuroforma to program online do rehabilitacji funkcji ruchowych i poznawczych m.in. dla osób po przebytym udarze czy urazie mózgu, dla pacjentów ze stwardnieniem rozsianym i innymi schorzeniami neurodegeneracyjnymi (choroba Alzheimera, Parkinsona, Huntingtona).

Wspiera ich w systematycznej rehabilitacji oraz w powrocie do sprawności lub jej utrzymaniu. Sprawdzi się również w profilaktyce prozdrowotnej seniorów czy u osób, które mają problemy w uczeniu się. Program umożliwia wykonywanie ćwiczeń, które poprawiają precyzję ruchów, koordynację wzrokowo-ruchową, ruchomość stawów, siłę i wytrzymałość mięśni, ale też procesy spostrzegania, podejmowania decyzji, uwagę i pamięć. Neuroforma, opierając się na idei tzw. dual-task, ćwiczy jednocześnie funkcje ruchowe i poznawcze.

System został opracowany przez ekspertów z dziedziny rehabilitacji i neuropsychologii a jego skuteczność potwierdzono w badaniach klinicznych. Zasada działania programu jest prosta. Do ćwiczeń potrzebny jest jedynie komputer lub tablet z kamerą internetową oraz dostęp do Internetu. Pacjent widzi na ekranie swoje lustrzane odbicie. W zależności od ćwiczenia kieruje swoim odbiciem, by złapać, przesunąć czy uderzyć pojawiające się na ekranie przedmioty lub zrobić przed nimi unik. Kamera rejestruje jego ruchy, a program weryfikuje ich poprawność i monitoruje postępy. Z obsługą Neuroformy poradzą sobie nawet osoby, które nie są biegłe w obsłudze komputera.

– Za cel stawiamy sobie wsparcie motywacji pacjentów do regularnej rehabilitacji. By Neuroforma była w tym skuteczna, obok ekspertów z dziedziny rehabilitacji, współpracujemy również z samymi pacjentami. Dzięki temu program jest do nich dopasowany. Chcemy wychodzić naprzeciw ich potrzebom i dlatego właśnie teraz udostępniamy demo. Program pozwala pacjentom, zgodnie z zaleceniami w związku z pandemią, zostać w domu i nie przerywać rehabilitacji – mówi Maciej Pawlisz, CEO firmy Titanis, właściciela marki Neuroforma. Bezpłatne demo zawiera kilka pokazowych ćwiczeń. Żeby z niego skorzystać wystarczy otworzyć je na stronie www.neuroforma.pl. Wszystkie ćwiczenia i funkcje uruchamiane są w przeglądarce internetowej, nie wymagają instalacji ani dodatkowych urządzeń.

Pełna wersja programu Neuroforma dostępna będzie za kilka tygodni za 49 zł miesięcznie. Umożliwia kompleksowe wsparcie rehabilitacji pacjentów. W odróżnieniu od demo stanowić będzie kompletny zestaw ćwiczeń, zaprezentuje ćwiczącemu jego postępy w formie statystyk oraz zawierać będzie dodatkowe moduły grywalizacyjne wspierające systematyczność. Pełna wersja Neuroformy wzbogacona będzie również o funkcje społecznościowe – dzięki którym pacjenci mogą podejmować wspólne wyzwania w ćwiczeniach i nawzajem się dopingować. Dostępna będzie też opcja programu ze zdalną, indywidualną opieką fizjoterapeuty (Neuroforma PLUS) od 190 zł miesięcznie.

 

 
Podziel się na Facebooku
Reklama
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
panoramic_art_366x96.jpg