Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Wakacje z wnukami

Wakacje inaczej, czyli jak podtrzymać relacje z wnukami, które mieszkają za granicą? Cz.1

W dzisiejszej rzeczywistości młodzi ludzie coraz częściej wyjeżdżają za granicę z rożnych powodów, zabierając z sobą swoje dzieci czym oddalają dziadków od wnucząt. Sami najczęściej dorastaliśmy tuż obok babci i dziadka, często tworząc z nimi bliskie relacje i obdarzając ich miłością porównywalną tej, którą odczuwaliśmy w stosunku do rodziców. To babcie najczęściej były najcieplejszymi i najbardziej kochającymi osobami na świecie, a dziadkowie potrafili rozbawić jak nikt inny i zafascynować opowieściami, którym nie sprostałby żaden tata świata.

 

Sytuacja, w której dziecko widuje dziadków kilka razy w roku, nie należy do rzadkości. Co możemy zrobić, żeby dziecko, pomimo odległości, poznało babcię i dziadka i pokochało ich? Jak ulżyć dziadkom w tęsknocie za wnukiem? Budowanie relacji z kimś, kto fizycznie jest daleko od nas jest trudniejsze, bo wymaga większego zaangażowania obu stron ale jest to do zrobienia.

Duży udział w utrzymaniu tej relacji mają rodzice to oni muszą zadbać o regularność rozmów oraz o wiele innych aspektów. Na szczęście współczesne czasy, dzięki nowoczesnej technologii, są wyjątkowo sprzyjające kontaktom na odległość i warto to wykorzystać do utrzymywania kontaktów dziecka z dziadkami. Musimy pamiętać, że technologia nie zastąpi bezpośredniego kontaktu wnuków z dziadkami, ale zdecydowanie ułatwi podtrzymywanie kontaktu, kiedy jesteśmy daleko.

Bezpłatne aplikacje do kontaktu online z wnukami poprzez które możemy uskutecznić tzw. wideokonferencji, czyli byciu tu i teraz razem, choć fizycznie daleko od siebie, porozmawiać z nim na żywo, przesłać wiadomości wideo, zdjęcia z ważnych momentów życia, utworzyć grupę, przekazać wiadomość głosową i tekstową. Działają na komputerach i smartfonach.

1) Facebook i wideorozmowa poprzez Messenger – mając wnuka wśród znajomych ułatwiamy sobie bycie na bieżąco z tematami, które chce nam pokazać. Sami jak najbardziej możemy wprowadzić ograniczenia w widoczności postów, tak, aby obie strony mogły czuć się komfortowo;

2) Skype – działa na wszystkich systemach, niezależnie od programów, czy smartfonów, jakie masz (Android, iOS, Windows, Linux). Umożliwia także czat tekstowy, z grafikami, emotikonami, ale przede wszystkim dobrej jakości połączenia głosowe. W wersji darmowej, w rozmowie może uczestniczyć do 50 osób;

3) Zoom – do jednej rozmowy możemy zaprosić nawet 100 członków rodziny

 
Podziel się na Facebooku
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
sp_klanad.jpg