Tak dla Zdrowia logo

Aktualności

Czym skorupka za młodu

Znaczenie karmienia piersiąO tym jak ważna jest bliskość z dzieckiem mówią już wszyscy.

Niewiele osób zdaje sobie jednak wciąż sprawę, że w czasach, tak zmiennych, jak obecnie karmienie piersią i przytulanie nabiera jeszcze dodatkowych cech terapeutycznych. Szczerze polecamy wydarzenie organizowane już po raz 9ty podkreślające znaczenie nie tylko dziecka, bo oczywiście jest warte wszystkiego, co najlepsze, ale również mamy, której spokój daje mleku płynąć :)

28 maja od godz. 10:00 w Warszawie odbędą się bezpłatne warsztaty „Dziecko jest tego warte” (Aula Szpitala im. Ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie).


Wydarzenie organizowane jest już po raz dziewiąty z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią jako oddolna inicjatywa personelu Szpitala Karowa. Kobiety przygotowujące się do ciąży i porodu będą miały możliwość spotkania się z położnymi oraz dietetykiem i zdobyć kompleksową wiedzę na temat pierwszego kontaktu z noworodkiem, karmienia piersią, czy żywienia. Uczestniczki będą mogły porozmawiać ze specjalistkami i zadać im pytania bez presji, zakłopotania i tajemnic. Do 19 maja 2024 roku można również wziąć udział w konkursie fotograficznym organizowanym w ramach wydarzenia.

Sprawdzone informacje z pierwszej ręki

Każda mama ma prawo mieć wątpliwości, swoje obawy, czy przemyślenia. Warsztaty „Dziecko jest tego warte” to unikalna możliwość by poznać placówkę i jej personel oraz zdobyć sprawdzone informacje z pierwszej ręki. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i warto wpisać je w swój kalendarz już dziś!

Warsztaty i indywidualne konsultacje

Uczestniczki wydarzenia „Dziecko jest tego warte” będą miały okazję wysłuchać warsztatów dotyczących pierwszego spotkania z dzieckiem, żywienia w okresie ciąży i laktacji, rozszerzania diety u dziecka oraz korzyści z karmienia piersią – zarówno dla mamy jak i dziecka. Położne i Certyfikowane Doradczynie Laktacyjne chętnie udzielą również porad i odpowiedzi na nurtujące pytania podczas indywidualnych konsultacji.

Zrodzone z powołania

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 w auli Szpitala Karowa i będzie złożone z bloków tematycznych, z których ostatni rozpocznie się o godzinie 13:15. Inicjatorką jest Agnieszka Muszyńska - Edukatorka d/s laktacji oraz Certyfikowana Doradczyni Laktacyjna, która od 33 lat wspiera pacjentki Szpitala Karowa, gdzie prowadzi również Poradnię Laktacyjną. Dzięki ogromnej wiedzy i doświadczeniu rozwiązuje nawet najbardziej złożone i rzadkie problemy swoich pacjentek. Zaraziła powołaniem również inne położne i dyrekcję szpitala, czego owocem stała się inicjatywa „Dziecko jest tego warte”.

„Codziennie spotykam się z kobietami, które dokładają wszelkich starań by przygotować się do nowej roli w swoim życiu. Znam obawy i problemy, z którymi się borykają po urodzeniu dziecka, odpowiadam na ich pytania i wspieram w całym procesie. Dlatego postanowiłam stworzyć warsztaty, które z jednej strony zapewnią unikalną wiedzę na ważne tematy i rozwieją wątpliwości, a z drugiej dadzą odwiedzającym możliwość poznania szpitala i jego personelu, który zawsze chętnie udzieli im cennych wskazówek.” – mówi Agnieszka Muszyńska.

W trakcie Ogólnopolskiego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią położne Szpitala Karowa przeprowadzą również zamknięte warsztaty dla pacjentek przebywających aktualnie w placówce.

Konkurs fotograficzny

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią organizowany jest również konkurs fotograficzny, do którego zaproszone są wszystkie kobiety chcące podzielić się ze światem pamiątką z wyjątkowej chwili, jaką jest karmienia dziecka piersią.

By zgłosić zdjęcie do konkursu, wystarczy do 19 maja 2024 roku wysłać je na dedykowany adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Jury wyłoni zdobywców I, II i III nagrody, możliwe jest również przyznanie dodatkowych wyróżnień. Nagrodzony zostanie również laureat Nagrody Publiczności, którego zdjęcie zdobędzie najwięcej głosów internautów, które można oddawać na stronie www oraz w mediach społecznościowych szpitala. Do wygrania są bony podarunkowe na zakupy w sieci sklepów dla dzieci o odpowiedniej wartości 500, 350 i 250 zł, które zostaną wręczone na głównej scenie Pikniku Rodzinno-Edukacyjnego Szpitala Karowa 15 czerwca br.

Zdjęcia zwycięzców konkursu będą również prezentowane w holu Szpitala Karowa od 15 czerwca 2024 r. przez cały rok! Szczegółowe informacje na temat wydarzenia oraz konkursu są dostępne na stronie internetowej Szpitala Karowa.

https://www.szpitalkarowa.pl/aktualnosci/zapraszamy-na-warsztaty-z-okazji-tygodnia-promocji-karmienia-piersia-na-karowej-dziecko-jest-tego-warte.html

 
Podziel się na Facebooku
Reklama

Wyszukaj artykuł
Partnerzy
logo_baron_366x100.jpg