Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Aktywni seniorzy

Co interesuje współczesnego seniora? I czy zdrowie jest faktycznie numerem jeden?

Zainteresowania współczesnego seniora faktycznie zależą od jego stanu zdrowia. Aktywni jako formę spędzania wolnego czasu wybierają często: spacery (np. Nordic Walking, czyli tzw. spacer z kijkami), jazdę na rowerze, basen oraz zabawę z wnukami. Seniorzy, których stan zdrowia nie pozwala na większą dawkę ruchu, często poświęcają swój czas na czytanie książek, uzupełnianie krzyżówek, sudoku, wszelkie robótki ręczne (dzierganie, szycie).

 

Współczesny senior często jest już obyty z elektroniką na tyle, aby oglądać filmy i seriale w telewizji, na komputerze, słuchać muzyki, czy wyszukiwać w Internecie interesujące go frazy. Dla seniorów, którzy doceniają zdobycze technologii, coraz powszechniejsze jest spędzanie czasu na social mediach, takich jak Facebook, Instagram, czasem nawet Twitter, blogowanie czy portale randkowe. Internet umożliwia dotarcie do nawet daleko mieszkających znajomych, odnalezienie miłości sprzed lat, czy tanią wymianę korespondencji i odbudowanie relacji.

Seniorzy korzystają z promocji last minute i wyjazdów na wycieczki, do uzdrowisk, spa. Wychodzą ze znajomymi do kawiarni czy kina. Często poświęcają swój czas na takie czynności jak: fotografowanie, gotowanie, carving, dekoracja ciast, gry czy zajęcia sportowe. Zainteresowania każdego seniora mogą być inne, współcześni seniorzy z chęcią próbują nowych rzeczy. Lubią poznawać nowe osoby, szukają drugiej miłości, chcą żyć aktywnie i jak najdłużej. Myślą o przyszłości, nie starości.

W ankiecie przeprowadzonej wśród seniorów (15), padły takie odpowiedzi: 4 osoby- dzierganie (druty, szydełko) 4 osoby- jazda na rowerze 3 osoby- spacerowanie 2 osoby- oglądanie seriali 2 osoby- czytanie książek Najważniejsze, by tak programować swój dzień, żeby zawsze znaleźć czas dla siebie. Na swoje pasje.

Dagmara Gacek, pod red. MK

 
Podziel się na Facebooku
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
apteki_tdz.jpg