Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Czym jest E-recepta?

Czym jest E-recepta?

leki

 

Niesamowitym ułatwieniem dla każdego pacjenta, w każdym wieku jest wprowadzona przez ministerstwo zdrowia e-recepta, darmowa dla każdego obywatela. Dzięki niej w prosty i czytelny sposób widzimy treść naszej recepty, nigdy jej nie zgubimy oraz zrealizujemy w każdej aptece. Każdemu z nas na pewno kiedyś zdarzyło się zgubić tradycyjną receptę. W tym momencie pojawia się ogromny problem, w placówce nikt nie odbiera telefonu, a dojechać już nie zdążymy lub akurat nie możemy. W tym wypadku e-recepta jest zbawieniem!

Nigdy więcej nie zdarzy się taka sytuacja gdzie będzie trzeba pędzić do lekarza po nową receptę, ponieważ zawsze znajduje się ona na naszym internetowym koncie pacjenta oraz kod do niej otrzymujemy SMS-em. Często nawet pomimo odebrania leku zapisane dane na recepcie dotyczące zalecanej dawki są dla nas kluczowe lecz to przypomina nam się dopiero wtedy gdy nie mamy jej przy sobie. To już przeszłość, zawsze mamy możliwość zobaczenia recepty na stronie, nawet po jej zrealizowaniu. Jeśli jesteśmy tradycjonalistami nie ma żadnego problemu by ją wydrukować i trzymać w wersji papierowej, choć w formie recepty dla farmaceuty obowiązująca jest e-recepta.

Co zrobić by zrealizować e-receptę?

By odebrać lek na e-receptę należy oczywiście udać się do dowolnej apteki na terenie Rzeczpospolitej Polski, poinformować farmaceutę nas obsługującego, że chcemy z niej skorzystać i krok po kroku będziemy proszeni o kolejne dane, czyli numer PESEL oraz kod znajdujący się na recepcie czy też w SMS-ie. Tak, to takie proste! Zależnie od refundacji lek otrzymamy za darmo lub za stosowną opłatę, tak jak w przypadku tradycyjnej postaci recepty.

 

Małgorzata Godzińska

 
Podziel się na Facebooku
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
logo_baron_366x100.jpg