Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Nowy sposób zgłoszeń na test w kierunku SARS-CoV-2

szczepienie

 

Na stronach Ministerstwa Zdrowia pojawiła się nowa możliwość, uzyskania skierowania na test przeciwko COVID-19 bez konieczności kontaktu z lekarzem POZ. Z  z takiej formy rejestracji na skierowanie mogą skorzystać osoby pełnoletnie, które miały bezpośredni kontakt fizyczny z osobą zakażoną wirusem SARS-CoV-2 lub u których występują objawy mogące sugerować, że to może być zakażenie COVID-19.

W czasie wypełniania ankiety padną zapytania o współistniejące choroby oraz o obecnie odczuwane dolegliwości.
Na podstawie udzielonych odpowiedzi, przy użyciu specjalnego algorytmu, system dokonuje weryfikacji zasadności wygenerowania skierowania na test.
Warto pamiętać, że od momentu uzyskania skierowania, jesteśmy poddani kwarantannie, a miejsce obecnego pobytu możemy opuścić tylko w celu wykonania wymazu lub na niezbędną wizytę lekarską w placówce, która została poinformowana o kwarantannie. Uruchomiono też system, który automatycznie wskazuje nam miejsce i datę pobrania wymazu - nie ma już konieczności samodzielnego poszukiwanie placówek i umawiania terminu.

Wszelkie informacje dostępne są pod linkiem: https://form.www.gov.pl/ankieta/610604/stop-covid-formularz.html

Procedura ta  nie zastępuje porady lekarskiej dlatego też w przypadku pogorszenia samopoczucia i niepokojących objawów, nadal należy skontaktować się z  lekarzem POZ lub z pogotowiem ratunkowym.

Magdalena Wróbel

 

 
Podziel się na Facebooku
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
logo_baron_366x100.jpg