Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Poradnik zdrowa ONA

W sieci znajduje się wiele ciekawych poradników.

Zwracamy waszą uwagę na przewodnik umieszczony na portalu www.zdrowa-ona.pl , zainicjowany przez firmę Gedeon Richter oraz Polskie Towarzystwo Medycyny Rodzinnej, traktujący o holistycznym, całościowym podejściu do profilaktyki oraz digitalizacji usług medycznych.

 

 

Gotowa do wydrukowania instrukcja zawiera zestaw wskazówek jak skutecznie przygotować się do wizyty lekarskiej, zebrać informacje o zdrowiu przed spotkaniem, przekazać lekarzowi wyczerpujące dane, które pozwolą lepiej wykorzystać czas konsultacji i ułatwić specjalistom postawienie diagnozy oraz ustalenie terapii. Są oczywiste pytania jak: niepokojące objawy, sygnały płynące z ciała, przebyte choroby, operacje, zabiegi, przyjmowane leki i suplementy oraz i nieoczywiste: dieta, ilość snu, aktywności fizycznej.

Dużym problem podczas wizyt lekarskich jest fakt, że chorzy i ich najbliżsi obawiają się zadawania pytań. W trakcie konsultacji lekarz wykonuje niezbędne czynności, jak badanie fizykalne, wypisuje recepty i zalecenia, będąc przekonanym, że dla pacjenta wszystko jest oczywiste i zrozumiałe. Niestety ten zbyt często kończy spotkanie z poczuciem, że nadal brakuje mu wiedzy na temat niepokojących objawów, diagnozy czy rokowań - przekonuje dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas, prof. UMW, Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.

Odpowiednie przygotowanie pacjenta przed wizytą pomoże optymalnie zarządzić czasem w gabinecie i da przestrzeń na wyjaśnienie wszelkich wątpliwości – dodaje Mastalerz-Migas.

Na stronie znajduje się również przydatne kalendarium badań profilaktycznych i szczepień. Wystarczy wpisać wiek, a system wygeneruje spis rekomendowanych badań (z zakresu ginekologii, pulmonologii, kardiologii, endokrynologii) oraz szczepień, wraz z informacją, jak często należy je wykonywać. Rzetelnie informuje również o tematach dodatkowych, dotyczących poziomu elektrolitów, badań przesiewowych, kolonoskopii, prześwietlenie klatki piersiowej, USG jamy brzusznej. red.

 
Podziel się na Facebooku
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
sp_klanad.jpg