Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Jak żyć długo i szczęśliwie?

10 przykazań dla długowieczności ♥

Według badania GUS, u mężczyzn trwanie życia wynosi przeciętnie 72,9 roku a dla kobiet 80,7 roku. Dla mężczyzn żyjących w miastach o 0,8 roku życie jest dłuższe niż dla mężczyzn zamieszkujących na wsi. Przeciętne trwanie życia kobiet jest wyższe niż dla mężczyzn i niekiedy przewyższa ogół kraju. Z roku na rok dane na temat trwania życia ulegają zmianie na lepsze.

Przy tak intensywnym rozwoju medycyny w porównaniu do poprzednich lat życie człowieka wydłuża się. Ludzie mają coraz lepszy dostęp do środków higieny i są uświadamiani jak dbać o zdrowie i je pielęgnować by móc żyć i cieszyć się życiem jak najdłużej. Z coraz szybszym i lepszym postępem możemy się spodziewać że życie z każdym rokiem będzie trwało dłużej. Istotne, by w komforcie psychicznym i przekonaniu, że nawet jeśli podczas życia przyjdzie nam przeżywać sinusoidę lepszych i gorszych czasów, to trudno oczekiwać faktycznie tylko 100 lat w szczęściu.

Najważniejsze, by dla długiego życia nauczyć się, że:

1) Istotne są regularne badania profilaktyczne, bo lepiej zapobiegać jak leczyć.

2) Im silniejszy jesteś psychicznie, tym większe prawdopodobieństwo, że podejmiesz walkę z każdą trudną sytuacją i chorobą.

3) Bardzo ważna jest samoświadomość i znajomość swojego ciała, by w porę zauważyć zmiany.

4) Równowaga wewnętrzna jest kluczem do stabilnej przyszłości.

5) Podobnie jak pozytywne myślenie, jasno określone cele i poczucie sensu działania.

6) Dla zdrowia bezcenny jest sen – im szybciej nauczysz dzieci jak zasypiać pomimo wszystko, wyobrażając sobie przyjemne rzeczy, tym bardziej zadbasz o ich wyprawkę.

7) Dyscyplina i odpowiedzialność za każdą chwilę zapobiega marnowaniu czasu.

8) Otwartość na krytykę i informację zwrotną pomaga stale się rozwijać.

9) Asertywność, uczenie się z błędów i porażek oraz gotowość na zmiany zapobiega uleganiu manipulacjom i dezinformacjom.

10) Wdzięczność za każdy kolejny dzień, skupienie na rozwiązaniach nie problemach, dbanie o siebie i swoje ciało to najlepsza recepta na długowieczność. red.

 
Podziel się na Facebooku
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
apteki_tdz.jpg