Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Naturalne wody mineralne

woda

 

Dostarczanie wody do organizmu człowieka jest bardzo ważnym czynnikiem. Nasz organizm składa się aż 75% z wody.  Częstym skutkiem jej braku jest odwodnienie. Ten proces często występuję u osób starszych. Szacuję się, że kobiety w podeszłym wieku powinny spożywać 2litry wody dziennie, zaś mężczyźni 2,5l. Jak wiemy spożywanie dużej ilości wody mineralnej wpływa korzystnie na nasze życie. Więc jakie korzyści można czerpać z pitnej wody? Dobrze wpływa na kondycje skóry oraz paznokci (wstrzymuje proces szybkiego starzenia się) pozwala uwolnić organizm z toksyn, niweluje oznaki zmęczenia (zmniejsza przyczyny bólu głowy), poprawia jakość snu, koncentracje oraz wzmacnia nasze samopoczucie każdego dnia.

 

 

Naturalne wody mogą być: bardzo nisko zmineralizowane do 50mg/ litr , niskozmineralizowane do 500mg/ litr średniozmineralizowane   w granicach od 500 do 1500 mg/litr, wysokozmineralizowane próg zaczyna się od 1500mg/litr

Naturalne wody mineralne w naszym regionie kujawsko pomorskim

Jedną z nich jest „Inowrocławianka” Jak sama nazwa wskazuje woda została wyprodukowana w Inowrocławiu. Jest to woda bogata w składniki naturalne takie jak magnez, wapń, jod oraz sód, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jest bardzo dobrą opcją dla osób uprawiających sport, ale również wpływa korzystanie na kondycje skóry paznokci oraz na poprawę koncentracji.  Jest dostępna w postaci gazowanej jak i niegazowanej. Kolejną dosyć popularną jest woda „Selenka” niemal dostępna we wszystkich marketach. Pochodzi tuż z pięknego uzdrowiska położonego na terenie Kujaw. Zawiera w sobie kationy magnezowy, wapniowy, potasowy oraz sodowy, a także aniony siarczanowy, chlorkowy, wodorowęglanowy raz fluorkowy. Należy do wód średniozmineralizowanych. Łączna wartość jej składników wynosi 645,46ml/litr. Również jest dostępna w wersji gazowanej jak i niegazowanej. Najbardziej znaną jest sieć wód „Ostromecko” tuż spod Źródła Marii. Warto wiedzieć , że jest to kompozycja 8 składników naturalnych. Ich ogólna wartość wynosi 630mg/l  Należy do wód twardych oraz zawiera znaczną ilość jonów siarczanowych. Również dostępna jest w wersji gazowanej i niegazowanej. Jeszcze jedną najbardziej bogatą w składniki mineralne jest woda „Krystynka” jej produkcje rozpoczęto w naszym słynnym uzdrowisku w Ciechocinku w 1902 roku. Suma jej składników wynosi aż 3416,58ml/l w porównaniu do pozostałych wód jest to bardzo wyróżniający wynik. Idealnie spełnia role w uzupełnieniu soli w organizmie wydalanych z potem podczas intensywnego wysiłku czy upalnych dni.

Pamiętajmy o regularnym nawadnianiu organizmu, to bardzo ważne. Warto zadbać to by mieć butelkę wody nie tylko w długiej podróży, ale nawet podczas codziennego spaceru.

Lena Lewandowska

 
Podziel się na Facebooku
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
gam_366x100.jpg