Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Cukrzyca a aktywność fizyczna

cukrzyca

 

Cukrzyca jest bardzo często spotykaną chorobą w społeczeństwie. Statystycznie – co 14. Polak choruje na tę chorobę. Jednak o ile nie jest ona w stopniu zaawansowanym, nie stanowi przeszkody w wykonywaniu aktywności fizycznych.

Jakiś czas temu polski kolarz torowy, Mateusz Rudyk podpisał kontrakt z Team Novo Nordisk – zespołem narodowych kolarzy z cukrzycą. Jest to pierwszy na świecie taki zespół i właśnie pod jego nadzorem Rudyk będzie przygotowywał się do udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Kolarz od 12 r.ż. choruje na cukrzycę typu 1. Nie przeszkadza mu to jednak w realizowaniu pasji i uprawianiu sportu. Kolarz nie ma na celu tylko zdobycia medalu. Chce uświadomić ludzi, że z odpowiednią motywacją i samozaparciem, można realizować wyznaczone cele pomimo choroby.

Zespół składa się z kolarzy z cukrzycą takich jak ja, co pokazuje, że choroba nie stoi na przeszkodzie, aby być zawodowcem i osiągać świetne wyniki sportowe – mówi Mateusz Rudyk o Team Novo Nordisk.

Cukrzyca nie stanowi problemu w prowadzeniu aktywnego trybu życia. Należy jednak pamiętać o regularnym kontrolowaniu stanu swojego zdrowia oraz dobieraniu wysiłku odpowiednio do własnych możliwości.

 

Małgorzata Godzińska

 
Podziel się na Facebooku
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
sln_366x100.jpg