Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Czy seniorzy poddają się operacjom plastycznym?

starsza pani

 

Operacjom plastycznym poddaje się coraz więcej Polaków- zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Nawet jeśli tego nie robią, to wielu z nich deklaruje, że gdyby nie ograniczenie pieniędzy lub brak odwagi, być może poszliby pod nóż. Seniorzy nie są tu wyjątkiem- chętnie pozbywają się mankamentów urody, które pojawiły się wraz z wiekiem lub stanowiły wieloletni kompleks.

Łatwo można się domyślić, że wśród seniorów szczególną popularnością cieszy się wypełnianie zmarszczek, lifting twarzy i plastyka powieki. Bruzdy zmniejszyć można za pomocą kolagenu lub tkanki tłuszczowej pacjenta. Lifting sprawia, że skóra na twarzy i szyi zostaje naciągnięta, a wszelkie nieestetyczne fałdki znikają. Dzięki tym zabiegom twarz pozbawiona bruzd wygląda o wiele młodziej.

Panie chętnie korzystają również z plastyki brzucha. Szczególnie te, które mają za sobą niejedną ciąże wiedzą, jak ciężkie jest doprowadzenie brzucha do porządku- czasem bez pomocy dobrego chirurga plastycznego się nie obejdzie. Podczas operacji nadmierna ilość skóry i tkanki tłuszczowej zostaje usunięta, a dzięki temu mięśnie zostają wzmocnione. Równie częstym kompleksem seniorem jest biust, dlatego niejedna decyduje się na powiększenie lub wypełnienie piersi. Silikonowy implant sprawia, że biust znowu wygląda jak za dawnych lat, a pewność siebie i dobre samopoczucie rośnie.

Powiększenie ust czy botoks to trochę mniej inwazyjne zabiegi, które mają krótkotrwałe działanie, nie są jednak przez to mniej popularne. Zabieg botoksu należy powtarzać co około trzy miesiące. Jednak czego się nie robi, żeby w lustrze znów ujrzeć odrobinę młodszą twarz?

 

 

 
Podziel się na Facebooku
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
optyk21_240_160.jpg