Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Soki, napary i syropy na dobre samopoczucie?

Każdy z nas dąży do dobrego samopoczucia. Codziennie rano staramy wstawać „prawą nogą”, by mieć lepszy humor w ciągu dnia. Gdy nasz umysł i ciało jest wypoczęte a psychika nastawiona na dobry dzień, to dzięki naszemu pozytywnemu nastawieniu łatwiej nam stawiać czoło przeciwnościom losu i cieszyć się małymi rzeczami w życiu.

Bowiem od naszego samopoczucia zależy cały dzień. By budzić się z dobrym nastawieniem do życia należy przede wszystkim wysypiać się. Jest to podstawa dbania o lepsze samopoczucie. Po dobrze przespanej nocy będziesz czuć mniejsze zdenerwowanie, a twoja zdolność koncentracji na zadaniach wykonywanych w codziennym życiu będzie znacznie większa.

Również lekarstwem na nasze samopoczucie jest odpowiednia ilość ruchu. Nie chodzi tu o duży wysiłek fizyczny. W zupełności wystarczą ćwiczenia rozciągające czy zwyczajny spacer. Odrobina ruchu to idealny sposób na poprawę nastroju. To wszystko dzięki przyśpieszonemu krążeniu krwi oraz produkcji endorfin w trakcie ruchu. Endorfiny nazywane są hormonami szczęścia i bardzo korzystnie wpływają na nasz nastrój. Podczas spaceru również możemy dotlenić nasz organizm, wyciszyć głowę i myśli, które nas męczą, uspokoić się wewnętrznie. Jednak najbardziej wpływają rzeczą na nasze samopoczucie jest dieta. Gdy brakuje nam witamin i cennych składników, czujemy się ciągle zmęczeni i osłabieni.

Brakuje nam optymizmu i łatwo dopada nas chandra i apatia. Gdy nasze samopoczucie jest osłabione należy sięgnąć po naturalne ziołowe wspomagacze. Poprawią one nam humor i dodadzą energii. Warto je przyjmować gdy mamy obniżony nastrój czy to z powodu stresu, czy niesprzyjającej pogody. Oprócz dobrze znanej nam wszystkim Melissy na uspokojenie znajdziemy sporo innych roślin, które poprawą nam samopoczucie. Jedną z takich roślin jest lawenda. Największym bogactwem lawendy (poza wyglądem) jest olejek w niej zawarty. To właśnie dzięki niemu lawenda tak pięknie pachnie i to on daje jej tyle pozytywnych właściwości.

Poniżej przedstawiam przepis na lawendowy napar: Kwiaty lawendy wysuszyć a następnie zaparzyć w ilości 1 łyżeczka na filiżankę. Parzymy przez 5 minut. Do tak przygotowanego naparu można dodać miód oraz cytrynę wedle uznania. Aby przygotować w wersji na zimno- z kostkami lodu w schłodzonej szklance. Lawenda zawiera w sobie olejki eteryczne, które nie tylko pięknie pachną, ale także mają niezwykłe właściwości. Wpływają one tonująco na cały układ nerwowy, co oznacza łagodzenie skutków różnorodnych stresów, mniejsze napięcie nerwowe oraz łatwiejsze zasypianie.

 
Podziel się na Facebooku
Reklama
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
panoramic_art_366x96.jpg