Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Mały gruczoł, wielkie zadania – nowa odsłona serwisu tarczyca.pl

Działania edukacyjne w ramach tegorocznego Tygodnia Walki z Chorobami Tarczycy (25-31 maja) koncentrują się na budowaniu społecznej świadomości tego, jak ważna jest zdrowa tarczyca matki dla poczęcia i prawidłowego rozwoju dziecka, a także dla zdrowia kobiety w czasie ciąży i po porodzie.

 

 

 

Nowa odsłona serwisu tarczyca.pl oferuje przystępne, podane w nowoczesnej formie, materiały dotyczące objawów, rodzajów chorób tarczycy oraz sposobów ich leczenia. Nieprawidłowo funkcjonująca tarczyca może być przyczyną wielu bardzo poważnych problemów ze zdrowiem.

Jej sprawność jest nam potrzebna na każdym etapie życia, dlatego tak ważna wydaje się edukacja społeczeństwa na temat m.in. objawów chorób tarczycy, których nie powinno się lekceważyć. Taką funkcję edukacyjną spełnia serwis tarczyca.pl, który w swojej nowej odsłonie stanowi nowoczesne kompendium wiedzy dla pacjentów, a także osób dbających o zdrowie swoje i swojej rodziny. Ciekawy projekt graficzny i czytelny układ treści pomagają użytkownikom w szukaniu informacji na temat wpływu chorób tarczycy na funkcjonowanie organizmu człowieka.

Odwiedzający stronę mogą także zrobić test, którego wynik być może skłoni ich do szukania porady lekarskiej, a także zapoznać się ze wskazaniami dietetycznymi w chorobach tarczycy. Tydzień Walki z Chorobami Tarczycy to międzynarodowa inicjatywa edukacyjna firmy Merck we współpracy z organizacjami Thyroid Federation International i ThyroidChange, mająca na celu podnoszenie społecznej świadomości na temat chorób tarczycy. Tegoroczna edycja poświęcona jest wpływowi funkcjonowania 26 maja 2020 r. Merck Sp. z o.o. Aleje Jerozolimskie 142 B 02-305 Warszawa www.merck.pl Strona 1 z 2 Tel.: + 48 22 53 59 700 Fax: +48 22 53 59 703 Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Informacja prasowa tarczycy na płodność, rozwój płodu, a także zdrowie młodej matki i dziecka. Pacjenci, którzy znają język angielski, mogą wziąć udział W serwisie edukacyjnym tarczyca.pl można także zapoznać się z informacjami na temat wpływu dysfunkcji tarczycy na organizm dzieci, osób starszych, z chorobami układu sercowo-naczyniowego, z otyłością czy niedoborem jodu.

Odwiedzający stronę dowiedzą się także, czym są choroby Hashimoto i Gravesa-Basedowa, jakie są objawy i skutki nadczynności i niedoczynności tarczycy oraz co to jest wole i czy wszystkie guzki tarczycy to groźne nowotwory. Więcej informacji na tarczyca.pl. Informacja o Merck Merck jest wiodącą firmą naukowo-technologiczną, działającą w trzech sektorach, tj. (Healthcare) ochrony zdrowia, Life Science (life science) oraz (Performance Materials) zaawansowanych materiałów i technologii. Około 57 000 pracowników na całym świecie jest zaangażowanych w dalszy rozwój technologii wydłużających życie pacjentów i poprawiających jego jakość – począwszy od terapii stosowanych w leczeniu raka i stwardnienia rozsianego, nowoczesnych systemów wspierających badania naukowe itworzenie leków, zakończywszy na produkcji ciekłych kryształów wykorzystywanych w smartfonach i telewizorach LCD. W 2019 r. Merck odnotował przychód ze sprzedaży w wysokości 16,2 miliarda euro w 66 krajach.

Badania naukowe i społeczna odpowiedzialność są kluczem do technologiczno-naukowego postępu firmy. Właśnie w taki sposób Merck rozwija się od momentu swojego powstania w 1668 r. Większościowy udział notowanej na giełdzie grupy należy do rodziny, która założyła firmę. Merck posiada ogólnoświatowe prawa do nazwy i marki Merck. Jedynymi wyjątkami są Stany Zjednoczone i Kanada, gdzie firma działa pod nazwami EMD Serono w obszarze ochrony zdrowia, MilliporeSigma w obszarze life science i EMD Performance Materials w obszarze zaawansowanych materiałów i technologii. Aby uzyskać więcej informacji, należy odwiedzić stronę internetową Merck www.merckgroup.com Informacja o Merck w Polsce Merck prowadzi swoją działalność w Polsce od 1992 roku. Obecnie zatrudnia ponad 600 pracowników.

Główna siedziba firmy mieści się w Warszawie (Merck Sp. z o.o.). Pozostałe dwie spółki mają swoje lokalizacje w Poznaniu (Sigma-Aldrich Sp. z o.o.) oraz we Wrocławiu, gdzie znajduje się Centrum Usług Biznesowych (Merck Business Solutions Europe Sp. z o.o.). Więcej informacji można naleźć na stronie www.merck.pl oraz profilu LinkedIn https://www.linkedin.com/company/merckpolska. edukacyjnym organizowanym wspólnie przez Thyroid Federation International oraz Merck. Spotkanie odbędzie się 31 maja. Szczegóły można znaleźć na stronie w specjalnym webinarium tarczyca.pl. Strona 2 z 2

 

 
Podziel się na Facebooku
Reklama
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
logo_baron_366x100.jpg