Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

MObywatel - jak seniorzy oceniają aplikację online

Mobywatel – jak seniorzy oceniają aplikację.

MObywatel bezpłatna aplikacja mobilna wydana przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów oferująca mobilne wersje dokumentów w postaci usług cyfrowych, dostępna na urządzenia z systemem Android i iOS.

 

Do korzystania z aplikacji mObywatel możesz skorzystać z kilku funkcji dla całych rodzin. Przechowywane są w niej takie dokumenty jak: mTożsamość mLegitymację Szkolną mPojazd mLegitymację Studencką eRecepty.

Polak za granicą z aplikacji wymagane jest posiadanie profilu zaufanego.

Aby móc się zalogować, korzystając z telefonu zamiast hasła, musisz mieć telefon z Androidem i blokadą ekranu.

Ścieżka dostępu: Otwórz swoje konto Google. W panelu użytkownika kliknij Bezpieczeństwo. W sekcji „Logowanie się w Google” kliknij Zaloguj się, używając telefonu. Skonfiguruj. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie.

Seniorzy używanie aplikacji oceniają bardzo bobrze jest prosta w użyciu aczkolwiek mają lekkie obawy przed kradzieżą danych. Obawy te są bez podstawne gdyż dane zapisane w telefonie są zaszyfrowane i podpisane certyfikatem. Certyfikat potwierdza również autentyczność danych. Dostajesz go przy aktywacji aplikacji jest przypisany wyłącznie do ciebie i wyłącznie do twojego telefonu. Nawet po zgubieniu telefonu dane są bezpieczne chroni je nie tylko zaszyfrowany zapis, ale też zabezpieczenie blokadą telefonu oraz hasło, które wybierasz przy aktywacji aplikacji.

Wiktoria Jaskulska

Źródła https://www.gov.pl/web/mobywatel/mtozsamosc https://pl.wikipedia.org/wiki/MObywatel

 
Podziel się na Facebooku
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
gam_366x100.jpg