Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Jak chronić przewód pokarmowy przed niepożądanymi skutkami leków?

Przewód pokarmowy to bardzo ważny organ w naszym organizmie a więc musimy o niego szczególnie zadbać, jest wiele sposobów na utrzymanie go w dobrej kondycji. Postaram się opisać kilka z nich poniżej, a więc….

 

 

Leki osłonowe są stosowane do ochrony układu pokarmowego podczas kuracji antybiotykowej. Zazwyczaj razem z antybiotykiem specjaliści przepisują także specjalne suplementy osłonowe dostępne w aptekach jak i w sklepach zielarskich. Można wybrać także naturalne substancje osłonowe... Antybiotyk - niszczy florę bakteryjną układu pokarmowego.

 

Prowadzi to do biegunki, dlatego w tym momencie powinien wkroczyć probiotyk. Probiotyk dostaje się do jelita i przywiera do ścian jelita, dzięki temu chronią ścianki jelita przed szkodliwymi bakteriami. Hamują też namnażanie się bakterii. Probiotyki świetnie działają na : - obniżają poziom złego cholesterolu, -zapobiegają wrzodom żołądka, -zmniejszają podatność na alergie, -zapobiegają biegunkom, nie tylko tym wywołanym przez antybiotyki

Probiotyki to inaczej zdrowe bakterie, które nas chronią możemy znaleźć je w wielu produktach spożywczych tj. jogurtach, zsiadłym mleku, maślankach, kefirach, serach błękitnych, sosie sojowym, kiszonej kapuście Jeżeli obawiasz się, że twoja dieta nie jest w stanie wzmocnić twoje jelit, bez obaw możemy sięgnąć po preparaty dostępne w aptece.

Większość z nich dostępna jest bez recepty. Większe stężenie bakterii w jednej kapsułce, tym lepsze efekty . Używajmy ich za każdym razem kiedy stosujemy antybiotykoterapię lub chorujemy na tzw. grypę żołądkową. Oczywiście preparaty tego typu możemy stosować również profilaktycznie, zwłaszcza gdy często pojawiają się u nas nieprzyjemne objawy ze strony układu pokarmowego.

Monika Sokulska

 

 
Podziel się na Facebooku
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
optyk21_240_160.jpg