Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Wiedza kluczem do transformacji systemu opieki zdrowotnej

Zapraszamy do udziału online w bezpłatnej konferencji naukowej - „Budowanie zaufania do szczepień ochronnych z wykorzystaniem najnowszych narzędzi komunikacji i wpływu społecznego”.

 

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich, nie tylko do ekspertów ze środowisk naukowych, akademickich, medycznych, psychologii i innych specjalistów, by stworzyć interdyscyplinarną, nastawioną na człowieka, platformę wymiany informacji, łączącą medycynę, psychologię społeczną oraz nowoczesne technologie.

Odbędzie się 20 września 2022 roku, w godzinach 9:00 – 16:00. Udział online nie wymaga rejestracji, a zapis video na żywo dostępny będzie na stronie Projektu: www.medfake.pl. Problematyka dyskusji dotyczyć będzie zagadnień związanych z komunikacją i promocją wiedzy opartej o dowody naukowe oraz promowaniem zdolności weryfikacji informacji medialnych poprzez konsultacje z autorytetami w danej dziedzinie.

Wskazane zagadnienia są niezwykle istotne, w obliczu trendu malejącego zaufania społecznego wobec osiągnieć medycyny w zakresie szczepień ochronnych, wynikającego z dostępu do nieprawdziwych informacji typu „fake news”, dystrybuowanych przez nierzetelne źródła.

Zakres merytoryczny konferencji będzie podzielony na cztery główne obszary: • Program szczepień ochronnych - analiza stanu faktycznego, szanse i wyzwania • Szczepienia i społeczeństwo: moralność, wpływ społeczny i myślenie spiskowe • Jak współcześnie skutecznie promować szczepienia? • Dezinformacja naukowa - zagrożenie cywilizacyjne, czy chwilowy epizod?

Aby świadomie decydować trzeba wiedzieć jak najwięcej. Głównym celem projektu jest podniesienie zaufania do szczepień ochronnych w Polsce poprzez opracowanie narzędzi skłaniających pacjentów do odrzucenia nieprawdziwych twierdzeń medycznych w zakresie szczepień.

Organizatorami są: Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, Uniwersytet SWPS, Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie. Projekt finansowany jest przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków” Gospostrateg II.

 
Podziel się na Facebooku
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
logo_baron_366x100.jpg