Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

AstraZeneca z tytułem TOP Employer 2021

Koncern biofarmaceutyczny AstraZeneca Pharma Poland otrzymał tytuły Top Employer Polska 2021 oraz TOP Employer Europe 2021. Tym samym AstraZeneca dołączyła do prestiżowego grona firm, które otrzymały potwierdzenie, że ich działania są zgodne z najwyższymi standardami w zakresie praktyk HR.

 

Tytuł przyznawany jest przez Top Employers Institute. Top Employers Institute certyfikuje organizacje i przyznaje tytuł TOP Employer na podstawie oceny kwestionariusza zawierającego zagadnienia z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. Tematy podlegające ocenie w ramach programu obejmują miedzy innymi strategię HR, środowisko pracy, pozyskiwanie talentów, szkolenia i rozwój czy różnorodność i integrację. W ramach programu poddano certyfikacji i nagrodzono już ponad 1600 najlepszych pracodawców na pięciu kontynentach. AstraZeneca obchodzi w tym roku 30-lecie działalności w Polsce. Obecnie firma zatrudnia ponad 2 100 osób i zamierza dalej powiększać swój zespół. Przyznanie nam tytułów TOP Employer Polska 2021 oraz TOP Employer Europe 2021 to dla nas ogromny zaszczyt – powiedział Radu Rasinar,

Prezes Zarządu AstraZeneca Pharma Poland. Wartością AstraZeneca są nasi pracownicy. Dokładamy starań, aby tworzyć przyjazne środowisko pracy, ukierunkowane na ich rozwój. Teraz mamy potwierdzenie, że robimy to dobrze. Top Employers Institute jest globalnym autorytetem w zakresie badania praktyk zarządzania zasobami ludzkimi.

Dzięki programowi certyfikacji Top Employers Institute organizacje biorące udział w programie, zostają poddane ocenie i uznawane jako pracodawca z wyboru. Uzyskanie tytułu TOP Employer wpisuje się długoterminowe cele strategiczne AstraZeneca w Polsce i na świecie, u podstaw których jest tworzenie doskonałego miejsca pracy dla swoich pracowników. O AstraZeneca Pharma Poland AstraZeneca to innowacyjna firma biofarmaceutycznao korzeniach brytyjsko-szewdzkich, znajdująca się w czołówce największych firm tego sektora na świecie. Z myślą o pacjentach w AstraZeneca opracowywane są i wytwarzane nowoczesne leki pomagające zwalczać choroby, które stanowią największe wyzwania współczesnej medycyny.

W Polsce AstraZeneca zatrudnia ponad 2 000 osób, z czego blisko 1 000 zajmuje się kluczowymi procesami badawczo-rozwojowymi w skali światowej. Skalę zaangażowania firmy w Polsce obrazuje wartość środków finansowych przeznaczonych na działalność badawczo-rozwojową. W 2017 roku to: 155 672 875 PLN, natomiast 2018 roku: 221 088 132 PLN. W Warszawie pracuje ponadto prawie 250 analityków w regionalnym centrum analityczno-finansowym, ponad 100 osób w globalnym centrum zakupowym, oraz blisko 80 osób w regionalnym centrum HR. AstraZeneca zatrudnia 102 pracowników po doktoratach.

 

 
Podziel się na Facebooku
Reklama
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
panoramic_art_366x96.jpg