Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Aktywny Umysł

Aktywuj umysł ♥

Z początkiem lipca w bydgoskiej dzielnicy Fordon otworzyliśmy nowe, innowacyjne miejsce na skalę ogólnopolską! „Aktywuj Umysł” powstał, aby zwrócić uwagę społeczeństwa na problem jakim są choroby otępienne mózgu, by uświadomić seniorom jak ważne jest utrzymywanie umysłu w dobrej kondycji, przy jednoczesnym otwarciu na innowacyjne technologie czyli na urządzenia wykorzystujące wirtualną rzeczywistość.

 

Chciałabym przekonać seniorów, do tego, że wirtualna rzeczywistość może służyć nie tylko do celów rozrywkowych, ale także może przynosić efekty w medycynie. Niezwykle ważne jest, by nasz mózg był aktywny mimo upływu lat. Bardzo często zwraca się uwagę na dbanie o własne ciało, kondycję, a zapominamy, że wszystko zaczyna się w naszej głowie. Jeżeli połączymy te dwie aktywności tj. dbanie o kondycję psychiczną i fizyczną, będziemy cieszyć się życiem w pełni o wiele dłużej.

Dzięki współpracy z bydgoską firmą Grydsen Lab, która stworzyła narzędzie terapeutyczne jakim są okulary VR ze specjalistycznym oprogramowaniem, możemy oferować innowacyjną terapię VR dla seniorów, która skutecznie spowalnia rozwój chorób otępiennych mózgu. W dynamicznym i stale ewoluującym krajobrazie technologii istnieją firmy, które wyróżniają się innowacyjnością, wizją i zaangażowaniem.

Grydsen Lab jest niewątpliwie jedną z takich firm. Założona przez zespół specjalistów z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Misją firmy Grydsen jest poprawa jakości życia ludzi poprzez innowacyjne wykorzystanie dorobku nauk społecznych i medycznych do rozwiązywania problemów zdrowotnych.

Zajęcia odbywają się w formie ćwiczeń stymulacyjnych przy użyciu wirtualnej rzeczywistości. To znaczy używamy gogli, które wyświetlają otoczenie i zadania, które mamy wykonać, a za pomocą kontrolera wchodzimy w interakcję z otoczeniem. Zadania to między innymi: powtarzanie dźwięków na ksylofonie, dopasowywania słów chińskich, segregowanie przedmiotów, zapamiętywanie i zaznaczanie danych kształtów. Baza ćwiczeń jest stale rozwijana. Do dyspozycji są również różne poziomy trudności, które są dostosowywane przez terapeutę zgodnie z wynikami i postępami terapii. Ważnym elementem terapii jest cyklicznie wykonywany test funkcji poznawczych. Certyfikowany terapeuta wykonuje krótki, 10 minutowy test MOCA, który służy wykrywaniu zaburzeń funkcji poznawczych oraz wykorzystywany jest do monitorowania postępów wynikających z terapii.

Naszym celem jako marka "Aktywuj Umysł" jest wspieranie zdrowia i dobrostanu seniorów poprzez innowacyjne rozwiązania terapeutyczne oparte na technologii wirtualnej rzeczywistości (VR). Dążymy do zapewnienia seniorom skutecznej terapii, która spowalnia rozwój chorób otępiennych, poprawia funkcje poznawcze i jakość ich życia. Z terapii seniorzy mogą skorzystać już teraz w gabinecie na ul. Janosika 5A w pobliżu Rynku Tatrzańskiego, po wcześniejszym umówieniu się. Terapia jest przeprowadzana przez wykwalifikowanego terapeutę, który monitoruje postępy seniorów i dostosowuje terapię do ich potrzeb.

Korzyści jakie niesie za sobą narzędzie terapeutyczne VR marki Grydsen Lab zostały udowodnione w badaniach empirycznych. Pomaga ono w spowalnianiu rozwoju chorób otępiennych, takich jak choroba Alzheimera, poprawia funkcje poznawcze, motoryczne (ruchowe), stymuluje koncentrację oraz angażuje seniorów w interaktywne i niecodzienne doświadczenia terapeutyczne. Każde z tych doświadczeń jest zaprojektowane tak, aby stymulować różne obszary mózgu, wzmacniać połączenia neuronalne i wpływać pozytywnie na pamięć.

Aby dowiedzieć się więcej odwiedź naszą stronę www.aktywujumysl.pl gdzie znajdziesz pełną ofertę, opis terapii oraz ciekawe artykuły związane z terapią i chorobami otępiennymi mózgu.

Daria Palpuchowska

https://www.aktywujumysl.pl/

 
Podziel się na Facebooku
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
apteki_tdz.jpg