Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Zrelaksuj się!

joga

 

Relaks jest bardzo ważną i potrzebną czynnością w życiu każdego z nas. Zarówno seniorzy jak i młodsze pokolenie potrzebują go aby zniwelować napięcie i odstresować się np. po ciężkim dniu. Bardzo fajnym rozwiązaniem jest wizyta u masażysty, która umożliwia pełne zrelaksowanie ciała i umysłu oraz likwidację napięcia mięśniowego. Jednak warto, szczególnie w dzisiejszych czasach znać techniki relaksacyjne możliwe do wykonania samodzielnie w domu.

Ważny jest oddech

Aby rozluźnić ciało i oczyścić umysł należy prawidłowo oddychać. Kiedy chcemy poczuć się lepiej, należy usiąść w wygodnym miejscu, najlepiej na świeżym powietrzu, w ogrodzie, na tarasie czy balkonie i spokojnie, głęboko oddychać wciągając powietrze przez nos i wypuszczając je ustami. Chwila takiego dotlenienia zapewni natychmiastowe oczyszczenie umysłu i przypływ dobrej energii.

Joga

To proste ćwiczenia relaksacyjne, które pozwalają się wyciszyć, rozluźnić i napełnić pozytywną energią. W tej technice również bardzo ważną rolę odgrywa oddech. Warto poszukać w internecie filmików instruktażowych z jogą dla początkujących. Regularna praktyka sprawi, że będziemy się czuć lepiej we własnym ciele, nauczymy się panować nad stresem i emocjami oraz będziemy pełni energii.

Czytanie

Dobra książka zawsze jest chwilowym odcięciem się od rzeczywistości. Ulubiona powieść, romans czy kryminał przy kubku ciepłej herbaty będzie odskocznią od codziennych problemów i stresu.

Kolorowanki

Nie tylko dla dzieci! Istnieją specjalnie kolorowanki dla dorosłych, które składają się z większej ilości elementów niż te dla dzieci, tworzą różne, ciekawe wzory. Taka czynność pozwala się skupić, wyciszyć i odprężyć. Wystarczy zaopatrzyć się w pudełko kredek i oddać się tej kojącej przyjemności.

Małgorzata Godzińska

 
Podziel się na Facebooku
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
apteki_tdz.jpg